TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Windows IPSEC 0x89232001 Forza Horizon 4 Hatası Çözümü

0

Windows’taki genel IPSEC Forza Horizon hatası yeni değil ve bir süredir ortalıkta görünüyor. Benzer bir hatanın farklı kodları vardır ve asıl sorun, oyuncuların çevrimiçi oyuna katılamamasıdır. Bu sorunlar , Forza Horizon 3 sürümünden bu yana kullanıcıları rahatsız ediyor ve hayal kırıklığına uğratıyor .

PC ve Xbox kullanıcıları, bir oyuna bağlanmaya çalışırken sorunla karşılaşıyor. Bu IPSEC 0x89232001 veya 0x89232000 hata kodları en yaygın olanlarıdır. Bu çok oyunculu sorun, somut çözümler olmadan bilinen bir sorun gibi görünüyor. Resmi seçenekler veya çözümler mevcut değil, bu nedenle oyuncular arasındaki hayal kırıklığı artıyor.

IPSEC 0x89232001 Forza Horizon 4 Hatası

Kullanıcılar sorunu çözmek ve cihazlarıyla ilgili olası sorunları kontrol etmek için saatler harcadı, ancak destek ekibi yalnızca sunucu sorununu kabul etti.  Sorun PC’lerde ve Xbox kullanırken de ortaya çıkıyor. Bu da cihazın sorundan sorumlu olmadığının en iyi bir göstergesidir.

Ancak, olası tetikleyicileri kontrol etmek ve ağ ayarlarını değiştirerek, bilgisayarınızdaki genel sorunları gidererek makinenin daha iyi çalışmasına yardımcı olmak yararlı olabilir. IPSEC 0x89232001 Forza Horizon hatası, destek ekipleri çözüm üzerinde çalıştığı için yakında düzeltilebilir.

Forza Support’tan resmi çözümü beklerken, sisteminizle ilgili olası sorunları gidermeyi deneyebilirsiniz. Çeşitli sorunlar performansı etkileyebilir ve başka sorunlara yol açabilir. Bilgisayarlardaki yazılım ve işletim sistemi güncellemeleri genellikle süreçleri ve diğer uygulamaları etkiler.

Forza Horizon hatasıyla uğraşırken ipuçları

Sorunla ilgili hızlı ipuçlarımız, sorunun bulunduğunuz bölgeyle ilgili olup olmadığını görmek için  bir VPN programı denemekten geçebilir. Çevrimiçi çok oyunculu bağlantının başarısız olup olmadığını kontrol etmek için halihazırda çalışan VPN araçlarınızı devre dışı bırakmayı da deneyebilirsiniz. Bu yazılım müdahalesi nedeniyle. Kullandığınız aracı değiştirmek, bu tür üçüncü taraf programlardaki sorunları aramak iyi bir sorun giderme olabilir. Aynı şeyi kötü amaçlı yazılımdan koruma araçlarınızla veya güvenlik programlarınızla da yapabilirsiniz.

Xbox Live’ın çalışması için etkinleştirilmesi gereken iki özel süreç vardır. Xbox Live Networking ve Xbox Live Auth Manager’ın her ikisinin de etkinleştirildiğinden emin olmanız en iyisi olacaktır. Bu, düzeltilmesi gereken sunucu bağlantısı sorunudur, bu nedenle Xbox uygulamasında Ayarlar altında Ağ bağlantılarını kontrol edin ve resmi çözüm yayınlanırken aşağıdaki kılavuzu deneyin.

Seçenek 1. Forza Horizon’u Yeniden Yükleyin

Bazen kurulum bozulur ve bazı dosyalar yeterince indirilemez, bu nedenle programın işlevleri başarısız olur. Uygulamayı tamamen yeniden yüklemeyi deneyin. İlk olarak, adımları izleyerek uygulamayı kaldırın. Ardından saygın bir kaynak bulun ve oyunu tekrar yükleyin.

 • Ayarlar’ı açmak için Windows tuşu + I’ye birlikte basın.
 • Tıklayın Uygulamalar > Uygulamalar ve özellikler
 • Forza Horizon’a tıklayın .
 • Kaldır’ı seçin.

Seçenek 2. Güvenlik duvarı ayarlarını kontrol edin

Genellikle, bu tür ayarlar kapatılır veya kurcalanır. Teredo IPsec bağlantısının çalışması için güvenlik duvarı etkinleştirilmelidir. Windows Defender Güvenlik Duvarı ayarlarınızı kontrol edebilir ve etkinleştirildiğinden emin olabilirsiniz.

 • Windows Güvenlik Duvarını arama yerine yazın.
 • Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı seçin .
 • Windows Defender Firewall’ı kapatıp, açın.
 • Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı aç seçenekleri etkinleştirilmelidir
 • Onaylamak için Tamam düğmesine tıklayın .
 • Windows PC’nizi yeniden başlatın.
 • Çevrimiçi oynayabilip oynayamayacağınızı kontrol edin.

Seçenek 3. Windows Defender Güvenlik Duvarı ilkesini sıfırlayın

 • Yönetici haklarıyla Komut İstemi’ni çalıştırın
 • Aşağıdaki komutu yazın:
  netsh advfirewall set currentprofile firewallpolicy blockinbound,allowoutbound
 • Enter’a basın.
 • PC’nizi yeniden başlatın.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.