TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in Yazdığı İddia Edilen Mektup

0

Thodex Kripto Para borsası kurucusu Faruk Fatih Özer tarafından yazıldığı iddia edilen mektubu sizlerle paylaşıyoruz. Son iki gündür gündemden düşmeyen Thodex kullanıcılarını dolandırdı mı?

Thodex Şirketi Hakkında Suç Duyurusu!

İnternet erişimini kullanıcılarına kapatan kripto para borsası THODEX’in kurucusu CEO Faruk Fatih Özer 2 milyar dolar ile yurt dışına kaçtığı iddiasıyla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Özer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlattığını kamuoyuna bildirdi. Şirketin genel merkezinde polis ve görevli personeller tarafından arama yapıldığı bilgisi aktarıldı.

20 Nisan tarihinden itibaren Thodex kripto para borsasında Kripto para ve itibari para varlıkları olan insanlar siteye ve uygulamaya erişim sağlayamıyor. Kamuoyunda henüz net bir açıklama yokken bugün öğle saatlerinde Thodex’in resmi internet sitesinden bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamaya göre sistemin birçok kez siber saldırıya uğradığı bu sebeple şirkette büyük maddi sorunlar yaşandığı, yurtdışına sistemin işlemesi için gerekli olan yatırımcı ile görüşmek için gidildiğini beyan ediliyor. Kamuoyunda birçok yanıltıcı haber ve üzerine atılan iddiaların mesnetsiz olduğunu söyleyen Thodex resmi sitesi yayınlanan metinde bir kişinin dahi isminin olmaması dikkatleri üzerine çekiyor.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer tarafından yazıldığı iddia edilen mektupta ise sitede ki açıklamaların aksine; şirketin ticari faaliyetlerini tamamen durdurduğunu finansal olarak sistemi hiçbir şekilde ayakta tutamadıklarını, yurtdışında görüşülen yatırımcılarla da anlaşma sağlanamadığı belirtiliyor.

Bundan sonraki süreçle ilgili olarak ise Thodex’ de mevcut olan Türk lirası ve Amerikan Doları bakiyelerin güvende olduğunu belirtilmiş, 26 Nisan haftasından itibaren kullanıcıların şikayetçi olmayacağı şekilde belirttikleri IBAN adreslerine paraların gönderileceği bilgisi verilmiştir.

Mektupta yer alan bir konu başlığı ise basında belirtilen 2 milyar dolar gibi bir varlığın olmadığı ayrıca belirtildiği kadar mağdur bulunmadığı, kullanıcıların paralarının Thodex kasasına mevcut olduğu MASAK, SPK gibi kurumlarda da bu kayıtlara ulaşabildiği beyan edilmektedir.

22 Nisan 17:00 da MASAK Thodex’in tüm hesaplarına el koydu!

Henüz ayrıntılı bir paylaşım gelmese de Mali Suçları Araştırma Kurulu MASAK Thodex şirketinin tüm hesaplarına el koydu. Ayrıntılı olarak açıklama yapılınca güncelleyeceğiz.

Peki siz Thodex hakkında ne düşünüyorsunuz?

En güvenilir Bitcoin ve Kripto Para Borsaları haberimize göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.