TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Dego Finance Coin Nedir?

0

Son zamanlarda popüler hale gelen NFT’ler için Dego Finance Coin kullanımı gittikçe artıyor. Kısaca DEGO olarak bilinen Dego Finance Coin temel olarak NFT’lerin amaçlarını yenilemek isteyen bir proje olarak öne çıkıyor.

DEGO en temelde NFT operasyonlarına yönelik geliştirmeyi hedefleyen bir yapı olarak öne çıkıyor. Projede kullanıcıların blok zinciri alanlarında açık bir NFT ekosistemi olarak kullanılması ön görülüyor. NFT Suite bu kapsamda da tüm NFT işlemlerini kapsayan, NFT yayınlamak ve açık artırmalara katılımı da ön gören hizmetleri içeriyor.

DEGO Özellikleri Neler?

DEGO zincirler arası Katman 2 altyapısını sağlamak için NFT protokolü oluşturuyor. Bu kapsamda BSC, ETH ve DOT gibi çoklu blok zinciri modeli temel alınarak inşa edilen projelerin yeni kullanıcılar kazanmasını amaçlıyor. Ayrıca token dağıtmak, çeşitli NFT uygulamalarının da geliştirilmesini hedefliyor. Platformda ayrıca NFT’lerin tüm işlemlerini barındırmakta olan ve operasyonların da sorunsuz yapılmasını içeren DEGO NFT Suite içeriyor.

Projede NFT madenciliği, müzayedeler, NFT pazarı ve ScanDrop kullanımı da bulunuyor. DEGO ilk kez Eylül 2020 tarihinde ETH blok zinciri kapsamında piyasaya çıktı. Daha sonra ise düşük ücretleri kullanmak için BSC’e geçiş yaptı. Projeyi geliştirenler global çapta bulunuyor ve platformun geliştirilmesi adına isimlerini açıklamıyor.

DEGO işlem hacmi açısından en büyük borsa olan Binance üzerinden alınıp satılabiliyor. DEGO şimdilik DEGO BTC, DEGO BUSD ve DEGO USDT işlem çiftleri ile işlem yapabiliyor. Güncel fiyatı ise 3 dolar bandında bulunuyor. Bu kapsamda DEGO almak isteyenler Binance borsasına öncelikle kayıt olmalı ve birimi adı geçen kripto birimleri ya da nakdi fiyat üzerinden satın almalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.