TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Windows 10 Çocuk Hesabı Nasıl Açılır?

0

Çocuklar bilgisayarlardan uzak tutulamasa bile, bilgisayarların kötü etkilerinden çok kolay bir şekilde uzak tutulabilir. Windows 10 çocuk hesabı yardımı ile çocuklarınızın kötü etkenlerden uzak kalmasını sağlayabilirsiniz. Çocukları bilgisayarların kötü etkilerinden uzak tutmak isteriz. Ancak tam olarak çocuklar bilgisayardan uzak tutmak mümkün değildir. Günümüzde bilgisayarlar büyük bir ihtiyaç haline dönüştüğünden dolayı uzak tutabilmek olanaksızdır.

Çocuklar İçin Ayrı Hesap Açmak

Microsoft kişilere çocuklar için ayrı hesap açma fırsatı sunmaktadır. Windows 10 çocuk hesabı açmak çok kolaydır. Yeni hesap ile çocuklar interneti kontrollü bir şekilde kullanabilir ve olumsuzluklardan uzak kalabilir.

İlk olarak ayarlar bölümünde “Hesaplar” kısmına gelin. Burada yer alan “Aile ve diğer kullanıcılar” sekmesine tıklayın. Bir aile üyesi ekle seçeneklerinden ya da bilgisayara başka birisini ekle seçenekleri üzerinden çocuklarınız için kolaylıkla hesap açabilirsiniz. Bir yetişkin veya çocuk eklensin mi seçenekleri çıkmaktadır. Bu seçenekler üzerinden tercihlerinizi gerçekleştirerek çocuklarınız için güvenli bir hesabı kolaylıkla açabilirsiniz. Hesaplar onaylandıktan sonra çocuklarınız rahatlıkla bu hesapları kullanabileceklerdir. Bu hesap üzerinde çeşitli kısıtlamalar da getirebilirsiniz.

Çocuk Hesabı Neden Gerekli?

Windows çocuk hesabı çocukların bilgisayarı kullanımlarında belirli kısıtlamalar getirmek içindir. Anne ve babalar için çok yararlı olacak bu yöntem sayesinde çocukların bilgisayarda geçirdikleri zamanda nasıl davrandıklarını kontrol etmek olanaklı hale gelmektedir. Aynı zamanda çalışacak uygulamalara da izin verilmesi avantaj sağlamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.