TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

0

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Sosyal hesaplar içerisinde en sık tercih edilmekte olan İnstagram, fazlasıyla popüler bir uygulama!

Faydalı birçok özelliği bulunduğunu söylemek isteriz. Bu kocaman mecrada, kötü niyetli kişilerin bulunduğu da apaçık ortada. Sosyal medya hesapları olarak takipçi sayısının fazla olduğu instagram adreslerinde hesap çalma sorunları sıklıkla karşılaşılan sorunların başında geliyor.

Yüksek takipçili İnstagram hesaplarının çalınma problemleri, genellikle kullanıcıların zayıf ölçekli şifre tercihlerinden kaynaklanıyor. Bazı durumlarda da kişiler şifrelerini üçüncü kişiler ile paylaşarak yüksek takipçiye sahip instagram hesaplarını riske atabilmektedir.

İnstagram hesabı çalınan kişilerin hesap kurtarma işlemi gibi birtakım adımları takip ederek hesaplarını kolaylıkla geri alabilmektedir.

2022 çalınan İnstagram hesabını geri alma ve hesap kurtarma gibi benzer konularda bilgiler sunabilmek için bu özel içeriğimizi hazırladık.

Dünya çapında 1 milyarın üzerindeki üye sayısı ile tüm dikkatleri üzerine çekmekte olan instagram, yediden yetmişe herkesi içine almaktadır.

Kişisel hesapların yanı sıra, kurumsal firmalarda bu mecradaki yerini almaktadır.  Farklı amaçlara hitaben çok sayıda kişi, bu sosyal platform üzerinden gerekli etkileşimi almaktadır.

İnstagram fenomeni olarak adlandırılan kişilerin sayısı her geçen gün artmaya ve yöntem ile kazanç sağlamaya başladıklarını görmekteyiz. Kötü niyetli kişilerce bu popüler hesaplar ise adeta ilgi odağı haline geldi.

Son zamanlarda telefonlara indirilen zararlı uygulamalar fark etmeden instagram adreslerinin çalınmasına neden olabiliyor.

Çalınan instagram hesabını geri almak adına uygulanması gereken birtakım aşamalar bulunuyor.  Hesap kurtarma işlemi ile hesabınızı kurtarmak için ilk adımı atabilirsiniz. Platform üzerinden kullanıcı ad bilgisi, telefon ya da e posta adresleri ile hesap kurtarma yöntemi kolayca sağlanabilmektedir.

İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

instagram hesabım çalındı” sorusunu şu sıralarda fazlasıyla duymak mümkün. İnstagram hesaplarına dadanan kötü niyetli kişiler yüzünden birçok farklı hesap çalınmaktadır. Sizlerde var olan hesabınızın kötü niyetli kişilerin eline geçtiğini düşünüyorsanız hemen hesabınızı güvene almalısınız.

Hesabınızın türüne göre; bir takım kurtarma adımlarını deneyebilirsiniz.

En başta sizlere Instagram üzerinden iletilen bir mesajın var olup olmadığıdır. Bunu görebilmek adına kayıtlı olan e-posta hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

security@mail.instagram.com tarafından gelen ve e-mail adres bilginizin değiştiğini bildirmekte olan bir posta aldıysanız;  “geri al” diyerek  hesabınızı kolayca kurtarabilirsiniz.

Çalınan İnstagram Hesabını Geri Alma 2022

Hesap sahibine ait olan ve içerisinde fotoğraf içermeyen hesaplar için Meta’nın Destek Ekibinden sizlere bir yanıt e-maili gelmesi gerekir. İnstagram hesap geri alma için bu şarttır.

Hesap geri almak için kaydolduğunuz telefon numarası ya da e posta ve telefon türünüz ile ilgili gereken bilgileri sunarak kimlik doğrulaması yapabilirsiniz.

Eğer çalınan hesap fotoğrafların var olduğu bir instagram sayfası ise; gerçek bir kişi olduğunuzu mutlaka ispat etmeniz gerekmektedir. Bu ispat işlemi için her açıdan hareketli olarak çekineceğiniz selfie videosu sizlerden talep edilmektedir. Selfie videosu instagram ekibine ulaştıktan sonra ise sizlerin e-posta adresine yanıt maili gönderilir. Bazı durumlarda kimlik incelemesi adına ikinci bir video daha göndermeniz gerekebilir.

Instagram hesabı çalınınca ne yapmalı?

Bu gibi durumlarda hesap sahibinin çalınma sorununu bildirmesi gerekmektedir. Bu sayede bir delil olarak bu bildirim kayıtlarda yer alacaktır. İnstagram yönetimine bu sorun en hızlı şekilde bildirilmelidir. Bu işlemin hemen ardından ise hesap erişiminin engellenmesi talep edilir. İlk olarak yapılması gerekenler bu yönde olmalıdır.

Instagram hesabım başkasının eline geçti ne yapmalıyım?

İnstagram kaydı olduğunuz e-mail adres bilgisi ya da cep numarası ile bir parola sıfırlama talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede hesap için yepyeni bir şifre ile paylaşımlarınıza sorun yaşamadan devam edebilirsiniz.

Size gelen yeni şifreyi değiştirebilir ve zor ölçekli yeni bir şifre tercihinde bulunarak var olan instagram hesabınızı daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

İnstagram hesabı kaç kişi şikâyet ederse kapanır?

Var olan instagram hesaplarının en kısa sürede kapatılması adına bir takım şikâyet bildiriminde bulunmak gerekmektedir. Belirli bir şikâyet sayısına ulaşıldığında kolayca çalınan hesabınız kapanabilmektedir.

Dünyanın en popüler sosyal platformu olan instagram, milyonlarca aktif çalışan hesaptan oluşmaktadır. Toplam hesap sahipleri dünya çapında 1 milyarı aşmış durumdadır. Yapılan şikayetler neticesinde bu hesaplardan binlercesi her gün yapılan şikayetler sonucu kapanmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.