TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Pubg Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri?

0

Pubg Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri? PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da yaygın adıyla PUBG, Bluehole tarafından çıkarılan ve halihazırda da geliştirilmeye devam eden, son dönemlerde yediden yetmişe herkesin dilindeki savaş oyunlarından birisidir. İlk çıktığında yalnızca bilgisayar üzerinden oynanabilen bu oyun, artık telefon üzerinden de oynanabiliyor. PUBG Mobile sürümü ile oyun daha da erişilebilir kılınmış, kullanıcı portföyü genişlemiştir.

En fazla yüz kişinin bir helikopterden paraşütle atlayarak belirli bir haritaya inmesi ardından da, orada diğer rakip oyuncaları öldürerek hayatta kalma çalışmalarını konu edinen bir oyundur. Birçok seveni olan oyun, FPS oyun kategorisinde yer almaktadır.

PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri?

Oyun esnasında sıkça karşılaşılan en iyi taarruz tüfeklerini sizler için derledik. İşten en iyiden en kötüye doğru PUBG mobile taarruz tüfekleri hangileridir!

pubg mobile taarruz tüfekleri
pubg mobile taarruz tüfekleri

M416 Taarruz Tüfeği

En iyi taarruz tüfeği olarak listede baş sıraya yerleşen tüfe M416’dır. Yüksek hasar gücüne sahip olup, mermi atış hızı oldukça yüksektir. Bunun yanı sıra geri tepme hızı açısından da performansı neredeyse en iyi silah olduğu söylenebilir.

M416’da hem tek atış, hem de otomatik atış modu mevcuttur. Bu nedenle gerek yakın çatışmalarda, gerek uzak mesafeli çatışmalarda performansınızı oldukça arttıracak ve oyundaki hünerlerinizi arttıracaktır.  Bu tüfek açısından söyleyebileceğimiz tek kötü özellik eklentiler olmadığı takdirde biraz zayıf kalmasıdır.  Ancak oyuna girer girmez ölmeyip hayatta kalmayı başarırsanız, harita üzerinde dağılmış eklentileri toplayarak ciddi anlamda iyi bir silahı elinizde bulundurabilirsiniz.

Groza Taarruz Tüfeği

Groza kolay bulunabilen bir tüfek değildir. Genelde sandıkların içerisinden çıkar. Fakat bu nadirliği performansının iyi olmasından kaynaklanıyor. Groza, düşmanlara karşı oldukça öldürücü bir silahtır. AKM’yi de anımsatmakla birlikte, taarruz tüfekleri arasında en yüksek ateş gücüne sahip tüfektir. Ancak uzak mesafede kullanımı oldukça zordur. Hatta öyle ki bazen uzaktan tek bir mermi isabet ettirmek dahi imkansızlaşmaktadır.

AUG A3 Taarruz Tüfeği

AUG A3’ü bulabileceğiniz tek yer sandıklardır. Grozaya göre çok daha farklı artı ve eksileri vardır. Fonksiyonları bakımından daha çok standart bir tüfeğe benzemekle birlikte, bu özelliğiyle birlikte daha çok oyuncuya hitap etmekte. Atış hızı orta seviyede olduğu için isabet sağlamak çok daha basit. Harita üzerinde bulabileceğiniz tüm eklentileri de desteklemektedir. Eklentilere sahip olduğunuzda hem uzak mesafeli çatışmalarda hem de kısa mesafeli çatışmalarda işinize oldukça yaratacak ve performansınızda belirgin bir fark yaratacaktır.

SCAR-L Taarruz Tüfeği

SCAR L, diğer taarruz tüfekleri arasında en düşük stat puanına sahip olan tüfektir. Ancak bu bilgi sizi yanıltmasın. Esasında çok başarılı bir silahtır. Tam otomatik moda alındığında oyuncunun silahı kontrol etmesi daha da kolaylaşmakla birlikte, eklentilere sahip olduğunuz takdirde gayet başarılı bir silah haline dönüşmektedir.

pubg mobile taarruz tüfekleri
pubg mobile taarruz tüfekleri

M16A4 Taarruz Tüfeği

M16A4, PUBG’nin en yaygın kullanılan silahıdır! Ancak yaygın kullanılıyor olması düşük performanslı bir tüfek olduğu, küçümsenecek bir tüfek olduğu anlamına gelmemekte. Sıradışı bir şekilde stabil olan bu silahın geri tepmesi, diğer silahlara nazaran epey düşük. Bunların yanı sıra, mermiler de oldukça hızlı gidiyor. Bu durum farklı mesafelerden çatışmayı kolaylaştırıyor. Bu silahın kötü özelliği ise tam otomatik modunun yer almaması. Burst moduyla en fazla üç mermi sıkabiliyorsunuz. Bu durum ise daha seri hareket etmenizi gerektiren yakın mesafeli çatışmalarda problem oluyor ve ölmenize sebep olabiliyor. Bu nedenle yakın mesafede temkinli kullanılması gereken tüfeklerden birisidir.

