TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

WhatsApp Web Aç, WhatsApp Web Giriş, WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

0

Whatsapp Web Açma nasıl yapılır? Dünyanın en iyi anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcılarına isterlerse Web üzerinden WhatsApp’ a erişim sağlamalarına imkân sunuyor. Whatsapp Web, Ocak 2015 yılından itibaren hayatımızda yer alan bir Web servisi. WhatApp’ ı aktif olarak kullanıyorsanız WhatsApp Web’ i tercih edebilirsiniz. WhatsApp Web’ e bağlanarak, yapmak istediğiniz işlemlerinizi daha hızlı ve daha kolay yapabilirsiniz.

WhatsApp Web, Whatsapp uygulamasının Web tabanlı uzantısıdır. Hem WhatsApp Web hem de WhatsApp uygulamasını üzerinden gönderdiğiniz mesajlar bir senkronize halindedir. Bu nedenle tüm iletilerinizi hem WhatsApp uygulamasından hem de WhatsApp Web üzerinden anlık olarak göz atabilirsiniz.

WhatsApp Web’ i kullanabilmeniz için; Android, iOS, BlackBerry ya da Windows Phone işletim sistemi olan bir telefonda WhatsApp uygulamasının yüklü olması ve WhatsApp uygulamasını kullanmanız gerekir. Ayrıca kullandığınız bilgisayarınızda Opera, Firofox, Chrome, Safari gibi Web tarayıcılardan en az birinin bulunması gerekiyor. Son olarak da telefonunuzda yüklü olan WhatsApp uygulamasının güncel olduğuna emin olunuz, güncel değil ise güncelleyiniz. TeknoHocam olarak aşağıda sizler için WhatsApp Web’ i nasıl kullanabileceğinizi açıkladık.

WhatsApp Web Aç

Akıllı işletim sistemli (iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry…) telefonlarınızda kullandığınız WhatsApp uygulamasını isterseniz Web üzerinden hizmete sunulmuş, WhatsApp Web üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. WhatsApp Web kullanabilmek için akıllı telefonlarınızda yüklü olan WhatsApp uygulamasının güncel sürümünün yüklü olması gerekmektedir. Telefonlarınızda yüklü olan WhatsApp uygulaması güncel değilse güncelleyiniz. Güncelledikten sonra bilgisayarınızda yüklü olan popüler ve güncel olan Web tarayıcılardan (Chrome, Firefox, Opera…) birine sahip olmanız gerekmektedir.

WhatsApp Web Giriş

Akıllı işletim sistemli telefonlarınızda WhatsApp uygulamasını güncelledikten sonra, Bilgisayarınızdan güncel olan bir Web tarayıcıyı açınız. Güncel olan Web tarayıcınızı açtıktan sonra aşağıda başlıklar altında verdiğimiz adımları uygulayınız. Adımları doğru bir şekilde uyguladıktan sonra, telefon üzerinden WhatsApp Web’ e erişim sağlayabilirsiniz

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web’ i kullanmak ve giriş yapmak çok kolay. WhatsApp Web’ in, WhatsApp uygulamasında da olduğu gibi çok basit bir arayüzü bulunuyor. Yukarıda verdiğimiz gerekli adımları tamamladıktan sonra önümüzde telefon üzerinden WhatsApp Web’ e erişim sağlamak için herhangi bir engel kalmamaktadır. TeknoHocam olarak sizlere WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? Sorusunun cevabını adım adım doğru bir şekilde anlatacağız. WhatsApp Web’ i kullanabilmek için öncelikle;

  • Bilgisayarınızda yüklü olan güncel Web tarayıcınızı açınız. Web tarayıcısını Açtıktan sonra whatsapp.com adresine gidiniz.
  • Akıllı işletim sistemine sahip telefonlarınızdan, güncel WhatsApp uygulamasını açınız.
  • Güncel web tarayıcınızdan WhatsApp Web’ i açtıktan sonra akıllı telefonlarınızda güncel WhatsApp uygulamasını açınız. WhatsApp uygulamasında bulunan, WhatsApp >> Ayarlar bölümünden WhatsApp Web seçeneğine dokunun.
  • Android İçin; Sohbetler >> Menü >> WhatsApp Web’ e gidin.
  • İos İçin; Ayarlar >> WhatsApp Web’ e gidin.
  • BlackBerry İçin; Telefon ekranınızı yukarıdan aşağıya çekiniz. >> WhatsApp Web’ e gidin.
  • Windows Phone İçin; Menü >> WhatsApp Web’ e gidin.

WhatsApp Web’ i kullanabilmek için TeknoHocam olarak verdiğimiz tüm adımları tek tek tamamladıktan sonra geriye sadece tek bir adım kalıyor. WhatsApp Web sitesinde bulunan QR Kodu okutmak. WhatsApp Web sitesine giriş yaptığınızda ekrana gelen WhatsApp Web QR kodunu telefonununuz kamerasından tarattıktan sonra WhatsApp Web’ e giriş yapmış olursunuz.

Whatsapp Web Kod

WhatsApp uygulamasını Web üzerinden kullanmak için WhasApp Web sitesinde QR kodu taratmamız gerekmektedir. QR kodu tarattıktan sonra WhatsApp Web’e erişim sağlayabilirsiniz. WhatsApp Web QR kodunu tarattıktan sonra telefonunuzun ve bilgisayarınızın internet bağlantısının kesinlikle kopmaması gerekmektedir. Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan birinin internet bağlantısının kopması durumunda WhatsApp Web’ e erişiminiz sonlanmaktadır. Erişiminiz sonlandıktan sonra WhatsApp Web’ e tekrar bağlanabilmek için, verdiğimiz adımları tekrardan uygulamanız gerekiyor.

WhatsApp Web Tarayıcısı Nasıl Açılır?

Güncel olarak Web tarayıcınız üzerinden WhatsApp Web’ e erişim sağlamak için; web.whatsapp.com Web adresine giderek WhatsApp Web Tarayıcısını açmış olursunuz. Yukarıdaki verdiğimiz adımları da uygulayarak WhatsApp Web’ i sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web Ne?

WhatsApp Web Ne? Whatsapp Web, akıllı telefonlarımızda kullandığımız WhatsApp uygulamasının Web versiyonudur. WhatsApp Web versiyonunu kullanarak, yapmak istediğiniz işlemlerinizi WhatsApp uygulamasına göre daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Daha fazla oku: Whatsapp Profil Nasıl Silinir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.