TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Samsung Telefonda İki Whatsapp Hesabı Nasıl Kullanılır?

3

Android işletim sisteminde Play Store’den indirip kullandığımız Facebook, Instagram, Twitter gibi uygulamalar, birden çok hesapla kullanım ve aralarında geçiş yapmanızı sağlıyor. Facebook’un satın aldığı Whatsapp’ta henüz bu özellik mevcut değil.

Samsung telefonlarınızda İki Whatsapp hesabı özelliğini kullanmak istiyorsanız işte yapmanız gerekenler.

Samsung cihazınızda İki Whatsapp Hesabı Nasıl Kullanılır?

Android’de Instagram, Twitter ve Facebook gibi uygulamalarda birden fazla hesabı çalıştırmak günümüzde artık ihtiyaç değil zorunlu bir hale geldi. Herkesin işletme hesabı veya kişisel hesabı bulunmakta. Bu durumda insanlar kişisel ve işletme hesapları için ayrı ayrı profiller kullanmak durumunda. Bu programlarda hesabınıza sürekli olarak giriş-çıkış yapmadığınızdan iki hesap kullanmak kolay bir hale geliyor.

Aşağıdaki yöntemleri kullanarak sizde Samsung telefonunuzda İki Whatsapp hesabını nasıl çalıştıracağınızı öğrenin.

1.Dual Messenger Kullanarak Whatsapp Profilleri Oluşturun

Samsung cihazlar, kullanıcıların aynı uygulamanın iki örneğini kullanmasına olanak sağlayan Dual Messenger özelliğine sahiptir. Her uygulama farklı bir hesapta diğer hesabınızdan bağımsız olarak çalıştırılacaktır.

Bu durumda rehberiniz ve kişileriniz de ayrı olabilir. Bu özellik ile desteklenen mobil uygulamalar arasında Whatsapp, Facebook, Skype, WeChat, Instragram, Telegram gibi uygulamalar bulunur.

Samsung telefonlarınızda Dual messenger kullanarak iki Whatsapp hesabı kullanabilirsiniz. Telefonunuzda yeni bir Whatsapp uygulaması oluşturacaksınız ve iki hesabınızdan gelen mesajlardan ayrı ayrı bildirim alacaksınız.

Aşağıdaki adımları izleyerek nasıl yapacağımızı görelim

1-1.Whatsapp uygulamasını telefonunuza yükleyin ve birinci hesabınızı oluşturun.

1-2.Telefon ayarlarını açın ve Gelişmiş ardından Dual Messenger sekmesine gelin.

1-3.Whatsapp yanındaki düğmeyi etkinleştirin. Yeni whatsapp’ın kurulumunu onaylayan bir pencere görünecek ve Kur butonuna basın.

1-4.İkinci Whatsapp hesabınız için ayrı bir kişi listesi kullanacağınız veya kullanmayacağınızı seçin. Eğer aynı kişileri kullanmak istiyorsanız kişiler yanında bulunan düğmeyi etkinleştirin, İleri deyin ve ikinci Whatsapp’ı yükleyin.

1-5.Menüye geldiğinizde uygulamalarınız arasında ikinci Whatsapp’ı göreceksiniz. İki hesabınızı birbirinden ayırt etmeniz için ikinci Whatsapp’ınızdaDual Messenger simgesi yer alacak.

İşte Dual Messengerözelliğini kullanarak İki Whatsapp hesabı kullanmak bu kadar kolay.

2.Whatsapp İşletme Hesabı Kullanın

Telefonunuzda iki Whatsapp hesabı kullanmanızın başka bir yolu da Whatsapp’ın işletme sahipleri için geliştirdiği uygulamayı kullanmanızdır. İşletme hesabınız da kullandığımız kişisel hesabımız gibi ücretsizdir. Özellik konusunda da bireysel Whatsapp hesabımızla neredeyse aynıdır.

Whatsapp Business’i indirerek sizde iki hesabınızı aynı anda kullanabilirsiniz.

Whatsapp Business, işletme sahipleri için oluşturulan bir uygulama işletmeniz ve müşterilerinize hızlı bir biçimde ulaşmanızı, hızlı cevaplar vermenizi, toplu olarak mesaj göndermeniz gibi özellikleriyle sizin işinizi kolaylaştırır. Sizde uğraşmadan iki Whatsapp hesabı kullanmak istiyorsanız Business uygulamasını kullanabilir. Ücretsiz olarak bu deneyimden yararlanabilirsiniz.

Şimdide Özel İpucumuza gelelim: Whatsapp Business ve Dual Messenger özellikleriyle birlikte bir telefonda üç Whatsapp hesabı kullanabilirsiniz. İki Whatsapp hesabınız Dual Messenger üzerinde bir hesabınızda Whatsapp Business uygulaması genelinde çalışacak ve böylece bir telefonda Üç tane Whatsapp hesabı kullanabileceğiz.

3.Üçüncü Taraf Uygulamalarını Deneyin

Yazımızda buraya kadar aslında legal yollardan bir telefonda üç adet Whatsapp hesabını nasıl kullanacağınızın adımlarını gösterdik. Eğer uygulama sahibi birden fazla hesap kullanmamıza izin vermiyorsa üçüncü taraf uygulamaları ile bu sorunu ortadan kaldırabiliriz. Yukarıdaki adımları izlediniz ve sonuç alamadınız. İşte bu kişiler 3.yöntem’i deneyebilir. Piyasada bulunan Parallel Space gibi programlarla birden fazla hesap oluşturabilir tek cihazınızda kullanabilirsiniz.

Yalnız bu tür programlar telefonunuzun güvenliği açısından ve optimizasyon açısından sorunlu bir hale gelebilir. Pilinizin erken bitmesini, telefonunuzun yavaşlamasını istemiyorsanız bu tür programlardan uzak durun. İlk iki yöntem tercih edeceğiniz yöntemler olsun zaten Dual Messenger ve Whatsapp Business yöntemleriyle bir telefonda Üç Whatsapp hesabı birden kullanacağınız için farklı arayışlara girmek zorunda kalmayacaksınız.

Whatsapp kişileri görünmeme sorunlarına karşın uygulayacağınız çözümler

Telefonumuzda iki Whatsapp hesabı çalıştırdığımızda kişilerimizden birisi hesaplarda gözükmüyor. Bu sorunu çözmek için Whatsapp’ı açarak yeni mesaj seçeneğine gitmemiz gerekiyor. Böylece sorunumuz ortadan kalkacaktır.

Günümüzde bir çok insan sosyal medya araçlarını ve bu uygulamaları kişisel kullanım dışında, ticari ve kurumsal olarak ta kullanıyor. Özellikle pandemi dönemi süresince evden çalışmak ve internet üzerinden işlerini halleden milyonlarca insan var tabiki de bunları yaparken sosyal medya ve diğer uygulamalar bizim en büyük yardımcılarımız.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşabilir merak ettiğiniz soruları yorumlarda belirtebilirsiniz. teknohocam

 

 

3 Yorumlar
  1. Murat Sencan diyor

    Peki LG G5 de nasıl 2 whatsapp kullanılır? Acil lazımda. LG telefonda 2 whatsapp hakkında bilgi paylaşır mısın?

  2. admin diyor

    Parallel Space uygulamasını basit bir şekilde yönergeleri takip ederek kurun. İki hesap açmak için whatsapp, youtube, gmail, facebook, twitter gibi uygulamalarından istediğinizi seçerek çoklu oturum açabilir ve aynı anda birbirinden bağımsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

  3. admin diyor

    Ayrıca Uygulamada Türkçe dil desteği de mevcut

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.