TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

İnstagram hesabı nasıl silinir? İnstagram hesabı nasıl dondurulur?

0

İnstagram hesabı nasıl silinir? İnstagram hesap silme ve kaldırma günümüzde arama motorlarında aranan yüksek hacimli bir sorudur.

İnstagram uygulaması; Fotoğraf, video ve anlık story (hikaye)’lerinizi arkadaşlarınız ve tüm instagram ile paylaşabileceğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır.

Kullanıcılar instagram hesaplarını neden kapatmak istiyor? İnstagram hesaplarını dondurmak için neler yapılmalıdır ve instagram’ı kaldırmak için gerekli adımlar.

İnstagram uygulaması nedir?

Instagram 2010 yılında kurulan, kullanıcılarının fotoğraf ve videolarına farklı özellikler ve çeşitli filtrelerle güzelleştirebileceği sosyal medya ve paylaşım platformudur.

Son yıllarda Instagram en fazla etkileşim alan hatta bu konuda diğer paylaşım ve sosyal medya uygulamalarını geride bırakan ayrıca yepyeni bir sektör olan İnfluencer’ların e-ticaret amaçlı kullanılmaktadır. İnstagram artık sadece fotoğraf ve video değil anlık olarak story özelliği sayesinde tanıtım ve reklam yapılan bir araca dönüşmüştür.

İnstagram profil olarak özellikle gençlerin sıklıkla kullandığı bir uygulama ve uygulamadan da daha öteye geçen bir konuma sahip olduğu bilinmektedir.

Kullanıcılar instagram hesaplarını neden kapatmak istiyor? İnstagram hesabımı nasıl silebilirim? Hesabım silindikten sonra tekrar kullanabilir miyim? İnstagram hesabımı dondurduğumda tekrar aktif hale getirebilir miyim?

Şimdi İnstagram hesabını öncelikle nasıl donduracağımıza ve İnstagram hesabımızı nasıl sileceğimize gelelim.

İnstagram mobil uygulamadan hesap kaldırma, hesap silme veya hesap dondurma gibi işlemler yapılamamaktadır.

Bu nedenle instagram.com linkinden tarayıcıdan  girebilirsiniz veya burada yer alan hesabımı silme linkinden, İnstagram hesabınızı dondurabilir veya İnstagram hesabınızı silme işlemlerini yapabilirsiniz.

İşte adım adım İnstagram hesabınızı silmenin yolları.

 

  • İlk olarak silmek, kaldırmak veya dondurmak istediğiniz İnstagram adresinize tarayıcınızdan instagram.com linkinden giriş yapın.

 

 

  • Hesap silme sebebinizi belirttikten sonra hesabınızın şifresini girerek alt tarafta yer alan hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın.

instagram-hesap-dondurma

 

Buraya dikkat edelim!!!

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde tekrardan o hesaba hiçbir şekilde hesabınıza ulaşamayacağınız seçeneğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda İnstagram hesabınızda yer alan paylaşımlar, arkadaşlar, takipçiler ve diğer verileriniz tamamen ortadan kaldırılacaktır.

Bu sebeple instagram hesabınızı bir diğer seçenek olan Geçici olarak kapatma seçeneğiyle dondurmak; verileriniz, takipçileriniz, fotoğraf ve diğer medya dosyalarınız İnstagram arşivlerinde saklanacak ve tekrar hesabınızı aktif duruma getirdiğinizde kayıpsız bir şekilde hesabınıza ulaşacaksınız.

İşte hesabınızı geçici olarak dondurmak için izleyeceğiniz adımlar.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “profilim” sekmesine tıklayın.

 

  • “Profili düzenle” sekmesinin yanında yer alan “ayarlar” simgesine tıklayın.

 

  • Açılan pencerede sol üstteki sekmelerden “profili düzenle”yi seçin ve sayfanın alt kısmında yer alan hesabımı geçici olarak kapat butonuna tıklayarak, hesabınızı neden kapattığınız bildiren sebepleri bildirdikten sonra hesabınızı dondurun.

instagram-hesap-dondurma-ayarlari

İnstagram hesabınızı dondurduktan sonra hesabınız ve içerikleriniz İnstagram’da diğer kullanıcılar tarafından görülmez.

İnstagram hesabınıza tekrardan giriş yapmanız durumunda ise hesabınız tekrardan aktif hale gelir.

İşte İnstagram hesabınızı kaldırmak ve ya silmek bu kadar kolay. İnstagram ve diğer sosyal paylaşım uygulamalarını silmek için diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.