TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Valorant En Son Yama Notları ve Meta Ajanlar

0

Bu yazımızda sizlerle Valorant en son yama notları ve meta ajanlarına göz atacağız. Dünyada yayılan e-spor fırtınası gençler ve birçok insanın gündeminde ilk sırada yer almaktadır. Gelişen teknoloji ağıyla birlikte video oyunlara talep de arttı. Bu noktada FPS oyunları da bir hayli talep görmekte. Hemen her 3 gençten 2’sinin dahil olduğu bu oyunlar günden güne büyümektedir. Valorant oyunu ise bu oyunlarına belki de artık başında gelmektedir. Çılgın bir duruma dönüşen Valorant furyası e-spor dünyasını kasıp kavurmakta. Valorant oyununu üreten Riot Games şirketi oyunu günden güne güncellemekte ve geliştirmektedir. Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran en önemli nokta ise oyunun sıradan bir nişancılık oyunundan ziyade taktiksel bir temaya bağlı oyun olmasıdır. İlk olarak Ekim 2019 tarihinde “Project A” kod adı ile yayınlanan oyun, 7 Nisan 2020 tarihinde sınırlı erişimle kapalı beta dönemine start verdi ve hemen ardından 2 Haziran 2020 tarihinde resmi olarak yayınlandı. Temsilcilerin, her biri ücret gerektiren benzersiz yeteneklerinin yanında ayrıca öldürme, ölüm veya ani hareketler ile hücum gerektiren benzersiz bir yeteneğe sahiplerdir. Oyunda hafif makineli tüfekler, av tüfeği, makineli tüfek, saldırı tüfeği ve keskin nişancı tüfeği gibi silahlar vardır. “Odin”, “Vandal” ve “Spectre” gibi otomatik veya yarı otomatik silahlar, doğru atış yapılabilmesi için oyuncular tarafından kontrol edilmesi gereken geri tepme modellerine de sahip durumdadır. Ana oyun modunda, oyuncular, her bir takımın beş oyuncuya sahip olduğu saldıran veya savunan takıma yerleştirilir. Oyuncular, dünyadaki çeşitli ülkeler ve kültürlere göre dizayn edilmiş birtakım ajan karakter olarak mücadele ederler. Her oyuncu turlara klasik bir tabanca ve bir ya da birden daha fazla “özel yetenek” ile başlar. Diğer silahlar ve yetenek ücretleri, bir önceki turun sonucuna, oyuncunun sorumlu olduğu bir öldürmeye ve birden artışla yapılan bir harekete bağlı olarak para veren bir oyun içi ekonomik sistem kullanılarak satın alınabilir.

VALORANT 2.08 YAMASI

Rekabet Güncellemeleri

Oyuna az sonra bahsedeceğimiz gibi yeni bir harita eklendi. Yeni haritayı derinlemesine öğrenmek isteyenler için Breeze’e özel derecesiz eşleştirme sırası oyuna eklendi. Breeze ayrıca standart Ölüm Kalım Savaşı, Spike’a Hücum ve Tırmanış modlarının yanı sıra özel oyunlarda da harita havuzuna dahil olacak. Bu özel eşleştirme sırası iki hafta boyunca oyunda kalacak. Bu iki haftalık süreçte, standart derecesiz ve dereceli oyunları Breeze’de oynayamayacaksınız. Bu dönemin ardından Breeze’e özel eşleştirme sırası devre dışı kalacak ve Breeze o andan itibaren dereceli ve derecesiz karşılaşmaların harita havuzuna dahil olacak. 2. Bölüm Kademe Ödülü’nü daha fazla yükseltebilmek için son bir kısım kaldı. Ödüller 3. Kısım’ın sonunda verilecek.

Harita Güncellemeleri

Breeze

Oyuncular için müjde! Yepyeni harita Breeze VALORANT’a ekleniyor. Uzaklardaki ıssız bir adada yer bulan Breeze, geniş açık alanlar ve uzun menzilli etkileşimlere ortam sağlayan parlak, cıvıl cıvıl ve rengârenk bir ortam vaat ediyor. Breeze’le birlikte oyuna iki haftalık Breeze’e özel derecesiz eşleştirme sırası eklenecek. Yeni harita şimdiden bir ekol olacak gibi görünüyor.

