TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

WordPress Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

0

pubg mobil uc kodu

WordPress şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusunu soruyorsanız telaşlanmanıza gerek bulunmuyor. Özellikle siteniz için başka yönetici bulunmuyorsa, yani tek bir yönetici hesabı bulunuyorsa, şifrenizi unutmanız sorun yaratabilir. Ancak basit yöntemler ile bu durumu çözebilirsiniz.

WordPress Şifre Unutulduğunda Ne Yapılır?

WordPress şifrenizi unuttuğunuz için sitenize giriş yapamıyorsanız farklı yöntemler ile şifrenizi sıfırlama yapabilirsiniz. Çok sık karşılaşılan bu sorun için öncelikle aklınızda bulunması gereken en önemli nokta, böylesi sorunları engellemek için WordPress sisteminde kayıtlı olan admin eposta adresinizi mutlaka kullandığınız bir eposta olarak girmenizdir. WordPress kurulurken yönetici bilgileri olarak eposta adresini admin@siteadi.com şeklinde girmektedir. Böyle bir eposta adresine sahip değilseniz bu durumu değiştirmeye çok dikkat etmeniz gerekir.

Şifrenizi unuttuğunuzda Cpanel ve parola unutma seçeneği üzerinden şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Sponsor

Cpanel ile WordPress Şifre Sıfırlama

WordPress şifremi unuttum ne yapmalıyım diyorsanız ilk olarak Cpanel üzerinden giriş bilgilerinizi sıfırlayabilirsiniz. Öncelikle Cpanel’e giriş yapın ve buradan Veritabanları kısmındaki phpmyadmin kısmını seçin. Açılan sayfada sol tarafta veri tabanları listelenecektir. Sitenizin veri tabanını seçin ve yanındaki + işaretini seçin. Açılacak olan tablo içinden wp_users tablosunu seçin. Açılan sayfada ise siteye üye olan tüm kullanıcıların listesi yer alacaktır. Hangi kullanıcının şifresini sıfırlamak istiyorsanız o kullanıcının bulunduğu satırdaki user_pass kısmı üzerine çift tıklayın. Bu satırda önce karmaşık kodlar görebilirsiniz ancak bu kodların üzerine tıklayın. Daha sonra düzenleme aktif olacaktır ve kısma yeni şifrenizi yazın. Yeni şifrenizi girdikten sonra enter tuşuna basın ve şifreniz değişmiş olacaktır.

Parolamı Unuttum ile WordPress Şifre Sıfırlama

Bir diğer yöntem de Cpanel ile uğraşmadan, doğrudan wp-admin paneli giriş sayfasından şifrenizi değiştirmektir. Parolamı unuttum seçeneğine tıkladığınızda kullanıcı adınızın kayıtlı olduğu eposta adresine şifrenizi sıfırlama bağlantısı gönderilir. Daha önce bahsedilmiş olan eposta adresiniz kullanılmayan bir adres ise bu adımı kullanamazsınız. Bu yüzden yönetici panelinde olduğunuzda mutlaka yönetici eposta adresinizi aktif bir hale getirmeye dikkat edin.

Bu adımlar ile birlikte WordPress şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusuna kolay ve pratik yanıtlar bulmuş olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.