TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Monitör Tozları Nasıl Temizlenir?

0

pubg mobil uc kodu

Günümüzde sıklıkla kullanılan araçlar arasında bilgisayarlar ve telefonlar geliyor. Bu yüzden de monitör veya ekran temizleme işleminin nasıl yapılacağı merak ediliyor. Bilgisayarınızın monitörünü yanlış şekilde temizlerseniz bilgisayarınıza hasar verebilirsiniz. Hatta bu hasar kalıcı ve çok ciddi olabilir. Bilgisayarınızı tekrar kullanılamayacak duruma bile getirebilirsiniz. Bu yüzden monitör temizleme önerilerini dikkate almanız önerilir.

Monitör Temizleme İşlemleri

Monitör temizlemek için oldukça basit malzemelere ihtiyacınız var. Sadece bir şişe temizlik sıvısı ve bir bez satın almanız yeterli olacaktır. Temizleme için evinizde camları sildiğiniz sıvıyı kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta bez seçimi olmaktadır. Yanlış bez seçimi neticesinde monitörünüzün ekranını çizebilirsiniz. Kâğıt havlu, bulaşık süngeri, peçete gibi malzemelerden uzak durmalısınız. Bunların yerine pamuklu bir bez tercih etmelisiniz. Hatta eski kullanmadığınız pamuklu bir tişörtü bile monitör temizlemek için kullanabilirsiniz. Genellikle önerilen mikrofiber bez kullanmaktır. Bu bez türüne hemen hemen her türlü marketten ulaşabilirsiniz. Temizliğe başlamadan önce cihazınızın kapalı olduğundan emin olmalısınız. Sıvıyı ekrana değil beze püskürtmelisiniz. Aksi halde elektrik ile ilgili sorunlara yol açabilirsiniz. Sıvıyı beze püskürttükten sonra, bastırmadan, yavaşça ovalayarak ekranı temizleyebilirsiniz.

Sponsor

Ekran temizliği yaparken özellikle dikkat etmeniz gereken konu asla su ile ekranı doğrudan temas ettirmemelisiniz. Başka bir deyişle ekranın doğrudan su ile temas etmesi pikseller açısından zarar verecektir. Aynı zamanda uzun vadede kirleri de iyi şekilde temizlemeyecek ve lekeli görünüm verecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.