TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Yazı Tipi Değiştirme: Yazı Stili Nasıl Değiştirilir?

0

Yazı Tipi Değiştirme: Yazı Stili Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp, Instagram ve diğer sosyal medya hesapları için çeşitli semboller ile havalı yazı tipleri oluşturarak hesabınızı kişiselleştirmek oldukça kolay. Şekilli yazma aracı kullanarak kendiniz harika yazı tipleri oluşturabileceğiniz gibi, uygulamanın sunduğu seçenekler arasından tercih de yapabilirsiniz.

Yazı Stili Ne Demek?

Yazı stili, metni oluşturan harflerin önceden belirlenmiş boyutu, ağırlığı ve tipini ifade eder. Geleneksel dizgide yazı stili metal veya ahşaptan yapılır. Bugün modern kullanımda ise, yazı stili dijitalleşmiş ve çeşitlenmiştir. Mesela Instagram kullanıcılarına storylerde kullanılmak üzere dokuz farklı yazı stili alternatifi sunarken, online şekilli yazma aracı ile sayısız alternatif arasında tercih yapmak oldukça zordur.

Yazı Tipi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yazı tipi değiştirmenin en kolay yolu İnternet’te yer alan, Exotic Text veya Messletters gibi çeşitli şekilli yazı sitelerini kullanmaktır. Bu sitelerden Exotic Text ile yazı tipi değiştirmek, son derece kolaydır. Bu yazı tipleri Instagram, Twitter, Facebook, WhatsApp, Discord ve Skype kullanımına uygundur.

Şekilli yazma aracı ile yazı tipi değiştirmek için yapmanız gereken tek şey, uygulamadaki kutucuğa şekilli ve havalı görünmesini istediğiniz metni yazmak ya da yapıştırmak; ardından birbirinden farklı ve havalı yazı tiplerini görmek için aşağı doğru kaydırmaktır. Seçenekler arasında tercih ettiğiniz bir tanesini “Kopyala” butonuna tıklayarak kolayca kopyalayabilir ve Instagram, whatsapp ya da dilediğiniz sosyal medya hesabında kullanmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Instagram Biyografiye Nasıl Farklı Yazı Stili Yapılır?

Instagram story’de kullanıcılarına dokuz farklı yazı tipi sunmaktadır. Instagram biyografide yazı stili değiştirmek için ise uygulamanın sunduğu bir özellik ya da kısa yol bulunmamaktır. Ancak şekilli yazma aracı ile oluşturacağınız farklı yazı tipleri ve sembolller içeren metinleri, instagram biyografisine kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Whatsapp Yazı Stili Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp’ta yazı stili değiştirmek için öncelikle farklı bir yazı tipiyle metin göndermek istediğin sohbete tıklayın. Ekranın en altındaki metin alanına dokunarak ekran klavyesini açın ve metninizi buraya yazın ve yazı stilini değiştirmeye başlayın:

  • Metni kalınlaştırmak için mesajın başına ve sonuna bir yıldız * koyun.
  • Metni italik yapmak için mesajın başına ve sonuna bir alt çizgi _ koyun.
  • Metnin üstünü çizmek için mesajın başına ve sonuna bir yaklaşık işareti ~ ekleyin.

Bu yöntemle yalnızca biçimlendirme sembollerinin arasına girilen metnin yazı stili değişecektir. WhatsApp’te metni kalıcı olarak biçimlendirmenin bir yolu yoktur. Daha pratik bir yöntem ile daha çeşitli yazı stilleri oluşturmak için ise şekilli yazı sitelerini kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.