TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Borsada En Çok Kazandıran Hisseler

0

Borsada en çok kazandıran hisseler 2021 yılında hangileri oldu? En çok kazandıracak hisseler, 2021’de en çok kazandıracak hisseleri ve en çok düşüş yaşayan hisseleri sizler için kısaca derledik. Ayrıca Borsada en çok kazandıracak hisseleri öğrenerek bundan sonraki ilerleyişi içinde pozitif yönde yatırımlarınızı düşünebilirsiniz. 2021 yılı açısından bakıldığında Borsa İstanbul yıl içerisinde büyük artışlar ve düşüşler gerçekleştirdi. Genelde sabit bir piyasa söz konusuyken bu yıl farklı olarak en yükseği ve en düşük seviyeleri gördü diyebiliriz.

Hafta içi alım-satım işlerinin gerçekleştiği Borsa İstanbul’da bulunan hangi hisselerin ne kadar kazandırdığı nasıl bir yükseliş veya düşüş gerçekleştirdiğini yatırımcısına ne kadar kazandırdığını bir liste halinde sizlere sunuyoruz. Bazı zamanlarda yükselip aniden düşüş yaşayan hisselerden uzak durmamız genelde sabit bir şekilde artan veya artış grafiği olan hisselere yatırım yapmanız sizin daha fazla kâr etmenize sebep olacaktır.

Borsa İstanbul’da %90’a varan kar oranlarıyla uzun vadeli anlaşma yapan şirketlerin hisselerine olan yatırımların çok yüksek olduğu bilinmektedir. Sizin de bu şekilde kar etmenizi sağlayacak hisse kağıtlarını takip etmeniz durumunda yüksek kazançlar elde edebileceksiniz. Borsa’da kazanmanın altın kuralı piyasayı, yatırım yaptığınız şirketi ve yurt içi veya yurtdışı haberleri anlık olarak takip etmektir.

Eğer doğru hisseleri bulup yatırım yaparsanız, eski ve güvenilir hisselere yapılan yatırımın kat ve kat daha fazlasını kazanabilirsiniz. Burada önemli olan risk etmenidir. Büyük risk size her zaman fazla kazandırabileceği gibi aynı zamanda da çok fazla kayıplar yaşatabilir. Bunun önüne geçmenin en kolay yolu ise işlemlerinizde stop koyarak ilerlemektir. Örneğin bir hisseden %20 kazanç sizin için yeterliyse bu seviyelere stop koyup hisselerinizi elinizden çıkarabilirsiniz aynı şekilde %10’luk kayıptan aşağısı da sizi çok fazla zarara uğratacak ise aynı şekilde stop koyarak işlemlerinizi ve yatırımlarınızı güvene almanız gerekmektedir.

Uzun ve orta vadeli yatırımlar Borsa oynamanın en güvenli yoludur. Sizin hisseleriniz yatırım yaptığınız şirketin büyümesiyle birlikte zaman içerisinde yükselecektir. Doğru yatırımlarla yüksek karlar elde edebileceğiniz bu yöntem kısa vade kadar takip gerektirmediği için en iyi yol olarak görülmektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi sürecinde Borsa ve ticari faaliyetlerde kısmen veya tamamen askıya alındığından bazı şirketler büyük zorluklar yaşadı. Piyasanın belirsizliği yüzünden borsa yatırımcıları da bu piyasaya fazla güvenmiyor. Ancak şunu unutmamak gerekir ki 2021 yılında tekrardan hareketlenen borsa için yatırımlarınızda geçtiğimiz yıllardan daha fazla kar elde edebilirsiniz. Artan ticari faaliyetlerle beraber 2021 yılı borsa yatırımcısı için çok iyi sonuçlara ulaşabilir.

Uzun vadeli yatırımlarda en çok kazandıran hisseler nelerdir? Orta vadeli yatırımlarda en çok kazandıran hisseler nelerdir? Kısa vadeli yatırımlarda en çok kazandıran hisseler nelerdir? 2021’de Yıldızı parlayan hisseler gibi soruların cevabını arıyorsanız aşağıdaki listemizden yardım alabilirsiniz.

Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler 2021

Borsada en çok kazandıracak hisseler 2021 yılında hangileridir? 2021 hisse önerileri veya 2021 yılında çıkış yapacak hisseler arasında seçim yapmak isterseniz listemizi inceleyebilirsiniz. Bist 2021 en çok kazandıran hisseler:

 • ATP Bilgisayar
 • Sekuro Plastik Ambalaj Sanayi
 • Tuğçelik
 • Yeşil Yapı
 • Ufuk
 • ICBCT
 • DOCO
 • ADESE
 • Parsan Makina
 • Metro Yatırım
 • Bizim Toptan
 • Odaş Elektrik
 • QNB Finansbank
 • İzmir Demir Çelik
 • Çemaş
 • İş Bankası
 • Arena Bilgisayar
 • Netaş
 • Kerevitaş Gıda
 • Adel
 • Royal Halı
 • Vestel
 • Yapı Kredi
 • Derimod
 • Gözde Girişim
 • İndeks Bilgisayar
 • Konya Çimento
 • Anadolu Efes
 • İpek Doğal Enerji
 • Sabancı
 • Şekerbank
 • Pegasus

Bu hisse senetleri 2021 yılında en fazla kazandıran Hisseler de dikkatleri üzerine çekiyor. %92’ye varan kazanç ile en karlı yatırımlar olarak değerlendirebilir.

En Çok Kazandıran Hisseler

THY

Türkiye’de Hava yolu denilince ilk akla gelen dünyanın en büyük havayolu şirketleri arasında gösterilen Türk Hava Yolları yatırımcısını uzun vadede hiç üzmedi desek yeridir. Ülkemizde ve yurtdışında aktif olarak belli bir Pazar payına ulaşmış dünyaca ünlü havayolu şirketi THY borsada da %90 a varan kazanç oranlarıyla yatırımcısını mutlu ediyor. Özellikle yeni yatırımcıların çok fazla hisse alıp sattığı THY ilk aşamada borsadan çok fazla anlamayanlar ve yavaş yavaş öğrenenler için bir durak olabilir. Anlık düşüşlerde ise acele edilmemesi gereken THY yatırımcılarına hep değer verdiğini söylesek yanılmayız.

2006 yılında ilk defa borsaya girdiğinde 1 THY hisse senedi 7.25 TL idi. Uzun ve köklü bir geçmişe sahip THY ile yatırımlarınızı ilk aşamalarda değerlendirebilirsiniz.

Aselsan

Aselsan deyince akla Borsa İstanbul veya Borsa kavramının gelmesi aslında bir tesadüf değil. 1990 yılında İMKB’ye giren Aselsan borsada en çok kazandıran hisseler arasındadır. THY gibi uzun dönem değil kısa veya orta vadeli yatırımlarınızda da kazandırabilecek Aselsan’da yatırımcılarını üzmeyen bir hisse. Borsa ile uğraşanların ve bu işten para kazanan herkesin hayatında bir defa da olsa Aselsan hissesi aldığını ve bu kadar popüler bir hissenin de insanları kâra geçirmesi mucize bir durum. Sürekli kurulduğu tarihten itibaren sağlam adımlar atan ve bu sayede güvenilir liman olan Aselsan özellikle yeni başlayanlar için değerlendirilebilir. Uzun vadede düşünebilecek olan Aselsan yatırımlarınızı anlık düşüşlerde değerlendirirseniz sizler için iyi kazançlar sağlayabilir.

Turkcell

Turkcell İmkb’ye 2000 yılında girdikten sonra en çok kazandıran hisselerden birisi oldu. İletişim ve telekomünikasyon denince ilk akla gelen şirketlerden Turkcell’de borsaya girdiği andan beri yatırımcılarına güzel kârlar sağlamıştır. Borsa İstanbul’dan sonra New York Borsasına giren Turkcell buradaki hareketiyle bir ivme yakaladı. İnsanların en fazla güvendiği borsa hisselerinden birisi olan Turkcell en çok kazandıran borsa hisseleri tarafında. 26 yıllık bu köklü şirket kendi varlığını sürekli pozitif yönde artırırken hissedarlarını da unutmuyor. Yeni başlayanlar için uygun bir borsa hissesi olan Turkcell ile yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz. Uzun vadede işlem yapacaklar için daha uygun olan bu hisseyi kısa ve orta vadeli yatırımlarınızla da grafiklere dikkat ederek yapabilir ve kâra geçebilirsiniz.

