TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

WhatsApp Profili Nasıl Silinir?

0

Sosyal medya platformları arasında yer alan ve en çok kullanılılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp‘ı bilmeyen yoktur. Tüm günlük işlerimizi ve rutin mesajlaşma sirkülasyonumuzu bu uygulamadan halletmekteyiz. Dolayısıyla gün içinde bu kadar sık kullandığımız bir uygulamadan belki de zamanla sıkılacağız veya politikaları nedeniyle bir dönem kullanmama kararı alacaksınız. Bu yüzden de hesabınızı silmek isteyeceksiniz.

Biz de sizlere bu yazımızda WhatsApp’ta hesap nasıl silinir? WhatsApp profilimi nasıl silerim? gibi soruların yanıtlarını detaylıca açıkladık. Kolay bir şekilde yapabileceğiniz işte o adımlar.

WhatsApp’ta hesap nasıl silinir?

  • Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın. Daha sonra sağ üst köşede bulunan Ayarlar simgesine basın.
  • Ayarlar sekmesine geldikten sonra Hesabım‘a tıklayın. Bu ekranda sizlere Hesap seçenekleri karşınıza çıkacak.
  • Buradan Hesabımı sil butonuna basın.
WhatsApp
WhatsApp
  • Sonraki işlemde WhatsApp uygulaması sizden bir telefon numarası isteyecek. Bunun amacı hangi telefondaki hesabın kaldırılacağını teyit etmektir. Dolayısıyla kullandığınız telefonun numarası yazarak Hesabımı Sil butonuna basın. İşte bu kadar. Hesabınız tamamen silinmiş olacaktır. Ta ki yeniden bir hesap kurup, kullanana kadar.

Yaptığınız işlemler sonucu hesabınız direkt olarak siliniyor. Diğer uygulamarın aksine WhatsApp, diğer kullanıcılara sizin hesabınızı göstermeksizin, tamamen ortadan kaldırıyor. Instagram ve diğer uygulamalarda hesabınızı silseniz bile bir müddet görünür ve bekleme süresi bulunmaktadır. Bu uygulamada direkt olarak kalıcı bir şekilde hesabınızı ortadan kaldırıyor.

WhatsApp hesabımı silersem ne olur?

Uygulamadan hesabınızı kaldırırsanız, aşağıda sıraladığımız özellikler ortadan kalkacaktır.

  • Telefonunuz artık WhatsApp’a kayıtlı olmayacak.
  • Arkadaşlarınızın favori bölümünde iseniz, oradan otomatik olarak kaldırılacaksınız.
  • Tüm içerisinde bulunduğunuz gruplardan otomatik olarak çıkacaksınız ve önceki konuşmaları göremeyeceksiniz.
  • Uygulamadaki sohbet, medya ve belgeler silinmiş olacak.
  • Eğer yedekleme yaptıysanız ve önemli bilgiler içeriyorsa, bunların tümü hesabınızın kaldırılmasıyla silinmiş olacak.

Dolayısıyla uygulamayı silerken öncelikle dikkatli olun. Eğer tekrardan dönmeye yönelik bir silmeyse sadece uygulamayı kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Ya da tamamen bırakacak ve bir daha uygulamaya dönmeyecekseniz, hesabınızı kalıcı olarak kaldırabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp üzerinden hesap nasıl silinir? ve WhatsApp hesabımı silersem ne olur? sorularının yanıtlarını detaylıca anlattık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Uygulamada sorun yaşıyorsanız bunları yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.