TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Spotify ile Facebook Hesabı Nasıl Ayrılır

0

Spotify hayatımıza henüz yeni giren bir müzik dinleme uygulaması. Kaydolurken birçok seçenek olmasına karşın Facebook hesabımızla giriş yaptık. Zaten Facebook ve Google+ sayesinde artık e-posta kullanıcı adı olmadan bir çok uygulama veya web sitesine kaydolabiliyoruz. Spotify ile Facebook Hesabı Nasıl Ayrılır yazımızı inceleyin.

Spotify’a Facebook hesabımızla girdikten sonra çıkış yapmak istiyoruz ancak Facebook buna pekte izin vermiyor gibi. Ama biz kesin çıkmak ve bu durumdan kurtulmak istiyoruz.

İşte nasıl yapacağımıza göz atalım.

1.Yeni Hesap Oluşturun.

Bizim aklımızda yer eden ilk durumlardan biri yeniden hesap oluşturmak çünkü bu bizim doğamızda var. Facebook hesabınızın kayıtlı olduğu e-posta adresinden başka bir e-posta adresine sahip iseniz Gmail veya Microsoft Outlook kullanarak tekrardan bir hesap oluşturabilirsiniz.

Hiç şüphelenmeyin bu durumda şarkılarınızı ve listelerinizi tek tek eklemek zorunda kalmayacaksınız. Listelerinizi ve müziklerinizi kolayca diğer hesabınıza aktarabilirsiniz.

Yeni bir hesap oluşturduktan sonra eski aboneliğinizdeki Premiumu iptal edin ve Kredi kartınızı yeni hesabınıza bağlayın. Ayarlar>Hesap bölümünden tüm cihazlardan çıkmayı unutmayın!

Spotify’nin hata verme olasılığına karşı eski aboneliği iptal etmemiz gerekiyor. Eğer iptal işlemini gerçekleştirmezsek yeni hesabımız değil eski hesabımız ödeme yaptığımız takdirde aktifleşecektir.

 

Daha sonra ise Spotify Destek hizmetlerine hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için bir istek yollayın. Premium kullanmayan kullanıcılar hesaplarını kendileri kapatabilir.

Spotify hesabınızı kapattığınız zaman aşağıdaki imkanlardan faydalanamayabilirsiniz.

Aynı Spotify kullanıcı adınızı tekrar kullanamazsınız.

Oynatma listelerine, takipçilere ve kitaplığınıza erişimi kaybedersiniz.

Kapattıktan 1 yıl sonraya kadar öğrenci indirimine başvuruda bulunamazsınız.

İpucu: Tüm çalma listelerinizi yeni hesabınıza aktarmanın kolay bir yolu var. Listelerinizi ve kitaplığınızı “herkese açık” duruma getirebilir ve yeni Spotify hesabınızdan bu listelere abone olabilirsiniz.

2.Ayarlarda Yer Alan Facebook Bağlantısını Kesin.

Spotify uygulamasının web sitesine masaüstünde gidin ve Ayarlar>Sosyal sekmesine gelin. Daha sonra ise aşağıda yer alan Facebook’la Bağlan düğmesini devre dışı konuma getirin.

Bu yolu Spotify uygulamasından yapmanın bir yolu yok. Bu yüzden masaüstünde Spotify hesabımıza girip bu işlemleri gerçekleştirmemiz gerekiyor.

Facebook’tan Bağlantıyı Kes butonu’nu Ayarlar>Sosyal sekmesinde bulacaksınız.

3.Parolayı Unuttum Seçeneğini Kullanın. (Geçici Çözüm)

Facebook hesabıyla Spotify’a kaydolanlar için bu seçenek açık değil. Ancak şu yolları izleyebiliriz. Web uygulamasında Spotify hesabınızdan çıkış yapın ve “Şifrenizi mi unuttunuz” butonunu tıklayın.

Ekranda yer alan tüm talimatları yerine getirin ve e-postanıza gelen kutusuna düşen şifre sıfırlama bağlantısını gidin. Yeni bir şifre oluşturun. Oturum açmak için e-posta kimliğinizi ve parolayı kullanın. Böylece Facebook hesabımıza bağlı kalmaktan kurtulacağız ve ikinci yoldan Ayarlar>Sosyal ve Facebook Bağlantısı Kes butonunu seçin.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra Facebook uygulamamıza girip uygulamalar bölümüne gidelim. Spotify uygulamasını bularak görüntüle ve düzenle seçeneğini kullanalım. Daha sonra açılan pencere Kaldır butonunu kullanarak tamamen hesabımızı Facebook’tan ayıralım.

Spotify hesabınızı Facebook’tan kaldırmanın Spotify hesabınızı silebileceği konusunda bir bilgilendirme mesajı alacaksınız. Daha sonra tekrardan “Spotify’a Bildirim Gönder” kutucuğunu işaretleyin ve tekrar Kaldır’a tıklayın.

 

4.Spotify Destek İle İletişime Geçin

Spotify Destek ekibiyle iletişime geçin ve Facebook hesabınızın Spotify ile olan bağlantısını ve alternatif e-postanızı onlarla paylaşmanız gerektiğini söyleyin. Profilinizi sizin için kısa sürede güncelleyecekler.

Spotify’da e-posta kimliğini güncellemenin doğrudan bir yolu olsaydı insanlar bu seçeneği kullanırdı ancak Destek hizmetleri ile de bu sorunun halledilmesi gerçekten içimizi rahatlatıyor.

Facebook Cambridge Analytica ile açıklanan “ kullanıcılarının verilerini paylaşma sorunu” skandalından sonra bir çok kişi Facebook’a bu konuda güvenmiyor. Spotify ve kullandığınız diğer hesaplarınızı Facebook’tan kaldırabilir gizlilik ve güvenlik sorunlarınızı kendi başınıza halledebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.