TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Automata ATA Nedir?

0

Ticari hacmine bakıldığında dünyanın en büyük kripto para borsası olmayı başaran Binance özellikle 2019 yılında elde etmiş olduğu popülerliğini Binance Launcpool’dan devralmıştı. Binance Launchpool her yeni projeye kalkıştığında ise Binance’ın başarını devam ettirmesi üzerine etki ediyor. Binance Launchpool tarafından yapılan açıklamalarda yeni projenin Automata ATA olduğu ifade edildi. Binance kullanıcıları böylece belirtilen süreler içinde BNB, BUSD ve DOT stake ederek ATA alabilecek.

Automata ATA Nedir?

Binance’in seçmiş olduğu ATA projesine yatırımcılar için yakından bakmak gerekiyor. DApp’ler için gizlilik odağına sahip olan bir yazılım hizmeti olarak öne çıkan Auto Network ATA, anonim oylamaya ve MEV gibi ek özelliklere sahip bulunuyor. Bu sayede hem gizliliği hem de ağdakilerin özgür yapılarını da en üst düzeye çıkartmayı hedef haline getiriyor. ATA’nın yönetişim, madencilik ödülleri, protokol ücretleri ve Geode isimli token satışlarına katılması için kullanılması hedefleniyor.

Geode isimli token satış platformu için de aynı Launchpool gibi benzer bir modelin izleneceği ifade ediliyor. Son dönemlerde token satış platformlarının popüler hale gelmesi de ATA için avantaj yaratmayı başarıyor. ETH ağında bu türden pek çok proje rekor yükseliş elde etmeyi başarıyor ve ATA’nın bu bakımdan başarılı olacağı tahmin ediliyor.

İlk listeleme ile beraber ATA BTC, ATA BNB, ATA BUSD ve ATA USDT işlem çiftlerine yönelik alım satım işlemleri sunulacak ve toplamda ATA’nın arzı da gelecekte 1 milyarı bulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.