Marshall

Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş olarak 1993 yılında kuruldu. Aslında kökeni 1954 yılına dayanan şirket, 93’de Türkiye’deki ilk boya kuruluşu olarak yerini alıyor. Türkiye’nin en büyük boya markası Marshall kısa vadeli yatırımlarda dikkatleri üzerine çekiyor. Anlık yükselen ve güzel kârlar getiren Marshall Boya yeni yatırımcıların uzak durması gereken cinsten. Ani düşüş ve yükselişlerde bir miktar para kaybı yaşayabilirsiniz ancak bu iş için tecrübeli konumdaysanız kısa ve orta vadede değerlendirebilirsiniz. Son yıllardaki yüksek artışlardan payını alan Marshall yatırımcısının yüzünü güldürüyor ve Borsada en çok kazandıran hisseler arasında yer alıyor.

Halkbank

Halkbank 2019 yılında New York mahkemeleri tarafından dolandırıcılık ve kara para aklama gibi nedenlerle dava edilmişti. Bu hikayeden sonra bir miktar kayıp yaşayan hisselerin geri dönüşü ise çok güçlü oldu. Belirtilen suçlamalardan borsadaki artışı pek etkilenmedi ve yüksek bir ivmeyle artışa geçerek hisse yatırımı yapanları sevindirdi. Halkbank aslında uzun vadeli olarak güzel kazançlar sağlayabileceğiniz bir borsa hissesi. Bu nedenle kısa ve orta vadede yatırım yapmak isteyenlerin yatırımlarını bu yönde kullanması doğru olmayacaktır. Borsaya yeni başlayanlar için yatırım yapılabilecek Halkbank güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor.

Akbank

Akbank Borsada en çok kazandıran hisseler arasında sürekli anılmıştır. Akbank özellikle orta vadeli yatırımcıların sıklıkla yatırım yaptığı bir hissedir. Bu nedenle grafikleri ve anlık haberleri takip etmeli kendi teknik analizini yapmanız Akbank hisseleri için zorunlu bir durumdur. Teknik olarak hisseyi yorumlayarak sıcak paralar kazanabileceğiniz Akbank uzun vadeli olaraktan diğer hisselere göre daha az kârlıdır. Ancak yinede uzun dönemde de kazandıran bir hisse olduğunu unutmamak gerekir. Teknik analizi iyi yapanların anlık olarak iyi kârlar elde edebileceği Akbank yatırımlarınızı ince eleyip sık dokuyarak yapmanızda fayda var.

Garanti

Garanti bankası 1946 yılında Ankara’da 103 ortaklı bir şekilde kuruluyor. Doğuş bünyesine 1983 yılında katılan Garanti Bankası ilk halka arzını 1990 yılında yaptı. Garanti hisseleriyle kazanmak isteyenler içinde teknik analizinizin iyi olması kanaatindeyiz. Kar oranı %50’ye ulaşan Garanti orta vadeli veya uzun vadeli olarak işlem yapanların genellikle kazandığı bir hisse olarak dikkatleri çekiyor. 2021 yılında da kısmi düşüşler yaşadıktan sonra sürekli artan bir ivme yakalayan Garanti değerlendirilebilir.

Yapı Kredi

1944 yılında İstanbul’da kurulan Yapı Kredi Türkiye’nin ilk özel bankası. Koç Finansal hizmetler ve iki şirketin daha ortaklı bir halde yönettiği bankanın yüksek bir gelir miktarı bulunuyor. En büyük 25 borsa şirketi arasında yer alan Yapı Kredi uzun ve orta vadede güzel kârlar kazanabileceğiniz bir hisse senedi. Bu nedenle yatırımlarınızı teknik analizle birlikte Yapı Kredi yönünde kullandığınızda ortaya iyi sonuçlar %40’lara varan kârlar gelebiliyor.