AKM Taarruz Tüfeği

AKM, oldukça iyi bir güce sahip silahlardan birisidir. Aynı zamanda 7.62 mm mermiler kullanmaktadır. Bu mermilerle yüksek bir atış ve hasara sahiptir. Hangi zırhı kullandığınız fark etmeksizin AKM mermileri ile 5 atışta öldürülebilirsiniz. Bu silahın eksik yönü ise uzun mesafeli çatışmalarda oyuncular tarafından dezavantajlı olmasıdır.

PUBG Taarruz Tüfeği Hangileridir?

PUBG Mobile’da oyuncular tarafından kullanılan pek çok yüksek performans gücüne sahip silah bulunmaktadır.  Bunlardan biride pubg mobile taarruz tüfekleridir.  Belirtmek gerekir ki PUBG taarruz tüfekleri ile PUBG taarruz silahları aynı anlama gelmektedir. Sizin için PUBG Mobile taarruz tüfeklerini aşağıda listeledik:

  1. M416
  2. Groza
  3. AUG A3
  4. SCAR-L
  5. M16A4
  6. AKM

Pubg Hafif Makineli Tüfekler

PUBG hafif makinalı tüfekler, oyuncular bakımından PUBG taarruz tüfekleri kadar sık tercih edilmemektedir.  Fakat bu silahlar geniş mermi haznesi ve hızına sahip silahlardandır. Bu özellikleri ile diğer silahlardan bir adım öne çıkmaktadır. Belli bir bölgeyi taramak için oldukça elverişli silahlardır. Şayet belli bir noktaya hedef alarak isabet ettirme gibi bir yeteneğiniz yoksa, aksine etrafı adeta mermi manyağı yapıp taramak istiyorsanız bu silahlar size uygun silahlardandır. Hasar verme gücü olarak en iyiden en kötüye doğru olarak sıralayacak olursak; Tommy Gun, UMP9, Vector, Micro Uzi şeklinde bir sıralama yapabiliriz. Bu silahlar özellikle yakın mesafeli çatışmalarda sizlere kolaylık sağlayacak olan hafif silahlardandır.

pubg mobile hafif makineli tüfekler
pubg mobile hafif makineli tüfekler

Tommy Gun Hafif Makineli Tüfek

Naziler’i yok etmemize yardımcı olan Thompson ya da Tommy Gun, oyun içerisinde belki de en kullanışsız silahlardan birisidir. Fakat hasar gücü bakımından oldukça yüksek silahlardandır. Optik takılması ve nişan alınması biraz zor bir tüfektir. Ancak nadir bulunan eklentilerini bulup takarsanız çok daha kolay kontrol edebilirsiniz.

UMP9 Hafif Makineli Tüfek

Yakın mesafeli çatışma için en iyi hafif makinalı tabancadır. Düşük geri tepme özelliği olduğu için en çok kullanılan silahlardan biridir. Oyun esnasında binaları yağmalayarak bu silahtan çok fazla sayıda bulmanız mümkündür. 30 adet mermi kapasitesine sahip olup, dört faklı eklentiyle birlikte zenginleştirilebilen bir silahtır.

Vector Hafif Makineli Tüfek

Vector, geri tepme oranı en düşük olan silahlardan biridir. Bu sayede hem PUBG ‘de hem de gerçekte atış kararlılığını ve isabeti artırmaktadır. 45’lik mermi ile kullanılmaktadır. En büyük eksisi ise yalnızca 13 adet mermi kapasitesinin olmasıdır. Bu kapasiteye sahip bir silah ise her isabetsiz mermide sizi daha çok ölüme yaklaştıracaktır. Aynı M416 gibi eklenti açısından bolca aparat takabilen Vector uzatılmış şarjör bulduğunuz takdirde gayet gelişmiş ve iyi bir silah elde etmiş olursunuz.

Micro Uzi Hafif Makineli Tüfek

Çok yüksek atış hızına sahip makinalı bir tabancadır. Yakın mesafeli çatışmalar için kullanıcılar bakımından çok ideal bir seçimdir. Yüksek ateşleme ve yenileme hızına sahiptir. Bu özelliği sayesinde hızlıca cephane değiştirebilirsiniz. 25 adet mermi kapasitesi bulunmaktadır.

Bu makalemizde sizle için PUBG taarruz tüfekleri ve PUBG hafif makinalı tüfekleri derledik. Umarım faydalı olmuştur. M416, AKM, Groza, Berryl sizin tercihiniz hangisi? Bizler teknohocam olarak AKM ve M416 diyoruz.

Daha fazla oku: Pubg İmza Sözleri 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.