TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Twitch Video İndir: Twitch Video Nasıl İndirilir?

0

Twitch video indirme işlemi ilk zamanları oldukça zor yapılıyordu. Hatta imkansız denilecek kadardı. Daha sonra farklı işletim sistemlerinin üretilmesi ile kolayca yapılıyor. Canlı yayında binlerce kişiye yayın açma işleminden bahsedildiği platform denildiğinde akla ilk olarak ‘’Twitch’’ uygulaması gelmektedir. Dönemin en popüler uygulaması olan Twitch’ten video indirmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

Twitch Yayın İndir

Twitch; canlı yayın yapıp, izlenecek en güzel platformlarından biridir. Son dönemde Twitch yayın indirmek popüler bir hal kazandı. Twitch yayın indirme çeşitli programlar ile denense de olumsuz yanıt vermektedir. Bazı videolar daha sonra sayısı şekilde izlenmesine rağmen keyif verir. Bu tarz videoları indirmek isteyen kişilerin sayısı günden güne artmaktadır.

Bu platformda yayın yapılırken izlenen videolar, yayın sonrası da videolar bölümünde yer alıyor. İnternet platformlarında yer alan videoları Online indirme siteleri sayesinde indirmek kolaydır. Son zamanların en popüler uygulaması olan Twitch’te bulunan yayınları uygulama yolu veya otomatik olarak indirmek mümkündür. İlk olarak otomatik video indirmesi tercih edilmelidir.

Twitch Yayın tekrarını İndirme

İnternet platformunda bulunan videolar yüzlerce defa izlense de Popülaritesini korkuyor. Fakat bazı durumlarda video sahibi videoyu silebiliyor. Buda videoyu izlemek isteyenin hayal kırıklığına uğramasına neden oluyor. Bunun için çeşitli çözümler aransa da kaldırılan videoyu izlemek mümkün olunmuyor. Twitch sayesinde video silinmeden indirmek mümkün hale geliyor.

Popüler videolar ve canlı yayınlardan sonra hafızada kalan yayın kullanıcısı tarafından silinmeden Twitch tarafından kaydediliyor. Kaydedildiği andan itibaren, kullanıcı geçmiş yayınını ve videosunu silse bile Twitch sayesinde indirilen video etkilenmiyor. İnternet Fenomenlerinin yayınları, verilen konserler Twitch kullanıcıları tarafından saniyeler içerisinde bilgisayarınıza dosya Halide iniyor.

Twitch ile Para Kazanma Mümkün

Twitch uygulama olarak çoğu kullanıcı tarafından ticari amaçlı kullanılıyor. Fakat Twitch uygulamasından kazanç elde edebileceğiniz çok sayıda yöntem bulunuyor. Bu yöntemler:

  • Bağış yapabilirsiniz: Yapılan yayınlarda bağış yapılabilir. İzleyici kitleniz sizi izleme sırasında, bağış yapabilir. Bu sayede sizlerde kazanç elde etmiş olursunuz.
  • Ortaklık kurabilirsiniz: Twitch sayesinde ortaklık kurarak kazanç elde etmek mümkündür. Fakat bunun için abone sayınızın ortalama 5000 olmalıdır. 5000 sayıdan fazla olması durumunda abone olacak her üye için üye üzerinden 4$ kazanmış olacaksınız. Twitch sayesinde aylık ciddi kazanç elde edebilirsiniz.

Twitch Videolar Nasıl İndirilir?

Twitch; canlı yayın yaparak kazanç elde edebilir hem de dilediğiniz videoyu download edebilirsiniz. Twitch uygulamasında izlediğiniz tüm videolar, yayın sona erdikten sonra ‘’videolar’’ bölümüne otomatik olarak düşer. Düşen videoları indirmek isteyen kullanıcılar vardır. İnternette yüzlerce indirme(download) siteleri bulunur. Fakat sitelerin çoğu ortalama 1-2 saat büyüklüğüne sahip videoları indirmeye izin vermemektedir. Twitch sayesinde 2 saat ve üzeri videolar kolay iniyor.  En önemlisi kaliteli bir video inmiş oluyor.

  • İlk önce Buradan videomuzu indireceğimiz siteye girin.
  • Kaydedilen yayını bulup linkini CTRL + C ile kopyalayın.
  • “Paste Twitch Video URL…” yazan kutucuğa kopyaladığınız video linkini CTRL + V ile yapıştırın.
  • Submit butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan pencereden videonun istediğiniz bölümlerini seçin.
  • Download butonuna basın ve videonun inmesini bekleyin.

Twitch video indirme de en çok dikkat etmeniz gerekenler, videolar uzun olduğu için biraz fazla beklemeniz gerekebilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.