TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

0

 Telegram hesabı nasıl silinir sorusu uygulamadan çıkış yapmak isteyenler açısından önem taşıyor. Özellikle geçtiğimiz dönem WhatsApp güvenlik sorunları yüzünden popüler bir kullanıcı sayısına ulaşan Telegram, her kullanıcının beklentilerini ise karşılayamıyor. Bu durumda Telegram hesabını silmek için farklı yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Telefon Üzerinden Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

Telegram hesabı nasıl silinir sorusu için farklı yanıtlar vermek mümkündür. İlk yöntem telefon üzerinden uygulamayı kaldırmaktır. Bu yöntemi IOS veya Android işletim sistemine sahip telefonunuz ile yapabilirsiniz. İki işletim sistemi için izlemeniz gereken yöntem farklılığı ise bulunmuyor. Telefon üzerinden hesabı kaldırmak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • İlk olarak Telegram uygulamasını açın. Burada kapatmak istediğiniz hesaptan giriş yaptığınızdan emin olmalısınız.
  • Sonrasında Ayarlar menüsüne girin.
  • Açılan sekmeden Gizlilik ve Güvenlik sekmesini seçin.
  • Bu menüde en alt kısımda Hesabımı Otomatik Olarak Sil sekmesinde “Bu Kadar Süre Yoksam” şeklinde bir ifade göreceksiniz. Buradaki süreler 1, 3, 6 ve 12 ay şeklinde karşınıza çıkacaktır. Belirtilen süreler kapsamında uygulamaya giriş yapmazsanız hesabınız silinmektedir.
  • Buradan en yakın olarak 1 ayı seçin ve 1 ay boyunca uygulamayı hiç kullanmayın. Size ulaşım sağlanmaması için de telefonunuzdan Telegram uygulamasını kaldırın.

1 aylık süre sonunda hesabınızı hiç kullanmayacağınız için otomatik olarak hesabınız kaldırılmış olacaktır.

Bilgisayar Üzerinden Telegram Hesabını Silmek

Telegram hesabını silmek için bilgisayar da kullanabilirsiniz. Temelde bu işlem tarayıcıdan yapıldığı için telefonunuzun veya tabletinizin tarayıcı kısmından da giriş yaparak hesabınızı kaldırabilirsiniz. Bu yöntem ilk yönteme göre daha basit olduğu için hızlı bir kapatma istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip etmeniz gerekiyor;

  • Telegram hesabınızı silmek ya da başka bir deyişle tamamen kapatmak için Telegram resmi sitesine giriş yapın. Burada hesabınız ile giriş yaptıktan sonra devre dışı bırakma sayfasına erişim sağlayacaksınız.
  • Sonraki adımda sitede yer alan kutucuğa telefon numaranızı yazın. Numaranızı hattınızın bulunduğu ülke kodu ile girmeye dikkat edin. Ardından Next butonuna tıklayın.
  • Aşama sonrasında Telegram tarafından size bir kod bildirilecektir. Bu kodu devam etmek için SMS olarak alacaksınız.
  • Kodu yazdıktan sonra Telegram hesabınızı niçin kapatmak istediğinizi size soracak, isterseniz bunu boş bırakabilirsiniz.
  • Delete My Account yazılı butona tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.