TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

iPhone 12 Çok Isınıyorsa Ne Yapmalı?

0

iPhone 12 aşırı ısınma, Apple markası tarafından üretilen ve neredeyse en çok kullanılan telefonda yaşanan sorunların başında gelmektedir. Marka tarafından üretilen telefonları arasında en kapsamlı olarak bilineni olsa da, bazı durumlarda bu telefonun ısındığını görmek mümkündür. Isınma problemi telefon kullanım esnasında verimi yüksek oranda düşürmesi sebebiyle, çözülmesi gereken bir problemdir. Ancak iPhone 12 telefonlarda meydana gelen ısınma problemini çözebilmek için öncelikle bu problemin neden kaynaklandığını tespit etmek gerekir.

iPhone 12 Neden Isınır?

iPhone 12 kullanıcılarının nereyse tamamı telefonun aşırı ısınma probleminden şikayet ediyor. Oldukça donanımlı ve pek çok özelliğe aynı anda sahip olan bir telefon olmasına rağmen ısınma probleminin neden kaynaklandığı ise kullanıcılar tarafından merak edilen konuların başında geliyor.

iPhone 12 telefonların ısınmasının altında yatan ilk sebep aşırı pil tüketimi olarak biliniyor. Özellikle şarj esnasında çok ısındığı gözlenen bu model, kullanımı durdurmaya bile sebep olabiliyor. iPhone 12 telefonların hangi sebeple ısındığı fark etmeksizin, bu problemin çözülmediği taktirde telefona çeşitli zararlar verdiği bilinmesi sebebiyle kullanıcılar bu probleme çözüm arıyor.

iPhone 12 Isınınca Ne Yapmak Gerekir?

iPhone 12 telefonların en büyük problemleri arasında gelen aşırı ısınma için kullanıcıların uyguladığı bir takım yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki, telefonun ısınmasına neden olan aşırı pil tüketimini azaltmaya çalışmak. Bunun haricinde telefonun çok ısındığı durumlarda yeniden başlatmak da, yöntemler arasında bulunuyor. iPhone 12 aşırı ısınma sorunu çözümü için önerilen bir diğer yöntem ise telefonun yazılımını güncellemek olarak biliniyor. Düşük güç modunda, daha düşük parlaklık ile kullanılan telefonlarda da ısınma problemi ortadan kalkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.