Sosyal Güncellemeler

Yeni bir özellik olarak Rapor Geribildirimi oyuna eklendi. Raporladığınız rahatsızlık veren oyunculara karşı işlem başlatıldığında VALORANT artık size bilgi verecek. İlk kez kural ihlalinde bulunan oyunculara oyun içinde Davranış Kuralları’nı hatırlatacak uyarılar eklendi.

Oynanabilirlik Güncellemeleri

HRTF’e silah bırakma ve alma sesleri eklendi.

Oyun Sistemi Güncellemeleri

Turnuva modunda bulunan özel oyunlara artık koçlar da dahil olabilecek. Koç kontenjanının şu anki işlevi: Turnuva modundaki karşılaşmaları izleyebilecek olan koçlar, sadece özel oyun lobisinde seçtikleri takımı izleyebiliyor olacak. Koçlar oyun içinde haritada bir sinyal veremez, takımla hiçbir şekilde sesli veya yazılı olarak sohbet edemez. Koçlar, iletişim kurma ihtiyacı duyduğu zamanlarda turnuva moderatörüne yönelerek genel sohbet veya grup sohbeti üzerinden ulaşabilecekler. Koçlar, oyuncuların oyunu durdurabildiği durumlarda karşılaşmaları durdurabilecekler.

HATALAR

Ajanlar

Killjoy’un tareti ve Alarm Botu kullanım dışıyken, cihazların haritadaki simgelerinin yok olmasına neden olan hata giderildi. Astra ve Brimstone’un dumanlarının, tamamen içinde olmayan oyuncuları bile kör olmaktan korumasına sebep olan hata çözüldü. Viper’ın Zehir Perdesi, Bind’daki ışınlayıcının içine doğru atıldığında beklenenden çok daha uzun bir alana etki etmesine sebep olan hata halledildi. Viper’ın Zehir Bulutu’nun yerden alınma menzilinin 400 yerine 200 olmasına sebep olan hata giderildi. Düşük ayarlarda, Astra’nın Yıldız Bulutu’nun görsel efektlerinin performansı da iyileştirildi.

Rekabet Modu

Karşılaşma Geçmişi’nde kademe simgelerinin kaybolmasına sebep olan hata çözüldü. Derecesiz modlarda Kısım Kademesi Rozetlerinin harita yükleme ekranında görünmesine sebep olan hata yok edildi.

Modlar

Spike’a Hücum’da oyuncu elinde Operator varken silah yükseltme küresi aldığında Operator’ını kaybediyor ve yerine başka silah da alamıyordu. Artık Operator’ınız sizde kalacak ve rastgele bir ikincil silah hakkına sahip olabileceksiniz. VALORANT’ın daha güzel bir oyun olabilmesi için Riot Games yetkililerinin oyunculardan gelen talep ve istekleri ciddiye alıp yerine getirmesi artı puan olarak kalacaktır. İki tarafın da memnun olduğu bu güncellemeler eminiz ki gelmeye devam edecektir.

VALORANT YENİ META AJANLAR

Bu liste ister tek başınıza ya da isterse bir ekip ile oynuyor olun, yardımcı olması amaçlanan genel bir listedir, ancak yalnız kurt stilini taşımaya çalışmaktan ziyade koordineli takım oyununa daha çok uygundur.

S Kademesi

Jett

Mekanik olarak yetenekli olan Tenz, Wardell ve Mixwell gibilerinin, onu profesyonel oyunda sık sık bir tercih haline getirmesi şaşırtıcı olmamalı. OP’yi zayıflatmasına, av tüfeğine ve bıçaklarına rağmen, özellikle Icebox’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte hala S-kademeli bir seçim.

Killjoy

Killjoy, güçsüz taret aktivasyon menzilinde bile ekibine anında uyarlayabileceği bir ton harita kontrolü sağlıyor. Serbest bırakıldığından bu yana profesyonel maçlarda daha fazla oynandığını gördük ve koordine edilmemiş dereceli sıralamada gerçekten hasara yol açabiliyor. Kontrol edilmediğinde, ister saldırı ister savunmada olsun, bir turu mühürlemenin yollarını sunarak, ona Sentinel meslektaşlarından daha fazla saldırı yetenekleri verir.

