TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Windows 11 Çıkış Tarihi Daha Erkene Alınabilir

0

Windows 11 çıkış tarihi ne zaman olacak? Microsoft, Windows 11 bilgileri konusunda oldukça cömert davrandı, kayda değer istisna, çıkış tarihiydi. Ancak şirket, BleepingComputer tarafından keşfedilen bazı Intel ve Microsoft destek belgeleri sayesinde yanlışlıkla bir Ekim yayın penceresini açıklamış olabilir.

Windows 11 Çok Yakında Gelebilir

Orijinal raporlar, Kasım veya Aralık’ta göreceğimizi tahmin etmelerine rağmen, Windows 11’in 2021’de geç çıkacağını (şu anda bir beta sürümü var) belirtti. Bununla birlikte hem Microsoft hem de Intel’den gelen destek belgeleri, şirketin Windows’un en son sürümünü Ekim 2021’de başlatabileceğini gösteriyor (ancak Kasım hala bir olasılık).

Temmuz ayı Intel grafik sürücüsü sürüm notları, sürücülerin Windows 11 ile uyumlu olduğunu belirtir ve güncellemeyi “Ekim 2021 Güncellemesi (21H2)” olarak listeler. İlginç bir şekilde Intel, o zamandan beri Ekim 2021 Güncellemesinden bahsedilmesini sürüm notlarından kaldırdı, ancak hala orijinal ifadeyi gösteren arşivlenmiş bir sürüm var. Şirket, olmaması gereken bir şeyi açıklamadığı sürece, adı kaldırmak için hiçbir sebep olmazdı.

21H2’nin Windows 11 için kullanılan sürüm adı olduğunu biliyoruz çünkü Microsoft, Haziran 2021’deki donanım sürücüsü gönderimleri çağrısı sırasında bunu adlandırdı. Bu sayfada şirket, Ekim ayına çok iyi uyan bir 24 Eylül 2021 son teslim tarihi belirledi.

Ekim yayın tarihi için daha fazla kredi, Microsoft’un kendi geçmişidir. Şirket neredeyse her zaman Windows’un büyük yeni sürümlerini Ekim veya Kasım aylarında çıkardı.

Windows 11 Bu Ekimde Geliyor mu?

Burada hâlâ spekülasyon yapıyoruz ve buna Ekim 2021 Güncellemesi adını vermek, Microsoft’un güncellemeyi bir ay geriye atmayacağı ve Kasım ayında piyasaya sürmeyeceği anlamına gelmiyor. Örneğin, Windows 10 sürüm 1809 olan Ekim 2018 Güncellemesi aslında 13 Kasım 2018’de başlatıldı.

Belki de güncelleme, bundan sonraki aylarda genel kullanıma sunulmadan önce Ekim 2021’de kararlı hale gelecektir.

Tüm işaretler, Windows 11 için Ekim çıkış tarihini gösteriyor, ancak Microsoft, tarihin kendisini gerçekten açıklayana kadar emin olamayız. Ancak, Aralık ayı başlarındaki bu tahminlerin olası olmadığından ve yeni işletim sistemi için bir sonbahar sürümü göreceğimizden eminiz. Sizde konuyla ilgili yorumlarınızı bize bildirin. @teknohocam

Daha fazla oku: Windows 11 USB Oluşturma ve yükleme

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.