TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Yapı Kredi Kartı Online İşlemlere Açma Nasıl Yapılır?

0

Yapı kredi kartı online işlemlere açma, internet üzerinden alışveriş yapmak isteyen ancak hata ile karşılaşan kullanıcıların ilk olarak araştırması gereken konulardan biridir. Eğer sizler de bir Yapı Kredi kullanıcısıysanız ve banka veya kredi kartınız ile alışveriş gerçekleştirmek istiyorsanız, ilk olarak kartlarınızı internet alışverişine açık hale getirmeli ve daha sonrasında alım işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Aksi taktide sürekli hata ile karşılaşır ve alışverişlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Ancak içeriğimizi inceleyerek Yapı Kredi kartı online işlemlere açma adımlarının neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Alışverişi

Bugün neredeyse tüm alışverişlerimizi internet üzerinden gerçekleştiriyor ve ödemelerimizi banka ile kredi kartlarımız üzerinden yapıyoruz. Bu noktada tüm bankalar tam destek verirken, bazı işlemler için kullanıcı izinlerine ihtiyaç duyuluyor. Dolayısıyla internet üzerinde işlem gerçekleştirmek isteyen herkesin internet alışverişini aktif hale getirmesi gerekiyor. Aynı durum Yapı Kredi bankasında da geçerli olmakla birlikte, bu tür konularda daha anlayışlı bir tavra sahip oldukları için birçok kanaldan internet alışveriş izinleriniz hakkında bilgi alabilme ve değiştirme şansınız oluyor.

Eğer yeni bir kart sahibiyseniz ve ilk kayıt esnasında internet alışverişi ile ilgili bir bilgi vermediyseniz, kartınız internete kapalı olabilir. Bunun yanında farkında olmadan manuel olarak da kartınızın internet alışverişlerini engellemiş olabilirsiniz. Bu tür durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda ise yapmanız gereken yalnızca birkaç dakikalık işlem olacaktır. Böylece sizler de Yapı Kredi kartı online işlemlere açma süreçlerini kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Yapı Kredi Kartı Online İşlemlere Açma Yöntemi

Yukarıda da belirtildiği gibi birden fazla kanal üzerinden istediğinizi tercih ederek hızlı bir şekilde kartı online işlemlere açabilirsiniz. Bu noktada her işlem aynı sonucu almanızı sağlayacak olsa da bazıları size göre daha kolay olabilir. Ayrıca bir yöntemden istediğiniz sonucu alamamanız halinde hemen diğerini uygulamaya başlayabilirsiniz.

SMS ile Kartı Online İşlemlere Açma

Hesabınıza kayıtlı olan telefon numaranız üzerinden çeşitli SMS kodlarını göndererek istediğiniz bir kartı veya tüm kartlarınızı internet alışverişine açık hale getirebilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken yalnızca bir mesaj yollamak olacaktır. Aşağıdaki adımları takip ederek mesajınızı bankaya iletebilirsiniz.

  • 4944 numarasına “YETKI” yazın boşluk bırakın ve kartınızın son 4 hanesini yazarak gönderin. Bu işlem yalnızca belirlediğiniz kartın internet alışverişine açılmasını sağlayacaktır.
  • 4944 numarasına “AÇIK” yazın boşluk bırakın ve herhangi bir kartınızın üzerinde yer alan müşteri numaranızı yazarak gönderin. Bu işlem tüm Yapı Kredi kartlarınızı internet alışverişine açacaktır.

Mesajı göndermenizden yalnızca birkaç dakika sonrasında bankadan işlemlerin yapıldığına dair mesaj gelecektir. Eğer bir problem gözükmüyorsa, internet üzerinden kartınız ile alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. Fakat yine de mobil bankacılık gibi uygulamalar üzerinden kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Kartı Online İşlemlere Açma

SMS göndermekle uğraşmak yerine direkt olarak bir muhatap bulmak istiyorsanız ve detaylı bilgileri alarak kartınızı internet alışverişine açık hale getirmeyi amaçlıyorsanız, müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bu noktada çeşitli yönlendirmelerden sonra temsilci ile görüşmeye başlayabilir ve talebinizi iletebilirsiniz. Gerekli doğrulamaların ardından seçtiğiniz kartınız veya kartlarınız internet alışverişine açılmış olacaktır.

  • 0850 222 0 444 veya 444 0 444

Belirtilen numarayı aradıktan sonra işleminiz sorunsuz bir şekilde halledilmiş olacaktır. Eğer kesin bir şekilde Yapı kredi kartı online işlemlere açmak istiyorsanız ve diğer yöntemler işinize yaramıyorsa, müşteri temsilcisi tüm sorunlarınıza çözüm bulacaktır. Ayrıca Yapı Kredi bankasının şubelerine de giderek bireysel müşteri temsilcisi ile görüşebilir, taleplerinizi dile getirebilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil ve İnternet Bankacılığı Üzerinden Kartı Online İşlemlere Açma

Telefonunuzda Yapı Kredi Mobil uygulaması bulunuyorsa veya bilgisayarınızdan online hizmetlere girebiliyorsanız, ayarlar üzerinden online alışveriş hizmetini aktif hale getirebilirsiniz. İnternet şubesinden giriş yaparak yönlendirmeleri inceleyebilir veya telefonunuzdaki Yapı Kredi Mobil uygulamasını açarak aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Yapı Kredi Mobil uygulamasını açın ve T.C. Kimlik No ile şifrenizi yazarak giriş yapın.
  • Sol üst köşede yer alan üç çizgi sembolüne tıklayarak menüyü açın.
  • Burada üçüncü sırada yer alan “Kartlarım” sekmesine ilerleyin.
  • Sayfayı aşağıya kaydırın ve “Kart Yetkileri / Talimatları ve Otomatik Ödeme” butonuna tıklayın.
  • Yukarıdan kartınızı seçin.
  • Kartınızı seçtikten sonra hemen altında yer alan “İnternetten Alışveriş (E-Ticaret) Yetkisi seçeneğini aktif hale getirin.

Bu adımlar sonucunda seçmiş olduğunuz kartınız internet alışverişine açık hale getirilecektir. Böylece işlemlerinizi kolayca yapabilir ve mevcut hataların üstesinden gelebilirsiniz. Ayrıca aynı sayfa üzerinden diğer kart ayarlarınızı yapabilir, online alışveriş hizmetini tekrar kapatabilir ve kartlarınızın yönetimini sağlayabilirsiniz. İnternet hızı arttırma ile daha iyi bir mobil bankacılık deneyimi yaşayabilirsiniz.

Umarız belirttiğimiz yöntemlerden herhangi birini uygulayarak Yapı Kredi Kartı Online işlemlere açma hizmetini uygulamayı başarabilmişsinizdir. Daha sonrasında benzer yöntemler yardımıyla tekrar kapalı konuma getirebilir veya müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek kartlarınız hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Engelleyen Numarayı Arama

Podcast Nasıl Yapılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.