En çok kazandıran borsa hisselerine göz attığımıza göre, yapacağınız yatırımlarınızı iyi analiz edip yapmanız gerekiyor. Bilinçsiz şekilde yapılan Yatırımlar bazı durumlarda kâr getirse de genellikle sizleri zarar ettirecektir. Doğru zamanlama, limit oluşturma, stop koyma, değerine geldiğinde satma gibi birçok ifadeye hakim olmanız ve bu seçenekleri iyi bir şekilde harmanlamanız gerekiyor. Unutmayın borsa da her ne kadar fiziki olarak çalışmıyor olsanız da analiz becerilerinizi geliştirmeniz ve sürekli olarak takip etmeniz gerekir. Bir anlık veri ve analiz kaybında binlerce lira zarar edebilirsiniz.

Borsada en çok kazandıran hisseler 2021’de çok sayıda işlem hacmine sahip şirketler ve hisseler bu konuda ilk sıraları çekiyor. Örneğin yukarda belirttiğimiz gibi her hissenin kendine özgü yatırım planı mevcuttur. Yatırımlarınızı kısa, orta ve uzun vadelerde yapacaksanız alacağınız hisselerin geçmiş analizlerine göz atmanız gerekir. Uzun vadede kazandıran bir hisseden anlık yükselmeler ve çok fazla kâr beklemeniz sizin iyi bir yatırımcı olmadığınıza işarettir. Orta ve kısa vadede ise sürekli zarar ediyorsanız teknik analizlerinizi daha iyi değerlendirmeniz veya en azından kendinize bir Borsa danışmanı bulmalısınız. Borsaya yeni girecekler için en çok kazandıran hisseler yazımızda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise her zaman kazanamayacağızdır. Anlık düşüşler ve yükselişler sizi heyecanlandırabilir ve bu durumlarda panik yapmamanız sizin yararınıza olacaktır. Unutmayın iyi bir borsacı olmanın yolu doğru teknik analiz, iyi takip ve gelişmeleri doğru yönde değerlendirmekten geçer.

Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler

 • Tukaş
 • Petkim
 • Alkim
 • Şok Market
 • Jantsa
 • Bim
 • Kartonsan
 • Yataş
 • Fenerbahçe Futbol
 • Torunlar GYO
 • Sasa Polyester
 • Kordsa Teknik Tekstil
 • Borusan
 • Göltaş
 • İhlas
 • Alarko
 • Ray Sigorta
 • Ulusoy Un
 • Kafein Yazılım
 • Karsan
 • Sodaş Sodyum Sanayi
 • Trabzonspor
 • Silverline
 • Arzum
 • Deva Holding
 • Armada Bilgisayar
 • Naturel Gaz
 • Datagate Bilgisayar
 • Banvit
 • Otokar

Borsada Değer Kaybeden Hisseler 2021

MLP Sağlık, Petkim, Alkim Kimya, Şok, Bim, Jantsa, Otokar, Silverline, Kafein Yazılım, Karsan, Kordsa Borsada Değer kaybeden hisseler 2021 arasında yer alıyor.

Hiç Düşmeyen Hisse Senetleri 2021

İndeks Bilgisayar, Enerjisa, Vestel, Koza Maden, Gözde Girişim, Zorlu Enerji, Tuğçelik, Batıçim, Metro 2021 yılında hiç düşmeyen hisse senetleri arasındadır.

En Çok Kazandıran Hisse Senetleri 2021

Sasa Polyester Sanayi A.Ş

Adana merkezli Sasa Polyester şirketi kauçuk ve plastik üretimi yapan ve son zamanlarda hisse senedi fiyatlarında en çok artış gören şirket olmayı başarmıştır. Sasa Polyester yaptığı yatırımlar, anlaşmalar ve satın alımlar ile bu yükselişi sürdürmüş ve %102 ile en çok kazandıran hisse senetleri listesinde ilk sıraya gelmiştir.

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş bilindiği üzere otomobil, kamyon yedek parça üretimi yapmaktadır. Otomobil sektörünün hareketli olmasından dolayı siparişler ve anlaşmaları artan Ege Endüstri hisse fiyatları listemize ikinci sıradan giriş yapmıştır. Artış oranı %87

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi

Demir Çelik endüstrisinde zirvede bulunan Kardemir Karabük Çelik Endüstrisi ülkemizin en büyük gelirine bağlı şirketi olmaktadır. Eğer 3 sene önce Kardemir Karabük Çelik Sanayi hissesi alsaydınız %261’lik bir artış görecektiniz. En çok kazandıran hisse senetleri listemizde üçüncü sırada.

