TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

0

pubg mobil uc kodu

WordPress kurulumu nasıl yapılır sorusuna kolay şekilde yanıt verilmektedir. Çünkü WordPress web sitesi sahibi olmak isteyenler için son derece hızlı ve kolay şekilde kurulmaktadır. Özellikle Cpanel sistemi üzerinden birkaç tık ile sistem kurulumu tamamlanmaktadır.

Otomatik Yükleme ile WordPress Kurulumu

Otomatik şekilde WordPress kurulumu yapmak son derece hızlı ve basit bir işlemdir. Bunun için öncelikle Cpanel’e giriş yapmanız gerekmektedir. Cpanel sürümüne ve hosting firmasının tercihine göre yükleyici özellikleri değişebilir ama otomatik kurulum sihirbazı, Appinstaller, Auto Installer gibi genelde en aşağıda yer alan yükleme ekranını seçin. Burada WordPress’in yanında başka hazır sistemler de bulunabilir, WordPress’i seçin.

Açılacak olan sayfada WordPress’in hangi klasöre kurulacağı sorulacaktır. Eğer siteadi.com şeklinde sitenizin açılmasını istiyorsanız ikinci kutucukta yer alan “wp” klasörünü silin. Daha sonra sitenizde SSL desteği varsa domain kısmındaki uzantının https şeklinde olmasını sağlayın. Eğer siteniz SSL belgesine sahip değilse, bu durum arama motorları için risk teşkil edecektir. Bu yüzden SSL belgenizi mutlaka kontrol ediniz. Son olarak ise yönetici olarak siteye giriş yapmanızı sağlayacak olan yönetici adınızı ve şifrenizi, eposta adresini de belirledikten sonra yükleme butonuna basabilirsiniz. Sistem kısa süre içerisinde WordPress’i yükleyerek kullanıma hazır hale getirecektir.

Sponsor

Manuel Yükleme ile WordPress Kurulumu

WordPress kurulumu nasıl yapılır sorusuna manuel yani el ile kurulum talep ediyorsanız bu durumda öncelikle WordPress’in son sürümünü resmi internet sitesinden indirin. Daha sonra veritabanı ve kullanıcı oluşturmanız gerekiyor. Bunun için Cpanel’e giriş yapın ve Database kısmından MySQL veritabanı kısmını seçin. Ardından ise gerekli olan kısımları yazarak Crate butonu ile veritabanını oluşturun.

Son olarak WordPress dosyalarının public_html klasörüne FTP üzerinden yüklenmesi gerekmektedir. Bu dosyaları da yükledikten sonra site adresine girdiğinizde ekrana yükleme sayfası gelecektir ve gerekli olan bilgileri girerek yükleme işlemini yapabilirsiniz.

WordPress Kurulumu Kolay Yapılır mı?

Özellikle WordPress kurulumu nasıl yapılır sorusuna otomatik olarak yapılan işlemlerde çok kolay yöntemler ile sonuç alınmaktadır yanıtı verilebilir. Cpanel üzerinden otomatik kurulum yöntemi ile kolayca kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.