TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Pubg Mobile Emülatör Kontrol Ayarları Nasıl Yapılır?

0

PUBG Mobile dünya çapında milyonlarca kişi tarafından seviliyor ve oyuncular ünlü battle royale oyununu oynamak için genellikle farklı cihazlar kullanıyor.

Oyuncular oyunu oynamak için bir dizi cihaz kullanırken, bazıları bir emülatörde oynuyor. Şu anda oyuncular için kullanılabilen birden fazla emülatör var. Ancak birçoğu sağladığı özellikler sayesinde Tencent Gaming Buddy’yi tercih ediyor.

Tencent Gaming Buddy nedir?

Tencent Gaming Buddy kullanıcıların masaüstüne Tencent tarafından geliştirilen çeşitli oyunlar oynamak için izin veren bir emülatör. Oyuncuların ana kontrolleri değiştirmesine gerek kalmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Her şey çok iyi yapılandırılmış olsa da, herkes varsayılan kontrollerden memnun değil. Bu genellikle insanların öykünücüdeki kontrolleri değiştirmenin yollarını aramasıyla sonuçlanır.

Pubg mobile en iyi tuş dizilimi

Kontroller oyunu oynamak ve kazanmak için çok önemli bir parametredir. Ancak, oyun ve PUBG emülatörleri tarafından varsayılan olarak sunulan kontrol türlerinden herkes memnun değil. Ayrıca, çoğu yeni oyuncu ayarlara erişmeyi ve oyunun kontrollerini değiştirmeyi zor buluyor. İşte bu yüzden size açıklamak için başka bir rehber hazırladık. PUBG öykünücüsünde kontrolleri değiştirme adımlarında size rehberlik edeceğiz. Kendi kontrollerinizi almak için aşağıda verilen adım adım prosedürü izlemelisiniz.

PUBG’de Kontrolleri değiştirmek mümkün mü?

Özel kontrol alanlarını kullanarak oyunun kontrollerini ve ayarlarını kolayca değiştirebileceğinin farkında olmayan birçok oyuncu var. PUBG ve Tencent Gaming Buddy ve diğeri PUBG emülatörleri birçok seçeneğe izin verir. Bu hem resmi hem de resmi olmayan PUBG emülatörleri için geçerlidir. Tek yapmanız gereken oyun için emülatörün ayarlarına gitmek ve kontrolleri değiştirmek. Oyunda birden fazla ayarı değiştirebilirsiniz.

Tencent Gaming Buddy’de PUBG Mobile kontrolleri nasıl değiştirilir?

İlk açtığınızda denetleyicide klavye ayarları biraz garip görünebilir (ekranda ateşleme seçeneği olmadığı düşünüldüğünde), ancak eşleme benzer şekilde çalışıyor. Oyun kumandası seçeneklerine girmek için klavye menüsünün üst kısmındaki küçük düğmeye dokunun. Burada varsayılan değerler yok, bu nedenle yukarıdaki görüntüyü referans olarak kullanmanız ve düğme yerlerini ekranın uygun alanına sürüklemeniz gerekir. İyi bir eşleme mevcut olduğunda denetleyici merkezli bir eşleme yüklemek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız, ancak fare kullanan kişilere karşı dezavantajlı olacağınız için denetleyicileri kullanmanızı önermeyiz.

PUBG MOBİLE EMÜLATÖR KLAVYE AYARLARI NASIL DEĞİŞTİRİLİR

Pubg mobile emulator kontrol ayarları bozuldu, bunu nasıl düzeltebilirim? Diye soruyorsanız Emulatorun denetimlerini değiştirmek için aşağıdaki adımları kullanın:

Pubg mobile pc tuş ayarları

Adım 1: İlk olarak, ekranın sağ kenar çubuğunda bulunan tuş eşleme seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Bir anahtar eşleme menüsü açılır. Değiştirilecek tuşa çift tıklayın.

Adım 3:  O tuşun yerine kullanılacak düğmeye basın.

Adım 4: Düzenlemeyi kaydedin.

Adım 5: Gerekli klavye ayarları artık yapılandırıldı.

PUBG MOBİLE PC KLAVYE AYARLARI

Pubg mobile en iyi tuş dizilimi aşağıdaki gibidir:

 • WASD: Hareket
 • Sol Tıklama: Birincil Ateş (Ateş, yumruk veya yakın dövüş)
 • Sağ Tık: ADS
 • Boşluk: Zıpla, yüz
 • C: Çömelme
 • Z: Eğil
 • Serbest Bakış: Alt (Hedefinizi kaybetmeden etrafınıza bakın)
 • Shift: Depar
 • Fare Kilidi: Otomatik Çalıştırma
 • Fırlatılabilir öğeler (Frags, Smokes, Molotofs, Stuns): 4, 5, 6
 • Can paketleri (Medkit, İlkyardım, Bandaj, Enerji İçeceği, Şırınga): 7.8,9,0
 • F1: Kontrolleri hızla görüntüler
 • F: Etkileşim

PUBG Mobile turnuvalarında ve yarışmalarında emülatör kullanımına izin verilmez . PUBG Mobile, emülatör kullanan oyuncuların yalnızca diğer emülatör oyuncularla karşılaşacağını açıkça ortaya koydu.

BetWinner mobil indir ile mobil cihazınıza indirebilirsiniz. Tencent Buddy hala beta sürümündedir, bu nedenle hatalar ve performans sorunları beklenebilir. Bununla birlikte, emulator penceresinin üstündeki küçük menü düğmesine basmak ve “Ayarlar”ı seçerek birkaç ince ayar yapabilirsiniz..

Oyun alt bölümünde, PC’nizde özel bir grafik kartı yoksa çözünürlüğü SD’ye değiştirmek sağlam bir fikirdir. Bunun ötesinde, deneyimli bir bilgisayar kullanıcısı değilseniz, Motor menüsündeki ayarlara dokunulmaması daha iyidir. Bu oyun asla Steam muadili kadar iyi görünmeyecek, bu nedenle ayarlarla uğraşmak bu durumda büyük bir öncelik değil.

Pubg Ayarları PC

Pubg Mobile Emülatör Kontrol Ayarları

Pubg Mobile en iyi klavye ayarlarını sizler için anlattık. Bu ayarlar ile emulatorde rahatça oynayabilirsiniz. Tencent Buddy’de PUBG Mobile oynamanın en büyük avantajı, yalnızca Tencent Buddy’de oynayan diğer kullanıcılarla eşleşmenizdir. Sonuç olarak, Apple veya Android telefonlarda insanlarla oynayamayacaksınız. İPad Pro sahiplerinin Tencent Buddy lobisine katılabilecekleri konusunda bazı tartışmalar oldu, ancak platformlar arası oyun çoğunlukla oyuncular için sinir bozucu bir durumdur. Arkadaşlarınızla takım kurmak istiyorsanız, sizinle Tencent Buddy’de oynuyor olmalılar.

PUBG Mobile şu anda Tencent Buddy kullanılarak Android, iOS ve PC’de mevcut.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.