Tekfen Holding A.Ş

İnşaat malzemeleri üreten Tekfen Holding bünyesinde yer almakta olan AVM ve Müteahhitlik firmaları ile birlikte ortak olarak günden güne şirketi büyütmektedir. Tekfen Holding hisse senetleri düzenli olarak gelir sağlayan hisse senetlerinden bir tanesidir. Özellikle uzun vade yatırımcılarının yüksek miktarlarda kâr etmesini sağlamıştır. Üç yılda %444’lük bir artış yakalayan Tekfen Holding incelenmesi gereken En çok kazandıran hisse senetleri sıralamasında dördüncü sırada.

Tav Havalimanları Holding

Tav Havalimanları Holding ülkemizde ve yurt dışında hava limanları işletmesi yapan başarılı bir şirket. Dünya üzerinde yer alan birçok havalimanının işletmeciliği yapan TAV en çok kazandıran hisse senetleri listemizde 5. Sırada.

Çemtaş Çelik Makine Sanayi

Çemtaş Bursa merkezli Demir Çelik hammadde üretimi yapan aynı zamanda makine üretimi yapan büyük bir şirket. Şirketin üç yıllık artış oranı %262 ve Borsa İstanbul’da düşen birçok hisseden daha iyi seviyelerde kalmayı başarmıştır.

Soda Sanayi Anonim Şirketi

Soda Sanayi, kimyasal hammadde üretimi yapan bir şirket olarak öne çıkıyor. Yaptığı üretimleri madencilik alanıyla destekleyen şirketin üretim bandına baktığımızda cam-elyaf, soda, krom, sili kumu vb. maddeler yer alıyor. Üç yıllık artış oranı ise %133

Bu şirketler 2021 yılında borsada en çok kazandıran hisseler oldu.

Günlük En Çok Kazandıran Hisseler

Sekuro Plastik, Say Reklamcılık, İş, GSYO, Serve, Sasa Polyester, Ufuk yatırım, Türk İlaç ve Serum Sanayi, Sanko, Kerevitaş, Taç Tarım, ICBCT, Rodrigo Tekstil, ATP Bilgisayar, İş GSYO, Marka Yatırım Holding günlük en çok kazandıran hisseler.

Hisse Senedi Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Uzun vadeli yatırımlar yapın. Kısa vadeli yatırımlar acil nakit ihtiyaçlarınızda sizi sıkıntıya uğratabilir.
 • Bir Hisse senedi aniden değer kaybı yaşıyorsa belli bir miktara inene kadar satmayın tekrar aynı seviyelere gelebilir.
 • Aynı şekilde bir hisse senedi ani bir yükseliş gösteriyorsa satın almayın tekrar alım fırsatı yapmasını bekleyin.
 • Yatırımlarını uzun vade olarak belirleyenler her gün borsa takip etmesin. Hergün borsayı takip edenler üzerinde baskı hisseder ve hisselerini zamanından önce satabilir.
 • Büyük şirketlere yatırım yapacağınızda bu şirketlerin kar/zarar oranının düşük olduğunu bilerek yatırımınızı yapın.
 • Tüm paranızla borsada yatırım yapmayın.
 • Hisse senetlerinizin fiyatı düştü diye direk olarak elinizden çıkarmaya kalkmayın. Kötü bir durum yoksa tekrar yükselişe geçecektir.

Yatırımlarınızı bu maddelere dayanarak bilinçli ve kontrollü şekilde yapın. Kısa sürede hiçbir işte zengin olamazsınız. Yatırımınızın hiçbir zaman 100 katını kazanamazsınız. Bu nedenle bu maddelere riayet ederek En çok kazandıran hisse senetlerinin takibini ve analizini yaptıktan sonra Borsaya yatırımlarınızı gerçekleştirin.

Daha fazla oku: Borsa Nasıl Takip Edilir?

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.