TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

iPhone 12 Mini Ortaya Çıktı Fiyatı Ne Kadar Olacak?

0

Apple tarihinde ilk defa 4 telefonu birlikte tanıtacağı konuşuluyor. Ekim ayı Apple etkinliğine sayılı günler kala modelleri isimlendirme konusunda da detaylar belli olmuş bir halde. 2020 yılında Apple ilk kez bir Mini iPhone modeli karşımıza çıkaracak.

iPhone 12 Mini Hangi Amaçla Ortaya Çıkıyor?

Apple’ın farklı kullanıcılara hitap eden 4 iPhone modeli tanıtacağına kesin gözüyle bakılıyor. iPhone 12 Pro modelinde 6.1 inçlik ekran yer alıyor, iPhone 12 Pro Max modelinde de 6.7 inçlik bir ekran yer almakta. Normal iPhone 12 modelinde 6.1 inçlik ekran karşımıza çıkarken 5.4 inçlik en ufak mobil model ise iPhone 12 Mini olarak karşımıza geliyor.

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri daha önceden beklenen LiDAR sensörleri ile zengin gerçeklik konusunda bizleri şaşırtamaya çalışacak. iPhone 12 ve 12 mini modellerinde ise çift kamera dizilimi değişmeden gelecek.

İşlemci tarafında ilk kez 5nm sürecini kullanan ve büyük bir yankı uyandıran Apple A14 Bionic yonga setini, iPhone 12 serisinde de kullanıcılara sunacak. Bu işlemci ile birlikte iPhone 12 mini için A14 Bionic olacak mı henüz  açıklanmadı. Eğer A14 Bionic kullanılırsa telefonun çok yüksek performans elde edebileceği ancak A12 Bionic yonga setinin kullanılacağı ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekli.

Fiyatlandırmaya gelirsek. Şarj kablosu, kulaklık gibi resmen tüm aksesuarları eklemeyerek Apple’ın maliyetleri düşürmeye çalıştığınız görüyoruz. Bazı kaynaklar iPhone 12 mini modelinin 649$ başlangıç fiyatında yer alacağını söylüyor. iPhone 12 için ise 749$ duyumlar bu kaynaklarda ortaya çıkıyor. Bu fiyatlandırma ile iPhone 12 mini ve iPhone 12 modellerinin çok fazla rağbet göreceğini düşünebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.