TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En İyi Güncel YouTube Video İndirme Siteleri

0

Günümüzde en çok kullanılan ve video izleme platformu olan YouTube, popüleritesini günden güne arttırmaya devam ediyor. YouTube üzerinde kullanıcıların yayınlamış olduğu müzikleri dinleyebiliyor, film, dizi ve videoları da izleyebiliyoruz. Günümüzün büyük çoğunluğunu bu platformda geçiriyoruz. Dolayısıyla buradaki videoları indirmek ve kendi bilgisayarımızda veya telefonumuzda saklamak istiyoruz.

Bu yazımızda sizlere 2021 yılında En İyi YouTube Video İndirme Siteleri‘ni önereceğiz. Bu siteler aracılığıyla dilediğiniz videoları YouTube platformu üzerinden indirebileceksiniz.

Youtube video indirme siteleri 2021

Bu siteler aracılığıyla sadece iki tuşla videoları indirebileceksiniz. Bu sayede video fiziksel olarak sizin cihazınıza aktarılmış olacak. Böylece onu dilediğiniz kişiye gönderebilir veya muhafaza altına alabilirsiniz. Örneğin müzik dinlemeyi çok seven biriyseniz bunları indirirken mp3 formatına çevirebilir, telefon veya bilgisayarınızda geniş çaplı bir albüm oluşturabilrsiniz. Şimdi geçelim en iyi video indirme sitelerine.

SaveFrom Youtube video indirme sitesi

En çok kullanılan video indirme sitelerinden birisidir. Dolayısıyla sade kullanımından dolayı ve indirmeleri rahat yapıldığından ötürü sizlere tavsiyemiz olan indirme sitesi burasıdır. SaveFrom Youtube video indirme sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sitede video indirmek için yapmanız gerekenler çok basit. Dilediğiniz videonun url kısmını kopyalıp, web sitesinde bulunan boşluğa yapıştırın. Otomatik olarak karşınıza video çözünürlükleri çıkacaktır. Dilerseniz mp4 şeklinde dilerseniz de mp3 şeklinde farklı farklı formatlarda ve çözünürlüklerde videoyu indirebiliyorsunuz.

YouTube Video
YouTube Video İndirme Siteleri

SaveFrom sitesinin desteklediği çözünürlükler 360p, 480p,720p çözünürlüklerini mp4 olarak destekliyor. Ancak 1080p olarak indirmek isterseniz webm formatında indirmeniz gerekecektir. Bu formatı da her telefon veya sistem açmayabiliyor. Ayrıca bu formatta ses desteği sunulmuyor. Dolayısıyla videoları 1080p formatında indirmemenizi tavsiye ediyoruz.

Freemake Youtube video indirme sitesi

Yine en iyi youtube ve video indirme sitelerinden biri olan Freemake uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi indirmek istediğiniz url linkini kopyala yapıştır yapmanız gerekiyor. Linki yapıştırdıktan sonra karşınıza video bilgileri ve formatları çıkacak. Bu sitede de diğer sitelerde olduğu gibi en fazla 720p video çözünürlük desteği bulunuyor. Aynı zamanda mp3 olarak da videoları indirebiliyorsunuz. MP3 formatındaki dosyalar 128 kbps kalitesinde indirilebiliyor.

x2convert Youtube video indirme sitesi

Yine sizlere şiddetle tavsiye edeceğimiz video indirme sitelerinden biri olan x2convert’in birçok özelliği bulunuyor. İndirmek istediğiniz videonun url kısmındaki linkini öncelikle kopyalayıp, burada bulunan adrese girerek yapıştırıyorsunuz. Yapıştırdıktan sonra bir şey yapmanıza gerek yok direkt olarak zaten videoyu önizleyecek. Karşınıza gelecek olan ekranda videonun görseli ve bilgileri gözükecek.

Bu kısımda videoyu 4 farklı formatta indirebiliyorsunuz. Bu formatlar mp4, mp3, ses ve webm olarak bulunmaktadır. Dilediğiniz formatta indirebiliyorsunuz. İndirme yapmadan önce son bir adım daha kalıyor. Öncelikle ses dosyası yani mp3 olarak indirmek istiyorsanız ses kalitesini seçebiliyorsunuz. 320kbps kalitesine kadar indirme seçeneği sunuyor.

Öte yandan sitenin avantajlarından ve diğerlerinde olmayan özelliklerden bahsetmek gerekirse, burada 1080p indirme seçeneğinin bulunmasıdır. Ayrıca eğer video kalitesi destekliyorsa 4k HD şeklinde de indirebilyorsunuz. Sitede ayrıca videoları mp3 formatına dönüştürebiliyorsunuz.

10convert Youtube video indirme sitesi

Diğer sitelerden farklı olarak bu site bayağı bir farklılık gösteriyor. Dolayısıyla belki sizlere bir tık daha karmaşık gelebilir. Ancak alıştığınız zaman diğerlerinden çok daha rahatlıkla videoları indirebileceksiniz. Öncelikle siteye ulaşmak için buraya tıklayın. Sitenin şuanda Türkçe dil desteği de mevcut. Dolayısıyla yapacağınız işlem çok daha kolay olacaktır. Web sitesinde de nasıl indirileceği hemen alt panelde yazmaktadır.

İndirme yapmak için öncelikle youtube com adresinin önüne 100 rakamını ekleyin. Yani yaptıktan sonra 100 youtube com olarak gözükmesi gerekecek. Diğer bir seçenek ise sitenin başlığında da geçen youtube com adresinin önüne -10 getirmeniz olacaktır. Getirdikten sonra -10 youtube com olarak url kısmında gözükmesi gerekiyor. Yani diğerlerindeki mantık burada yok kısaca anlatmak gerekirse indirmek istediğiniz video www youtube com / watch123 linki bu diyelim. Siz buradaki videoyu indirmek isterseniz şu şekilde yapmanız gerekmektedir.

  • www -10youtube com /watch123 veya
  • www 100youtube com /watch123 yapmanız gerekiyor.

Youtube kelimesinin önüne -10 ya da 100 getiriyorsunuz ve enter’a basıyorsunuz. Karşınıza gelen panelde zaten videoyu indirmek seçenekleri çıkacaktır. Buradan kolay bir şekilde de videoları indirebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Youtube platformundan nasıl video indirilir? En iyi Güncel Youtube video indirme siteleri nelerdir? Bunlardan bahsettik. Önerdiğiniz siteler var ise yorumlarda bahsetmeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.