TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Microsoft Edge 93, Sekme Grupları ve Daha Fazla Yeni Özellik Ekliyor

0

Microsoft Edge 93, Sekmeler, tüm zamanların en büyük web tarayıcı yeniliklerinden biri olabilir. Sekme grupları, sekmelerin icadının hemen arkasındadır. Artık Microsoft Edge, tarayıcının 93 sürümüyle sekme grupları için destek alıyor.

Diğer tarayıcılarda olduğu gibi, sekme gruplama, büyük miktarda sekmeyi hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı ve bunlar arasında geçiş yapmanızı sağlar. PC’nizde çok sayıda sekmeyi açık tutan türden biriyseniz, bu kesinlikle bayılacağınız bir güncellemedir.

Bir blog gönderisinde Microsoft, “Sekmeleri kullanıcı tanımlı gruplara ayırma yeteneği sağlayan ve sekmeleri birden çok iş akışında daha etkili bir şekilde bulmanıza, değiştirmenize ve yönetmenize yardımcı olan sekme gruplandırmayı açıyoruz” dedi.

Microsoft ayrıca dikey sekmeleri kullanırken başlık çubuğunu gizleme özelliğini de ekledi. Bu daha çok görsel bir ince ayardır, ancak tarayıcınızı bu şekilde kullanmayı seviyorsanız, çalışmanız için size birkaç ekstra piksel sağlar. Kapatmak için edge://settings/appearance adresine gitmeniz ve ardından dikey sekme modundayken başlık çubuğunu gizlemeyi tıklayabileceğiniz Araç Çubuğunu Özelleştir bölümüne gitmeniz gerekir.

macOS kullanıcıları için Edge 93, videolar için resim içinde resim seçeneği sunar. Fareyi bir videonun üzerine getirmeniz yeterlidir; o videoyu bir PiP penceresinde görüntülemenizi sağlayan bir araç çubuğu belirecektir.

Tabii ki, düzenli olarak hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri sağlanıyor, ancak Edge kullanıcılarının hepsini harekete geçirmesi gereken sekme grubu özelliği (ve belki de Edge olmayan bazı kullanıcılar bile dönüştürmeyi düşünüyor).

Diğer içeriğimizde bir bakınız: Youtube Shorts Nasıl Kullanılır?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.