TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Windows 10 Hava Durumu Nasıl Düzenlenir?

0

Windows 10 hava durumu son yapılan güncelleme ile görev çubuğuna eklenmiş durumda. Ancak bazı kullanıcılar görev çubuğunda hava durumu isteyebilir. Aynı şekilde görev çubuğunda yer alan haberleri de buradan değiştirebilirsiniz.

Windows 10 Hava Durumu Düzenleme

Son sunulan Windows 10 güncellemesi ile birlikte görev çubuğunda artık hava durumu ve güncel haberler yer alıyor. Bu özellik sayesinde bulunduğunuz konumun hava durumunu görev çubuğundan anlık olarak görebileceksiniz. Aynı zamanda ilgi durumunuza göre de haberler hızlı bir şekilde yine görev çubuğu üzerinden sunuluyor.

Haberler ve ilgi alanları widget güncelleme yapmış olan tüm Windows 10 kullanıcıları için aktif hale geldi. Bu kapsamda güncelleme sonrasında haberler ve hava durumu görev çubuğunun sağ alt köşesinde, tarih ve saat göstergesinin hizasında yer alıyor. Görev çubuğunda da hava durumu bulunduğunuz konuma göre otomatik olarak değişiyor. Haberler ve diğer alanlara ulaşabilmek için de hava durumu simgesine tıklanılması gerekiyor. Eğer bu sembol henüz görev çubuğunda yoksa söz konusu güncelleme henüz yapılmamış demektir.

Widget’ı daha önceden devre dışı bırakmışsanız ve şimdi tekrar açmak istiyorsanız bu durumda da görev çubuğuna sağ tıklayın ve Haberler ve İlgi Alanları üzerine gelerek simge ve metni göster ya da yalnızca simge göster kısmını seçiniz. Görev çubuğunda bağlam menüsünde Haberler ve İlgi Alanları seçeneği görülmüyorsa bu durumda güncellemeleri kontrol etmeniz gerekir.

Widget Kartlarında Düzenleme Nasıl Yapılır?

Windows 10 widget düzenleme ilginizi çekecek haberleri, hisse ve döviz fiyatlarını, hava tahminlerini ve trafik durumunu içeriyor. Bu sayfayı değiştirmek için öncelikle üst kısımda yer alan simgede yenile kısmını seçin. Bu kapsamda haberler ve diğer veriler de yenileme yaşayacaktır.

Hava durumu, hisse senetleri ya da diğer gözüken kartlar için daha fazla bilgi görmek istiyorsanız kartı seçin. Bu veriler Edge tarafından sağlanmakta olup MSN’in sayfası açıldığında söz konusu olan bilgiler eklenmektedir.

Kart üzerinde değişiklik istiyorsanız kart panelinin sağ üst köşesinde yer alan menü kısmını seçin ve buradan da kart yapılandırma kısmını seçerek gerekli düzenlemeleri yapın.

Windows 10 hava durumu kapatmak istiyorsanız görev çubuğuna sağ tıklayın, haberler ve ilgi alanları sekmesinden Kapat’ı seçin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.