Rate

Karşınıza almak istemeyeceğiniz bir oyuncudur. Kaotik durumlarda üstündür, böylece sabırlı ve koordineli oyunlara karşı sorun yaşayabilir. Bununla birlikte, bu aynı zamanda, iletişimin tutarsız olabileceği tekli kuyrukta inanılmaz derecede güçlü olmayı sağlar. Çoğu haritada iyi bir seçimdir, ancak A Short yakınındayken nargile savunmaya yardımcı olmak gibi birden fazla alanı savunmak için Boombot ve el bombalarını ışınlayıcılar aracılığıyla gönderebileceğiniz için özellikle Bind’de iyidir.

Sage

Eski ihtişamından dolayı sinirlenmiş olmasına rağmen, Sage, AB’nin First Strike turnuvasında son zamanlarda kazandığı şöhrete kavuştu. Özellikle Split gibi haritalarda iyi ve dirilişi hâlâ oyundaki en iyi ultilerden biri.

Sova

Valorant ilk piyasaya çıktığında, Sova’nın zamanla ölçeklenen bir ajan olacağı açıktı. Oyuncular sürekli olarak ok dizilişlerinin sınırlarını zorladıkları için bunun doğru olduğu kanıtlandı. Sadece sıralamada değil, aynı zamanda çok yönlülüğü nedeniyle profesyonel oyunda da temel bir ürün haline geldi. Pratik yapmak için zaman ayırmaya istekliysen, kesinlikle Sova’ya mevcut metada bir şans ver.

Viper

Profesyonel maçlarda gittikçe daha fazla oynamaya başladı. Çok kararlı olduğu için etrafta oynamak diğer Denetçilerden daha zor, ancak takımınız onun oyun tarzını bilirse, gerçekten parlayabilir. Onu almak istiyorsanız, özel maçlarda dizilişler ve tek yönlü pratik yapmaya hazır olun.

A Kademesi

Astra

Astra, neredeyse her zaman haritanın neredeyse her bölümünü etkileme potansiyeline sahiptir. Valorant’ı bir satranç oyunu gibi oynamayı seven, makro oyunları anlayan ve oyunun akışını tahmin edebilen oyuncuları ödüllendirecek. Bununla birlikte, bu nedenle pilotluk yapması en zor ajanlardan biridir. Merdivende mücadele etme şansı var ama profesyonel oyunda bir canavar olma ihtimali var.

Cypher

Valorant’ta bilgileri güvenli bir şekilde toplamak çok önemlidir ve Cypher bu konuda sınıfının en iyisidir. Onun kiti, casus kamera ile haritanın diğer bölümlerini etkilerken, bir siteyi gadget’larıyla tek başına tutabilmek gibi benzersiz güçler sunuyor.

Omen

Omen, herhangi bir haritadaki neredeyse her takım kompozisyonuna uyma yeteneği nedeniyle kendini sağlam bir ajan olarak pekiştirdi.

Phoenix

Phoenix, bilgiyi güvenli bir şekilde başlatmasına ve toplamasına izin verme kabiliyeti nedeniyle en yararlı sonuçlardan birine sahiptir.

Reyna

Reyna, pop-off potansiyeli için kesinlikle yüksek bir tavan sağlasa da, Q / E kullanımını güçlendirmek için öldürme ihtiyacı duyduğu için ziyafet veya kıtlık var olabilir.

Skye

Skye’nin ekibine iyileştirme, keşif ve çoğu haritada birçok takım kompozisyonu için değerli olacağı yeteneklerle yeteri kadar fayda sağladığına inanıyoruz.

B Kademesi

Brimstone
Brim, oyunda çok yönlü bir yetenek kitine sahip ve onu hem hücumda hem de savunmada inanılmaz derecede değerli kılıyor.

Breach
Flaşları için fazladan bir yük kazandı, ultisi artık daha hızlı patlama patlamalarına sahip ve Sarsıntı artık ajanların kapsamını kaldırıyor ve yeniden dürbünlenmelerini engelliyor.
Yoru
Yoru, hem tek başına hem de bir ekiple oynamada üstün olan eşsiz bir ajan.

Daha fazla oku: Valorant Hata Kodları

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.