TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

TikTok, Instagram’a Rakip TikTok Stories Özelliğini Test Etmeye Başladı

0

Uber-popüler kısa video platformu TikTok, Instagram’a rakip olmak için kısa süreli Hikayeler Tiktok Stories formatını test etmeye başladı. TikTok Hikayeleri olarak adlandırılan yeni özellik, içerik oluşturucuların 24 saat sonra otomatik olarak kaybolan kısa videolar yayınlamasına olanak tanıyor. Instagram ve Snapchat kullanıcıları gibi diğer sosyal platformlarda hikayelerin çalışma mantığıyla aynı diyebiliriz.

Yeni TikTok Hikayeleri özelliği, haberi paylaşmak için Twitter’a giden sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından fark edildi. Daha sonra şirket, The Verge’e özelliği test etmeye başladığını doğruladı. Şu anda belirli birkaç kullanıcı tarafından kullanılabilir.

Artık TikTok Hikayeleri, diğer platformlardaki Hikayeler formatı gibi çalışıyor. Ana sayfa beslemesinde sağa kaydırma ile erişilebilen bu, kullanıcıların TikTok’ta çeşitli etkileşimli öğelerle küçük boyutlu içeriği paylaşmasına olanak tanır. Ve bir gün sonra otomatik olarak silinir. Kullanıcılar, bir Hikaye oluşturmak ve paylaşmak için sol kenar çubuğunda yeni eklenen “Oluştur” düğmesine dokunabilir. Ayrıca Hikayelerini daha eğlenceli ve etkileşimli hale getirmek için altyazı, müzik ve metin ekleyebilirler.

Ayrıca, kullanıcılar Hikayelerine göz atmak için içerik oluşturucuların profillerine gidebilirler. Ayrıca 24 saatlik süreden sonra Hikayeler silinmeden önce tepki verebilir ve yorum yapabilirler. Ancak WhatsApp veya Instagram’dan farklı olarak TikTok Stories, kullanıcıların hareketsiz görüntüleri değil videoları paylaşmalarına olanak tanır.

“Her zaman topluluğumuza değer katmanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz. Şu anda, yaratıcılara TikTok topluluğu için yaratıcı fikirlerini hayata geçirmeleri için ek biçimler vermenin yollarını deniyoruz, ”dedi bir sözcü The Verge’e yaptığı açıklamada. Tiktok Hikayeleri akışı şöyle görünür:

Habersiz olanlar için Hikayeler formatı, 2013’te Snapchat’te piyasaya sürülmesinden bu yana en çok klonlanan özelliklerden biri haline geldi. Başlangıçtan sonra, Facebook, Instagram, WhatsApp ve hatta Twitter dahil olmak üzere birçok şirket, platformlarına kısa ömürlü formatı ekledi. Ancak kısa süre önce Twitter’ın Fleets adlı Hikayeler özelliğini 3 Ağustos’tan itibaren kapattığını gördük.

Kullanılabilirliğe gelince, TikTok Hikayeleri şu anda platformdaki birkaç seçkin kullanıcı için kullanılabilir. Bununla birlikte, Twitter gönderilerine bakıldığında, TikTok’ta önemli miktarda içerik oluşturucunun kullanımına açık görünüyor. Bununla birlikte, TikTok’un gelecekte özelliği kitlelere ne zaman sunacağı veya sunup sunmayacağı henüz doğrulanmadı. Ayrıca, ABD hükümetiyle olan sorunlarını çözmek istediği için Hikayeler işlevi platformda daha fazla kullanıcı toplayabilir.

Daha fazla oku: Google’in yeni Mobil işlemcisi: Google Tensor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.