TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Android Root Kaldırma Rehberi

0

Geçtiğimiz günlerde bu bağlantıdaki yazımızda nasıl root atılabileceğinden bahsetmiştik ve bu sefer Android akıllı telefonunuzda uyguladığınız root işlemini nasıl deaktif hale getirebileceğinizi anlatıyoruz. İşte root kaldırma adımları…

Akıllı telefonlarda daha özgür bir kullanım amacıyla kullanıcılar cihazlarına root atma eyleminde bulunabiliyor. Ancak rootlama işlemiyle beraber cihazın daha savunmasız bir hale geldiği ve dolayısıyla kullanıcının güvenlik ile ilgili sorumluluğunun arttığı bilinen bir gerçek olup, root işlemi uygulamanızdan sonra vazgeçtiyseniz ve eski haline döndürmek istiyorsanız o halde Android Root kaldırma adımlarını uygulayabilirsiniz.

Android root kaldırma adımları:

İlk olarak cihazınıza SuperSU isimli uygulamayı güvenilir bir kaynak aracılığıyla indiriniz ve indirip yükledikten sonra uygulamayı çalıştırınız.

Uygulamanın Ayarlar yazılı kısmına giriş yapınız ve ayarların içerisinden Full Unroot seçeneğini bularak üzerine dokununuz. Ardından root kaldırma işlemi tamamlanana kadar bekleyin ve işlem bittiği zaman indirmiş olduğunuz SuperSU uygulamasını cihazınızdan kaldırın.

İkinci yöntem:

Kingroot uygulaması ile yapılan root kaldırma yöntemi bu olup bunun için ilk olarak uygulamayı cihazınıza indirip kurunuz ve kurulum işleminden sonra çalıştırıp açınız. Sonrasında Ayarlar bölümüne, oradan da Root Authorization Setting sekmesine dokununuz. Ardından da Remove Root Permission sekmesine tıklayarak onay butonuna basarak devam ediniz. Bu sayede root kaldırma işleminiz başlamış olacaktır ve işlemi tamamladığınız zaman uygulamayı cihazınızdan kaldırabilir ve böylece seki kullanım metodunuza geri dönebilirsiniz.

Üçüncü yöntem:

Eğer yukarıdaki iki uygulamayı kullanmak istemediyseniz o halde SuperOneClick isimli uygulamayı kullanarak da root kaldırma işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için uygulamayı güvenilir bir kaynak aracılığıyla bularak cihazınıza indirip ardından yükleme işlemiyle beraber uygulamayı çalıştırınız .Uygulamayı açtıktan sonra “unroot” butonuna tıklayarak cihazınızı eski haline geri getiriniz.

Root kaldırma IMEI numarasına zarar verir mi?

IMEI, uluslararası mobil cihaz kodu anlamına gelmekte olup, seri numarasının kaydını yasal yollardan yaptığınız sürece IMEI numaranız root kaldırma işlemini yaptığınız taktirde dahi silinmeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.