TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

TikTok HD Video Nasıl Yüklenir?

0

Bu yazımızda sizlere TikTok HD Video Nasıl Yüklenir? ve TikTok’ta neden videolar kalitesiz gözükür? Gibi soruların yanıtlarını detaylı bir şekilde sizlere aktardık. Detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Okumaya devam edin.

Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi ve OnePlus gibi şirketlerin, telefonundan bekleyebileceğiniz şey en iyi fotoğrafları ve videoları çekmek olacaktır. Bunun için en iyi teknolojiyi geliştirmeye çalışarak, kameraları için Ar-Ge’ye muhtemelen milyonlarca dolar harcadığını tahmin etmekteyiz. Ne yazık ki, bazen bir telefonun kamerasından çekilen videonun veya görüntünün, TikTok gibi sosyal medyaya yüklendiğinde ne kadar iyi göründüğünü söylemek zor.

TikTok’ta neden videolar kalitesiz gözükür?

Bunun nedeni, çoğu zaman bu platformların videoları ve fotoğrafları sıkıştırmasıdır. Bu, yüklemelerini hızlandırmak ve ayrıca şirketlerin sunucu alanını şişirmemek için yapılan bir uygulamadır. Buna ek olarak daha fazla para harcamasına gerek kalmaması için sıkıştırma yaparak alanı verimli hale getirirler. Bu nedenlerden dolayı videolar kalitesiz gibi gözükür. Ayrıca, bu olay içeriğin daha hızlı yüklenmesi anlamına gelir. Bu nedenle genel olarak bu bir tür kazan-kazan gibidir.

Ancak kaliteyi önemsiyorsanız, TikTok’a bir video yüklediğinizde, bazen nasıl kötü göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz. İyi haber şu ki, TikTok’ta bunu değiştirecek gizli bir sekme bulunuyor.

TikTok’a HD video yükleme

TikTok HD Video Nasıl Yüklenir
TikTok HD Video Nasıl Yüklenir
  1. TikTok uygulamasını kullanarak bir video oluşturun
  2. Onay işareti düğmesine dokunun
  3. Yapmak istediğiniz düzenlemeleri yapın ve ardından İleri‘ye dokunun.
  4. Gönderiye dokunmadan önce “Diğer seçenekler” e dokunun
  5. Videonuzu 1080p çözünürlükte yükleyecek olan “HD Yükle” yi açın
  6. TikTok’a yüklemek için Gönder‘e dokunun.

Şu anda bu özelliğin bazı kullanıcılar için çalışıyor gibi göründüğünü ve bazıları içinse malesef işe yaramadığını unutmayın. Bunun nedeni, TikTok’un şu anda özelliği test ettiği ve herkese sunmadığı için olduğundan kaynaklıdır. Dolayısıyla üzerinde test yapıldığından dolayı bu aşamada stabil olarak çalışmıyor.

Bu özellik şu anda test aşamasında

Bu yüzden bazı kullanıcılar onu görebilir diğerlerine ise bu seçenek gözükmeyebilir. Ayrıca bu özellikle birlikte, TikTok’un çözünürlüğü 1080p’ye sınırladığı anlaşılıyor,. Bu nedenle telefonunuz 4K’da çekim yapabiliyorsa, bundan tam olarak yararlanamayacaksınız. Ancak yine de hiç yoktan iyidir!

Bu yazımızda sizlere TikTok HD Video Nasıl Yüklenir? ve TikTok’ta neden videolar kalitesiz gözükür? Gibi soruların yanıtlarını detaylı bir şekilde sizlere aktardık. Tüm TikTok uygulaması hakkında soru ve sorunlarınızı dile getirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.