TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Klavyede Nasıl Üslü Sayı Yazılır?

0

Bu içerikte klavyenizde nasıl üslü olarak sayı yazabileceğiniz hususunda bilinmesi gereken unsurlara değinmekteyiz. İşte klavyede üslü sayı yazma adımları…

Klavyelerde pek çok kısayol bulunmakta olup, bu sayede kullanıcıların diledikleri her şekilde yazı yazmalarına imkan tanınmaktadır. Üslü olarak sayı yazmak da yine bu hususta kullanılabilecek olan yöntemler arasında yer almaktadır.

Üslü sayı ile yazma tuşu özellikle öğrencilerin yoğun olarak kullandığı bir kısayol olarak öne çıkar. Bu bağlamda kullanıcıların klavyedeki bazı komutları kullanarak üslü sayı yazmaları mümkündür.

Klavyede üslü sayı yazma adımları:

İlk olarak klavyenizde 1, 2 ve 3 gibi sayıları üslü olarak ifade etmeniz için bazı tuşları kombine etmeniz gerektiğini belirtelim. Bu bağlamda kullanacağınız kısayol tuşu ise klavye üzerinde yer almakta olan Alt tuşudur.
Üslü sayı yazmak için aşağıdaki kuralı uygulamanız gerekmektedir:
(¹) üslü sayısını yazmak için = ALT + 0185
(²) üslü sayısını yazmak için = ALT + 0178
(³) üslü sayısını yazmak için = ALT + 0179

Bu bağlamda ALT tuşuna basılı tutup ardından yandaki dört haneli kodu girip 1, 2 ve 3 için üslü sayı kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak üslü sayı yazmak için yukarıdaki rakamları ezberlemeniz ve kullanmanız gerekmekte olup, aslında bunun özellikle bulunduğumuz yılın 2024 olduğu düşünüldüğünde zor ve eski usul bir yöntem olduğunu belirtmek gerekiyor. Belki ilerleyen süreçte Microsoft bu konuyla ilgili bir güncellemeye de yer verir diye düşünüyoruz. Konuyla ilgili sormak istediklerinizi alt kısımdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.