TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

SCADA Yazılımı Fiyatları Ne Kadar?

0

SCADA sistemi nedir?

SCADA, Sistemler, Denetleyiciler ve Erişim Araçları’nın kısaltmasıdır. Bu basit cevap, endüstriyel bir fırından, bir depodan veya endüstriyel seramik fırından veri alabilen bir arayüz kullanarak çeşitli üretim süreçlerini izlemenize ve hatta kontrol etmenize olanak tanır.

Endüstriyel fırın, üretim tesislerinin en kritik unsurlarından biri haline geldi. Geçmişte, metallerin ve alaşımların ısıtılması ve sertleştirilmesi için endüstriyel fırınlar kullanılmıştır. Bununla birlikte, artan teknolojik gelişmeler, çeşitli işleme teknolojilerinin dahil edilmesi, çok çeşitli malzemeleri işleyebilen yüksek kaliteli ısıl işlem fırını modellerine gereksinim artmıştır.

Endüstriyel fırınların evrimi, sıcaklığın kontrol edilmesi açısından da yeni gereksinimler yaratmıştır. Endüstriyel fırınlar artık farklı metal, taş, seramik ve diğer malzemeleri işleme kapasitesine sahiptir. Bu nedenle, farklı prosedürlerin performansının izlenmesi için endüstriyel veri toplama sistemleri gereklidir.

SCADA Yazılımı Fiyatları Ne Kadar?

Bunun için SCADA yazılımına sahip olabileceğiniz Fornaxsoftware.com ‘u tercih edebilirsiniz. Modern SCADA sistemleri ile dünyanın her yerinden verilere kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Endüstriyel kuruluşların, kamu ve özel sektörde yer alan şirketlerin bu yazılıma ihtiyacı olmaktadır. Scada yazılımı fiyatları ise dönemden döneme değişkenlik gösterebilmektedir.

Yüksek Dayanıklı Endüstriyel Fırın Modelleri

Ek olarak, günümüz endüstriyel fırınlar 1800 santigrat dereceye kadar sıcaklıkları işleme kapasitesine sahiptir. Artan gereksinimleri karşılamak için, çok çeşitli ileri teknoloji özelliklerine sahip fırınlar gereklidir. Örneğin, günümüzde kullanılan en popüler endüstriyel fırınlardan bazıları şunlardır:

Endüstriyel fırın için bir diğer seçenek ise, zemin tipi ve dikey ünitelerin bir kombinasyonu olan kutu fırınlardır. Bir dizi endüstri segmenti, yaygın olarak malzeme işleme, havacılık, kimyasallar, enerji üretimi, su arıtma ve saflaştırma ile otomotiv ve savunma imalatında bulunan bu tür fırınları kullanmaktadır. Kutu fırınlar kategorisindeki daha popüler markalardan bazıları şunlardır: Süper CFC, Süper Çelik, Süper Nikel, Süper Demir ve EZ Ocağı. Tüm bu markalar, SCADA (Veri Toplama Kontrolü Yazılımı) kategorisi altında kendi benzersiz fırın serilerini üretmektedir.

Süper metaller veya ısıl işlem fırını olarak da bilinen yüksek sıcaklık fırınları, çelik, alüminyum veya diğer metal malzemeleri eritmek ve ardından dekoratif veya işlevsel bileşenler oluşturmak için kalıplara sıcak metal veya sıvı dökmek için kullanılır. Bu tür fırınların elektrik veya batarya gücüyle çalışan birkaç hibrit modeli vardır. Genellikle sıcak hava fırınları veya sıcak su fırınları olarak adlandırılırlar. Fornax Mühendislik ve Yazılım olarak sizlere SCADA ve MES çözümleri sunmakta.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.