TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

League of Legends Dünya Şampiyonası Yarı Final Heyecanı

0

League of Legends Dünya Şampiyonası Worlds tarihi ilk defa 2011 yılında başlamıştı. Lol oyununun en büyük turnuvası olan bu organizasyon, tüm dünyadaki League of Legends takımlarının lig şampiyonları arasından elemeli olarak gerçekleşen turnuvalarla şampiyonu belirliyor. Geçtiğimiz günlerde çeyrek finali gerçekleşen League of Legends Dünya Şampiyonası Yarı Final heyecanı yaşanıyor.

Geçtiğimiz hafta Çeyrek Final karşılaşmalarıyla kıyasıya bir rekabet içeren turnuvada,

DRX ile Damwon Gaming arasındaki seriyi 3-0 Damwon Gaming kazandı.

JD Gaming ile Suning arasındaki seriyi 3-1 Suning kazandı.

Fnatic ile Top Esports arasındaki karşılaşmayı Top Esports 3-2 kazandı.

G2 Esports ile Gen.G arasındaki karşılaşmayı G2 Esports 3-0 kazandı.

Böylelikle Lol 2020 Yarı Final heyecanı yaşayacak takımlar sırasıyla Damwon Gaming, Suning, Top Esports ve G2 Esports oldu.

Uzak doğu takımlarının Avrupalı takımlara karşı zorlandığı karşılaşmalarda Fnatic, Top Esports karşısında 2-0 öne geçti ancak seriyi devam ettiremeyip 3-2 kaybetti.

Bir başka Uzak doğu ekibi Gen.G ise G2 Esports karşısında farklı bir şekilde kaybederek turnuvaya veda etti. Avrupa ekibi Fnatic yine bu senede Uzak Doğulu takımların baş belası olmaya devam etti.

24 Ekim Cumartesi tekrar başlayacak Yarı Final heyecanı ise ilk olarak Türkiye saati ile 13.00’da Damwon Gaming ve G2 Esports arasında gerçekleşecek. Güney Koreli Damwon Gaming, Birleşik Krallık ekibi Fnatic karşısında favori olarak gösteriliyor. Ancak G2 Esports’un bu sahnede üzdüğü Koreli ve Çinli birçok ekip bulunuyor.

25 Ekim Pazar ise Çin ekibi Suning ile aynı ülkenin bir diğer ekibi Top Esports ile karşılacak. Fnatic’e karşı zor da olsa kazanan Top Esports, Jd Gaming’e karşı 3-1 lik skorla galip gelen Suning arasındaki maçında çekişmeli olacağını şimdiden görüyoruz.

Yarı final heyecanı bu hafta sonu cumartesi ve Pazar günleri yaşanacak League of Legends Dünya Şampiyonasında DAMWON, G2, SUNING ve TES arasından iki ekip Final mücadelesi için karşı karşıya gelecek.

2020 League of Legends Dünya Şampiyonası Finali 31 Ekim Cumartesi günü Türkiye saati ile 13.00’da gerçekleşecek.

Pandemi nedeniyle seyircisiz gerçekleşecek karşılaşmalarda kıyasıya rekabetin kazananının kim olacağı merak konusu. Sizde favori takımınızın kim olduğunu yorumlarda belirtebilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.