TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Sony XPeria 5 Mark 2 Telefonunun Özellikleri ve Fiyatı

0

Japonya’nın en büyük telefon üreticisi olan Sony, yeni amiral gemisini 17 Eylül tarihinde tanıtmaya hazırlanırken ürünün tanıtım videosu internete sızdı. Sızan videoda gözüken yapıdan telefonun özellikleri ve ortalama fiyat bandı ortaya çıktı. Akıllı telefon dünyasında en güvenilir isimlerden biri olan Evan Blass adlı kişinin yayınladığı videoda XPeria 5 Mark 2, şirketin yeni amiral gemisi olma yolunda oldukça iddialı olduğunu gösterdi.

XPeria 5 Mark 2 Telefonunun Özellikleri

17 Eylül’de yapılacak olan tanıtımla resmileşecek olan telefonun özelliklerine baktığımızda 6,1 inçlik bir ekran büyüklüğüne sahip olduğunu gördüğümüz XPeria 5 Mark 2 21:9 ekran boyutuna sahip. Ekranı ise FHD + HDR Olep yapısına sahip olduğunu görüyoruz. 120Hz ekran tazeleme oranı ile oldukça başarılı bir performans göstereceğinin sinyallerini veren telefon, 4000 mAh batarya gücüne sahip.Telefonun işlemci teknik özelliklerine baktığımızda Snapdragon 865 işlemci kullanılırken, 128 GB dahili depolama alanına sahip olup 8 GB RAM gibi güçlü özelliklere sahip. Son yıllarda trend olan ekrana gömülü olan parmak izi okuyucu özelliği bu telefonda yeni bir farklılık yakalayarak telefonun yan kısmında bulunuyor. 3,5 mm kulaklık girişinin bulunduğu telefonda Android 10 işletim sistemi kullanılacak. XPeria 5 Mark 2, kamera özelliklerine baktığımızda ise; 12 MP çözünürlüğünde arka kamera bulunuyor. Ön kameranın çözünürlük boyutlarına ilişkin ise herhangi bir bilgi elde edilemedi. Arka kamera f1/7 diyagram değerine sahip olup 3x’e kadar yakınlaştırma yapabilmekte. Yapılacak olan resmi tanıtımda kameranın tüm özellikleri, çeşitli özellikler, renk seçenekleri gibi diğer detaylarda belli olacak.

Amiral Gemisinin Satış Fiyatı

Sony markasının kullanıcıları ilginç bir şekilde başka marka cihazları kullanamamakla biliniyor. Ülkemizde de belirli sayıda da olsa taraftarı olan kitlenin bu telefonla ilgili fiyat beklentisi ise üzücü olacak gibi duruyor. Herhangi bir resmi satış fiyatı duyurusu yapılmamış olsa da telefonun özellikleri ve yapısı göz önüne alındığında ortalama olarak 999 dolar gibi bir satış fiyatının olacağını gösteriyor. Yani bu da ülkemizde satışa sunulduğu zaman vergisiz olarak 7400 TL gibi bir fiyatının olacağını gösteriyor. Tabii ki fiyat konusunda tüm beklentiler özellikler baz alınarak oluşturulmuş varsayımlardan ibaret. Gerçek fiyat ise 17 Eylül’de SONY firmasının gerçekleştireceği tanıtım sonrasında netleşecek. O zamana kadar telefonu incelemek en iyi seçenek olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.