TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Uzaktan Eğitim İçin Webcam Tavsiyesi

1

Eğitimlerin, seminerlerin, toplantıların online olarak Meet, Zoom ve Eba gibi platformlarda gerçekleşmesi sonucunda insanların elektronik ve teknolojik aletlere olan ilgisi hayli arttı. Uzaktan eğitim için webcam tavsiyesi ile siz kullanıcılara en iyi ve en ucuz ürünleri araştırdık.

Uzaktan Eğitim İçin Webcam Tavsiyesi

Pandemi döneminde en çok talep gören ürünler arasında bilgisayar, tablet, telefon ve diğer teknolojik aletler yer almakta. Bunların yanında ek olarak webcam, mikrofon ve kulaklıklara olan ilgi de hayli yüksek boyuta ulaşmış durumda. Teknoloji firmalarının ürün üretimi konusunda aksaklıklar yaşadığı da aşikar. Özellikle pandemi döneminde İlkokul, Ortaokul, Lise ve üniversite eğitim ve öğretimin EBA ve Zoom üzerinden yapılacağının açıklanmasından sonra firmaların stoklarında tablet, bilgisayar ve özellikle webcam stokları tükenme noktasına geldi. Bu da fiyatların hem kur baskısı hem de artan talep sonrası epey yükselmesine neden oldu. Şimdi uzaktan eğitim ve EBA ile ders gören öğrencilerimiz için Webcam tavsiyelerimize gelelim.

1-Pmr Webcam Mikrofonlu Full HD Kamera

İlk olarak en ucuz webcam konusunda Pmr Webcam modelini inceledik. Ek sürücü olmadan tak çalıştır kullanım olması bizlere kolaylık sağlıyor. Windows XP’den sonra Windows 7, Windows 10 gibi tüm işletim sistemlerini ve Mac işletim sistemini destekleyen model bu konuda bizlere sorunsuz bir kullanım sağlamakta. Canlı yayın, Uzaktan eğitim, video konferans için kullanabileceğiniz webcam’in 1280×720 çözünürlük ve 30 Fps manuel odaklama kare hızı ile çok fazla görüntü kaybı yaşamadan görüntünüzü karşıya yansıtıyor. Alt tarafında yer alan kıskacı ile birlikte eski monitörlere bile takabileceğiniz aparatının olması webcam’in avantajları arasında. Tabiki burada son olarak kullanıcı yorumları ve araştırmalarımız sonucunda kameranın Full hd değil de Hd olduğu bilgisine ulaşmaktayız. Ancak bu kadar düşük fiyata HD olması bile işimizi fazlasıyla görecek çünkü şu anda piyasada 8-10 bin TL arasında satılan laptop ve notebooklar bile dahili HD kamera kullanıyor. Ürünün fiyatı sadece 58 TL.

2-Everest SC-825 USB Mikrofonlu Webcam

İkinci sırada yer alan webcam Everest Sc-825 USB Modeli. Bu Webcam’de ilk olarak gözümüze çarpan özellik ön kısmında yer alan 4 adet beyaz led ışık. Led ışıklar sayesinde ışıksız veya karanlık ortamda güçlü bir şekilde aydınlatma gerçekleştiren bu ledler ışıksız ortam sorunu yaşayanlar için ideal. Ürünün 640x480p çözünürlüğe sahip olması ve 30 fps kare hızı ile düşük bütçeli kullanıcılar ve öğrenciler için ideal. Ayrıca Windows XP sonrası tüm modellerle sürücüsüz kullanım sağlıyor. Everest ülkemizde son yıllarda birçok teknolojik ürün ithal ediyor ve insanlara bu ürünleri en ucuz fiyatlardan sağlamaya çalışıyor. Ekonomik fiyatı, olumlu kullanıcı yorumları, tak çalıştır olması, ayarlanabilir kasasıyla tercih edilebilecek bir webcam. Everest SC-825 USB Mikrofonlu Kamera’nın fiyatı ise 122 TL.

3-A4 Tech PK-635G Yansıma Engelleyici Webcam

A4 Tech PK-635G Webcam ülkemizde en çok kullanılan webcamler arasında. Webcam’in 640×480 piksel ekran çözünürlüğü, 30 fps kare hızı ve yazılımla birlikte 16 MP çözünürlüğünde fotoğraf çekimi bulunuyor. Otomatik focus, düşük ışıkta yüksek performans ve magic effects ile görüntü iyileştirme sayesinde Zoom ve EBA üzerinden eğitim gören öğrenciler dışında Eğitim veren öğretmenlerin de tercih edebileceği bir webcam olarak karşımıza çıkıyor. A4 Tech kalitesi ve bilinirliği ile ilk iki sırada yer alan ürünlerimizden daha iyi ancak fiyatı da buna bağlı olarak diğer modellerden biraz daha yüksek ürünün fiyatı 215 TL.

4-Logitech C270 HD Webcam

Logitech C270 HD Webcam modeli listemizde yer alan diğer ürünlerden fiyatı ve kalitesiyle bir tık daha öne çıkıyor. 1280×720 çözünürlük ve 720p HD kamera kalitesiyle stabil ve güzel bir görüntüyü bilgisayarınıza ve oradan da karşıda ki kişilere aktarıyor. Logitech C270 Webcam online ders veren öğretmenlerin de rahatlıkla uzun süreler kullanabileceği bir webcam olarak karşımıza çıkıyor. Diğer ucuz webcamler çok fazla çalıştıktan sonra ısınıyor ve verimliliği azalıyor ancak bu ürün uzun süreler ders verenler için sabit bir şekilde çalışabilir ve yankısız ses teknoloji, düşük ışıkta devreye giren RightLight teknolojisi ile bir adım öne çıkıyor. Marka konusunda da tereddüt etmeden alabileceğiniz Logitech modeli uzun yıllardır bilgisayarlar için yardımcı teknolojik aletler üreten kaliteli bir firma. Tak çalıştır özelliği, tüm Windows sürümleri için uyumlu olması, MacOS 10.10 üzeri sürümlerinde uyumlu olması, Logitech Webcam yazılımı ile direkt fotoğraf paylaşma, fotoğraf veya videolarınızı mail olarak gönderme ve direk youtube’a aktarma gibi  özellikleri sunması ürünü bir adım daha öne çıkarıyor. Logitech C270 Modelinin fiyatı 300-400 TL arasında ve fiyatını tam anlamıyla hakkedecek bir ürün.

 

Piyasada en çok satılan webcamleri kullanılabilirlik ve fiyat/performans açısından sıraladık ve tanıttık. Uzaktan Eğitim için Webcam tavsiyesi isteyenler için rehber niteliğinde yazımızda bütçeniz ile hangi modelleri tercih edebileceğinizi artılarını ve eksilerini kullanıcı yorumları, marka, kalite ve diğer açılardan değerlendirdik. Eğer sizde webcam almak istiyor ve kararsızsanız yazımızda yer alan modelleri inceleyebilir ve size en uygun olan kamerayı alabilirsiniz. Webcam konusunda hiç bütçe ayıramayanlar için de önerimiz var. Cep telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza bağladıktan sonra Webcam olarak kullanabilirsiniz.

Buradan Eba uyumlu tablet önerilerimize de göz atabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz alıntı yaparak paylaşabilir, soru ve görüşlerinizi yorum bölümünden bildirebilirsiniz. İyi çalışmalar ve iyi dersler.

1 yorum
  1. Ece diyor

    abi/abla artık yani tam bilmiyorum benim laptopumun mikrofonu tam sesi duyurmuyor onun için ayrı bir mikrofon alırsam hangi marka almalıyım yada almalımıyım :c

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.