TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Valorant E-Spor’un Geleceği

4

Hoşgeldin Valorant

2 Haziran 2020’de hayatımıza yepyeni bir oyun girdi. Kapalı beta aşamasında rekorlar kıran bu oyun Riot Games’in geliştirdiği; VALORANT. Oyuncular tarafından ilgiyle takip edilen Valorant E-spor hangi noktaya ulaşacak?

Heyecanla beklenen karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyununun tam anlamıyla beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz. Valorant’ın aramıza katılmasıyla birlikte, oyun camiasında ‘’Acaba CS:GO’ya olan ilgi azalır mı ?’’ soruları dolaşmaya başladı. Bu ikilinin birbirine rakip olacağı yerlerde başı ‘’E-Spor’’ çekiyor. Türkiye’de e-spor denince akla tabii ki League of Legends geliyor. Valorant’ın da Riot Games tarafından geliştirilmesi ve ülkemizde sunucusunun bulunması büyük bir avantaj sağlıyor.

Valorant E-spor Ne Durumda?

Kısa bir sürede yerel, ulusal ve hatta global birçok turnuva düzenlendi. Şu ana kadar bu turnuvalardan en büyüğü Valorant tarafından düzenlenen First Strike oldu. Yakın zamanda da aynı turnuvanın ikinci aşaması olan ülke şampiyonlarının katılacağı First Strike Avrupa Şampiyonası düzenlenecek. Bu turnuvada ülkemizi BBL E-Sports temsil edecek. Şu anda Logitech tarafından düzenlenen Valorant Topluluk Sunucusu Turnuvası sürüyor.

Birçok otorite tarafından bu yılın e-spor açısından Valorant’ın yılı olacağı öngörülüyor. Bende özellikle ülkemiz açısından çok parlak bir gelecek görüyorum. Riot Games Türkiye ofisi, TR sunucuları gibi birçok avantaj sayabilirim. Bu avantajlar karşılıksız kalmayacaktır. Valorant hesabına sahip olmak için yapmanız gerekenler çok basit.

Türkiye’de Valorant E-spor 

CS:GO’dan Valorant’a  büyük bir göç yaşandı. Bunun yanı sıra pek çok genç yetenek oyuncu kendini gösterdi. Daha şimdiden Avrupada bizi temsil eden bir oyuncumuz var. Ülkemizdeki oyuncuların ve takımların imkanlar dahilinde CS:GO’dan daha başarılı olacağına inanıyorum. Bu gelişimi izleyeceğimiz için kendimizi şanslı hissetmeliyiz.

Valorant’ın yeni karakteri Yoru kimdir?

4 Yorumlar
 1. Oğuzhan çakır diyor

  Elinize sağlık çok faydalı bi içerik olmuş

 2. Enes diyor

  Ağzınıza sağlık hocam, güzel bir öngörü ve tanımlama olmuş.

 3. Kemal Emre diyor

  Güzel içerik devamını bekliyorum, valorant cs go’nun fpsdeki tahtını sallayacak, bu ymnden incelemeniz çok güzel olmuş.

 4. Mb diyor

  Türkiye serverli valo in, Avrupa serverli cs out.
  Hilelerin ayaklarına pranga vuruluna kadar valocuyum.
  Sonun pubg gibi olacak masumların ahını alan valve.
  Elinize sağlık lütfen sesimizi duyurun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.