TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Google Sürekli Olarak Duruyor Hatası Nasıl Çözülür?

0

Google sürekli olarak duruyor hatası zaman zaman Android kullanıcıları için sık görülen bir hatadır. Yakın zamanda tekrar gündeme gelen Google sürekli olarak duruyor hatası çözümü için farklı yöntemleri deneyerek sorunu aşabilirsiniz.

Google Sürekli Duruyor Hatası Nedir?

Google sürekli olarak duruyor hatası bazı zamanlarda Android kullanıcılarının sık karşılaştıkları bir sorundur. Özellikle Samsung ve Xiamoi telefon kullanıcıları için sık görülen bu hata uygulamalara girmeyi engellediği için günlük yaşamı da olumsuz etkileyebiliyor.

En son bu sabah kullanıcıların karşılaştıkları hata yüzünden bu sorun tekrar gündeme geldi. Bu yüzden kullanıcılar için de Google sürekli donuyor hatası nasıl çözülür sorusu da önem taşımaya başladı. Küresel çapta yaşanan bu sorunun öncelikle Android altyapısından kaynaklandığı bilinmesi gerekiyor. Bu yüzden soruna neden olan etmenler Google tarafından giderildiğinde sorun da ortadan kalkacaktır. Ancak yine de kullanıcılar bazı yöntemleri deneyerek hatadan daha kısa sürede kurtulabilir.

Google Sürekli Duruyor Hatası Nasıl Çözülür?

Google sürekli duruyor hatası çözümü için öncelikle telefonunuzdan Ayarlar kısmına girin. Buradan Uygulamalar kısmını ve daha sonra da uygulamaları yönet kısmını seçin. Bu sayfada Google uygulamasının verilerini temizleme seçeneğini kullanın. Yöntem ile hatadan kurtulabilirsiniz.

Eğer bahsedilen yöntem işe yaramazsa bu durumda da başka yöntemleri deneyebilirsiniz;

  • İlk olarak Play Store önbelliğini ve verilerini temizleyin.
  • Daha sonra menü görüntüleninceye kadar güç düğmesine basılı tutun.
  • Burada kapat ya da yeniden başlat seçeneği çıktığında yeniden başlata basın.
  • Yeniden başlatıldıktan sonra ayarlar kısmından uygulamalar sekmesini açın.
  • Buradan da Google Play Store’u bulun ve uygulamayı durdurmak için Durmaya Zorla seçeneğini seçin.
  • Alt kısımdan ise depolama kısmını seçerek Verileri Temizle seçeneğini seçerek önbelliği temizleyin.
  • İşlem sonrasında telefonunuzu tekrar yeniden başlatın.

Google sürekli duruyor hatası tüm Android kullanıcılarında görülmemesine rağmen çoğu kullanıcı da uygulamalara girişleri engellediği için önemli sorunlar yaratabiliyor. Bu bakımdan bahsedilen yöntemler ile çözüm sağlayabilirsiniz. Eğer yöntem işe yaramazsa yani hata tekrar çıkmaya devam ederse bu durumda sistemin kendiliğinden düzelmesini beklemeniz gerekecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.