TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Whatsapp ve Instagram Neden Açılmıyor?

0

Cuma akşamı saat 20:00’dan itibaren Whatsapp ve Instagram’da giriş sorunları yaşanmaya başladı. Whatsapp ve Instagram neden açılmıyor? Whatsapp ve Instagram sadece ülkemizde değil tüm ülkelerde yaşanan bir erişim sorunuyla karşı karşıya. Kullanıcılar diğer sosyal medya araçlarından  kendi Whatsapp veya Instagram larının çalışmadığı ile alakalı binlerce gönderi yaptı.

Whatsapp ve Instagram Neden çalışmıyor?

Daha önceki Instagram Neden Açılmıyor? haberimizdeki belirttiğimiz nedenler yine bu sorunların yaşanma nedenini ortaya çıkarıyor.  Tüm dünyada sıkça kullanılan sosyal medya platformları bazı durumlarda yaşanan kaynak yetmezliği, siber saldırı, altyapı sorunları ve gibi nedenlerle bazı durumlarda erişim problemi yaşıyor. Bildiğimiz üzere Whatsapp ve Instagram geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınmıştı. İki uygulamanın da aynı şirkete bağlı olduğu bu nedenle aynı anda erişim sorunu yaşandığı görülüyor.

Daha önce Zoom, Google Meet gibi platformlarda da benzer sorunlar yaşanmıştı. Ancak bu sorunlar çok uzun sürmedi ve kısa süre içerisinde çözüldü.

Whatsapp ve Instagram’ın erişim probleminde sorunun bir saldırı sonrası mı yoksa altyapı sorunu nedeniyle mi yaşandığını şu anda bilmiyoruz. Facebook şirketi tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için sorunun kaynağına inemiyoruz. Kullanıcılar özellikle Whatsapp ve Instagram için Twitter’dan birçok komik tweet attılar.

Whatsapp ve Instagram’ın açılma sorunuyla ilgili net bir bilgimiz olmasa da sorun telefonunuzdan, bilgisayarınızdan veya internetinizden kaynaklanmıyor. Bu konularda endişelenmenize gerek yok. Dünyada yaklaşık olarak 4 milyar insan tarafından kullanılan bu uygulamaların da bazı durumlarda giriş sorunu olabiliyor. Sosyal medyada sürekli olarak etkileşim yaşandığı bunun içinde bazı durumlarda altyapı kaynakların yetersizliği yüzünden bazen anlık, bazen de bir sürelik sorunlar ortaya çıkabiliyor. Konuyla ilgili açıklama yapıldığında haberimizi güncelleyeceğiz. Teknolojiyle kalın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.