TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Web Sitesi Tasarımı Ne demektir?

0

Web sitesi tasarımı, internet ortamında güzel, dikkat çekici gözükmek için, web sayfalarının farklı renk ve biçimlerde dizayn edilmesidir. Bundan 5 – 10 yıl önce bir firmanın ya da kişinin sadece bir sayfası olması yeterliyken, günümüzde hemen hemen herkes, sitelerinin tasarımlarını değiştirmektedir. Bunun nedeni ise, hedef kitlenin görüş alanına girmek ve kurumsal imaj/itibar kazanmaktır. Teknoloji çağını yaşadığımız zaman diliminde, internet sayfaları artık sanal showroomlara dönüşmüş olup, insanlar dükkan ve mağaza yerine, almak istediği ürün ya da hizmeti internet sitelerinden beğenip, e – ticaret dediğimiz sanal alışveriş şeklinde bu ürünlere/hizmetlere ulaşabilmektedir.

Web Sayfası Nasıl Yapılır?

İzmir Web sitesi yaptırma, farklı programlar ve yazılımlarla mümkündür. Adobe photoshop, dreamweaver, flash, frontpage gibi uygulamaları kullanarak, joomla, wordpress gibi tasarım programlarıyla herkes istediği şekilde site tasarımı yapabilmektedir. Günden güne artış gösteren teknoloji firmaları, birbirleriyle rekabet içerisindeyken, en önemli seçilme nedenleri, hangisinin en değişik ve en güzel tasarımı yapmış olmasıdır. Ayrıca eskiden olduğu gibi sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin hemen hemen her ilinde en az birkaç tane web tasarım firması bulmak mümkündür.

Tasarım Firmaları ve Fiyatları

İnternette yer almak adına şirketler, internet sayfası yaptırmak istediğinde, bir çok faktör içerisinde öncelikle fiyat kriterini göz önüne alıp, sonra firma aramaktadırlar. Bu seçim önceliği, ucuz olmak adına, aslında firmaların istediği hedefe ulaşmasını engellemektedir. Tasarım fiyatları büyük değişkenlik gösterebilmektedir. Bir çok kriter, fiyat dalgalanmasının nedenidir. İnternet sayfası dizayn etmek için fiyatlar, 200 TL ile bu rakamın 100 katı olan 20.000 TL arasında değişebilir. Çünkü dizayn, hazır ya da özgün olmasına göre belirlenip, sınırı ise müşterinin isteğiyle orantılıdır.

DOMAİN – HOSTİNG

İnternette bir yer edinmek için gerekli olan ilk 2 şeydir domain ve hosting. Öncelikle, sitemizin ismini belirleyip, bu adı, bir firma vasıtasıyla sınırlı sürelerle alırız. Bu süre 1 ya da 2 yıldır. İstediğimiz ve ücretini verdiğimiz sürece bu isim bizimdir. Diğer nokta ise sitemizi kuracağımız, inşa edeceğimiz alandır. Hosting adı verilen bu yer de, ilgili firmalar tarafından kiralanır ve tüm bilgilerimiz burada saklanır. Domain ve hosting olmadan sitelerimiz görünmez.

İnternetin Sihirli Dünyasını Sitemizde Öğreneceksiniz

Rehber sitemizde, İzmir web tasarım sürecini ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Ayrı ayrı tasarımın aşamalarını, domain alma, hosting kiralama, program ve asp, php, html gibi yazılım dili belirleme, özgün içerik yazma, seo desteği verme, adwords reklamı kullanma gibi tüm yapım aşamalarını sizler için derledik. Rehber sayfamızda ayrıca ödül alan siteleri, internet sayfaları yapımıyla ilgili eğitim videolarını ve sektörle ilgili merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.