TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Instagram’da Gönderilere Nasıl Müzik Eklenir?

0

İçeriğimizde Instagram üzerinde gönderilere nasıl müzik eklenebileceğiyle ilgili olarak bilinmesi gerekenler unsurlara değiniyoruz.

Sosyal medya platformları arasında son derece popüler bir oluşum olan Instagram üzerinde kullanıcılar hikayeler ve gönderiler paylaşarak diğer kullanıcılar ile etkileşimde bulunabiliyorlar. Instagram üzerinde kullanıcılara hikaye ve gönderi paylaşırken pek çok seçenek ekleme imkanı sunuluyor. Müzik eklemek de sunulan seçenekler arasında yer alıyor.

Tıpkı global çaptaki Instagram kullanıcıları gibi Türkiye’deki kullanıcılar da hikaye ve gönderilerine müzik ekleyebilir ve bu bağlamda Türkçe kütüphanelerden yararlanarak çok sayıda müziğe erişebilirler. Peki bunu yapabilmek için hangi adımları uygulamak gerekir?

Instagram’da gönderilere müzik ekleme adımları:

İlk olarak Instagram uygulamanızı açıp + simgesine dokununuz. Ardından Gönderi seçeneğine dokununuz. Gönderinize eklemek istediğiniz fotoğrafı galerinizden seçiniz. Sonrasında gönderinizi düzenleyebilmek adına ekranın sağ üst köşesinde çıkmakta olan “Aa” simgesine dokununuz. Sonrasında da “Müzik” sekmesine dokunarak devam edin. Müzik listesi içerisinde eklemek istediğiniz şarkının ismini aratınız ve sonrasında şarkıyı gönderinize dahil etmek için Seç düğmesine dokunarak devam ediniz. Ardından şarkının başlangıç ve bunun yanı sıra bitiş noktalarını ayarlayabilmek adına saniye sınırını kullanabilir ve müziğin hangi kısmını çalacağını seçip onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Hikayelere müzik ekleme yöntemi:

İlk olarak hikayenizi oluşturabilmek adına Hikaye simgesine dokununuz. Hikayeye eklemek istediğiniz medya dosyasını seçip müzik sekmesine dokunarak devam edin.

Müzik listesinde eklemek istediğiniz şarkının ismini aratın. Ardından şarkıyı hikayeye ekleyebilmek için Seç düğmesine dokunarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.