TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

WhatsApp Aero Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0

WhatsApp Aero ne anlama gelmektedir ve özellikleri nelerdir? Yeni içeriğimizde bu soru işaretini gideriyor, WhatsApp Aero hakkında genel bilgiler veriyoruz.

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın modları, telefonda yüklü orijinal WhatsApp’ın değiştirilmiş bir versiyonu olarak öne çıkmaktadır. Hileli uygulamalar olarak görüldüklerinden Play Store üzerinde bulunmamakta ve görünüm itibariyle genel olarak orijinal WhatsApp’tan farksız fakat çok daha fazla özelliğe sahip olmaktadırlar.

WhatsApp modlarını kullanmanın öne çıkardığı temel avantaj daha iyi bir sohbet deneyimi ve daha iyi kontrol edilebilirlik sunan ekstra özelliklerdir. Kişilerin durum videolarını indirip büyük boyutlu dosya ve belgeleri görebilmek, orijinal sürümde olmayan bazı özellikleri sunabilmek v.b. için kullanılmaktadırlar.

WhatsApp Aero, orijinal uygulamanın çok sayıda kısıtlamasını ortadan kaldırıyor. WhatsApp Aero’yu kullanabilmek için cihaza root atmanın gerekmemesi de önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor. Sadece telefonun gereken minimum Android versiyonunu çalıştırması gerekiyor ve uygulamanın çalışabilmesi için gereken iznin verilmiş olması gerekiyor. Aero’nun geliştirilmesi 2018 yılından beri devam etmiş olup Şubat 2022’de Android telefon sahipleri için sunulmuştur. Modun içerisinde binlerce birbirinden güzel tema, yüksek performans imkanı ve pek çok diğer WhatsApp modundan çok daha güvenli olarak tasarlanmış bir yapısı bulunuyor. WhatsApp Aero aynı zamanda orijinal WhatsApp uygulamasını kaldırmayı gerektirmemekte olup, ikinci bir WhatsApp uygulaması olarak çalışabilme yeteneğine sahip. Modlu olan WhatsApp haliyle Play Store üzerinde yer almamakta olup, çeşitli APK internet siteleri aracılığıyla indirilebiliyor ancak bunu yaparken de kullanıcıların dikkatli olması gerekiyor zira kötü niyetli kişilerce hazırlanmış bir APK dosyasını indirebilir ve başınıza iş açabilirsiniz.

Modlu WhatsApp uygulamasını indirebilmek için telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidip, Güvenlik kısmının altından Bilinmeyen Kaynaklardan Gelen Uygulamaların Yüklenmesine İzin Ver seçeneğini açık hale getirmeniz gerekiyor. Böylece APK dosyalarını sisteminize kurmanızın önü açılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.