TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Memoji Nedir, Memoji Nasıl Yapılır?

0

Memoji nedir sorusu IOS cihaz kullanıyorsanız aklınıza gelmiş olabilir. Teknoloji firmaları kullanıcıların ilgisini çekmek açısından yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Apple tarafından geliştirilen Memoji kısa sürede popüler hale geldi.

Memoji Nedir?

Memoji nedir sorusuna basit şekilde emojilerin daha kapsamlı halinde yanıt vermek mümkündür. Apple tarafından geliştirilen memojiler iletişimi daha rahat ve hızlı hale getirmek için kullanılıyor. Pek çok iletişim uygulamasında emoji ve çıkartma gibi ifadeler bulunuyor. Apple ise bu ifadeleri daha kişisel hale getirmek için Memoji özelliği geliştirdi. Bu özellik temelde kullanıcıların emoji gibi ifadeleri kendilerine göre düzenlemelerini mümkün kılıyor.

Öncelikle kullanıcılar kendilerini yansıtmış olduğunu düşündüğü bir memoji karakteri oluşturuyor. Kendilerine benzeyen karakterler oluşturabildikleri gibi tamamen bağımsız ve ayrı bir karakter oluşturma olanakları da bulunuyor. Sonrasında ise bu oluşturulan ifade farklı uygulamalarda kullanılabiliyor.

Memoji Nasıl Yapılır?

Memoji nasıl yapılır sorusu bu kişisel emojileri kullanmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Kullanımı son derece kolay hale getiren bu ifadeleri kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Memoji özelliğinin kullanılması için ilk olarak karakter yaratmalısınız. Bunun için de öncelikle Apple cihazda bulunan Mesajlar uygulamasına giriş yapın.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra yeni mesaj oluşturma butonuna tıklayın. İsterseniz mevcut bir mesajlaşma sohbetine de girebilirsiniz.
  • Mesaj göndermek istediğinizde klavye otomatik olarak ekrana gelecektir. Bu aşamada klavyenin üst kısmında yer alacak Memoji ikonu görmeniz gerekiyor. Bu ikona tıkladıktan sonra Yeni Memoji seçeneğine tıklayın.
  • Seçeneğe tıkladıktan sonra tasarım ekranını göreceksiniz. İlgili ekrandan memoji karakterinizin yüz yapısını, göz rengini, saç tarzını, kıyafetlerini ayarlayabilirsiniz. Neredeyse herkese hitap etmesi için zengin bir aksesuar seçimine sahip olan özellik bu sayede kendinize en yakın görüntüyü elde etmenizi de mümkün kılıyor.
  • Karakterinizi yarattıktan sonra bitti ifadesini seçerek kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Memojiyi Hangi Uygulamada Kullanabilirsiniz?

Memoji kullanımı Apple tarafından geliştirildiği için IOS cihazlarda bu ifadeleri kullanabilirsiniz. Ancak uygulama açısından da esneklik sunulduğundan sadece Apple’a ait olan uygulamalarda değil, pek çok yan uygulamada da ifadeleri kullanabilirsiniz. Popüler uygulamalardan daha az kullanılan uygulamalara kadar memoji kullanımı mümkün. Android’de ise henüz gömülü halde böyle bir uygulama bulunmuyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.