TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Youtube Shorts Nasıl Kullanılır?

0

Youtube Shorts Nasıl Kullanılır? Youtube Kısa videolar nasıl yüklenir?

Hepiniz ilk kısa YouTube videosunu “Tiktok” videolarıyla görmüş olabilirsiniz? Eh, bugünkü YouTube Shorts video deneyiminin atası olduğunu söyleyebiliriz. Artık YouTube Shorts sayesinde kısa videolar oluşturabilir, bunları hareket halindeyken düzenleyebilir ve YouTube’da yayınlayabilirsiniz. Bu makalede, konsepti inceleyeceğiz ve size nasıl YouTube Short oluşturacağınızı açıklayacağız.

YouTube Shorts nedir?

YouTube Shorts‘un konsepti, Instagram Reels‘in fikrine veya TikTok uygulamasına benzer: Telefonunuzdan birkaç saniye içinde kısa videolar da oluşturup yayınlayabilirsiniz. YouTube Shorts ile, çeşitli klipleri bir araya getirmek için çok bölümlü bir kamera ile 60 saniyeye kadar kısa videolar oluşturabilirsiniz.

Videonuza müzik ekleyebilir, videonuzun hızını ayarlayabilir ve hatta eller serbest bir video yapmak için bir zamanlayıcı ve geri sayım kullanabilirsiniz.

Not: Shorts beta sürümündedir. YouTube uygulamanızı güncellemeyi unutmayın; Short Oluştur seçeneğini göreceksiniz.

YouTube Short nasıl oluşturulur?

  • YouTube’da Short oluşturmak için mobil cihazınızdan YouTube hesabınızda oturum açın ve Oluştur> Kısa video Oluştur‘a dokunun.

  • Kısa videonuzu 15 saniyeden (60 saniyeye kadar) uzun yapmak için 15’e dokunun. Bununla birlikte, daha uzun videolar (15 saniyeden fazla) kaydetmek onlara henüz müzik eklemenize izin vermiyor. Biraz müzik içeren 15 saniyelik bir video kaydetmek istiyorsanız, Ses Ekle’ye dokunun, müziği seçin ve kaydetmeye başlayın. Aksi takdirde, videoyu kaydettikten sonra düzenleme ekranının altındaki Ses düğmesine dokunarak sesi ekleyebilirsiniz.

  • Videonuzu yavaşlatmak veya hızlandırmak için Hız’a dokunun. Geri sayımı ayarlamak için Zamanlayıcı’ya da dokunabilirsiniz.
  • Bir video klip kaydetmek için REC düğmesine (Kırmızı daire) dokunun ve basılı tutun. Önceki videoyu kaldırmak için Geri Al’a veya geri taşımak için Yinele’ye dokunabilirsiniz.
  • Videonuzu önizlemek için Bitti’ye ve başlığı eklemek için İleri’ye dokunun.
  • Videonuzu bitirip YouTube’a yüklemek için Yükle’ye dokunabilirsiniz.

Ardından Shorts’unuzu ve diğer kullanıcıların Shorts’larını YouTube uygulamasının Shorts bölümünde bulabilirsiniz. Youtube Shorts nedir ve Youtube Shorts nasıl oluşturulur adlı bu makalemizdeki sıralamayı izleyerek sizde Youtube kısa videolarınızı kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Youtube uygulaması ana menüde alt kısımda yer alan “Shorts” sekmesinden diğer kullanıcıların paylaştığı Kısa videolara ve kendi videolarınıza kolayca ulaşabilirsiniz.

Daha fazla oku: Tiktok Stories Instagram Reels’e meydan okuyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.