TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

YouTube Videoları WhatsApp Durumlarına Nasıl Eklenir?

0

En sevdiğiniz şarkıları veya videoları paylaşmak ister misiniz? Bunu yapmanın basit bir yolu var. Anlık mesajlaşma platformu her dönem eleştiri konusu olsa da en popüler platformlardan biri olduğuna şüphe yok. WhatsApp‘ın sahip olduğu birçok işlevden biri, YouTube videolarını diğer uygulamalara eklemenize izin vermesi, hatta içeriğinizi kiminle paylaşıp paylaşmayacağınızı seçme seçeneği sunmasıdır.

Ancak, herkes bunu nasıl yapacağını çoğu kişi bilmiyor. Bu yazımızda sizlere YouTube videoları WhatsApp durumlarına nasıl eklenir? Sorusunun yanıtını detaylı bir şekilde vereceğiz. İşte tüm detaylar.

Youtube videoları WhatsApp durumlarına nasıl eklenir?

Whatsapp
Whatsapp

Diğer platformlarda olduğu gibiFacebook ve Instagram, WhatsApp durumları yalnızca 24 saat sürer ve her türlü kişiselleştirilmiş içeriği paylaşabilirsiniz. Dolayısıyla WP durumunuza videoları eklemek için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekiyor. Tüm talimatları sırasıyla yerine getirdiğiniz takdirde kolayca WP üzerinde videoları paylaşabileceksiniz. İşte madde madde yapmanız gerekenler.:

  1. Mobil cihazınızdan Youtube‘a gidin.
  2. Paylaşmak istediğiniz videoyu seçin ve “paylaş” seçeneğine tıklayın (ok simgesinin hemen altında).
  3. Şimdi WhatsApp‘ı seçin.
  4. Sizi anlık mesajlaşma uygulamasına yönlendirecektir. Orada kime göndermek istediğinizi seçmeniz için bir menü göreceksiniz. Ancak, en üstte “Durumum” seçeneği gelir.
  5. Tıklamadan önce, sizi “Durum gizliliğine” götürecek dişliyi bulun. Kişilerim, veya Yalnızca şununla paylaş şeklinde ayarlama yapabilirsiniz.
  6. Seçtikten sonra Tamam’a basın ve “Durumum” u seçmek için menüye dönün, hepsi bu.
  7. Gönderinizi emojiler, harfler ile özelleştirebilir veya sadece arka planı değiştirebilirsiniz.

Gönderiler 24 saat içerisinde kaybolur

NOT: Videonun ön izlemesini göremezsiniz, yalnızca bağlantı görünür. Öyleyse, onu görmek isteyen kişi üzerine tıklamak zorunda kalacak. Eklediğinizi içerikler diğer uygulamalarda olduğu gibi 24 saat içerisinde kaybolacak. O yüzden kendinizi güncel tutmaya devam edin ve içerikler eklemeyi sürdürün.

Tüm bunları yerine getirdikten sonra artık kolayca dilediğinizi içeriği uygulamada paylaşabilirsiniz. Müzik veya video paylaşımı yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere YouTube videoları WhatsApp durumlarına nasıl eklenir? Sorusunun yanıtını hem detaylı bir şekilde hem de basit bir şekilde sunduk. Umarız faydalı olmuştur. Youtube ve WhatsApp uygulamaları hakkında her türlü soru ve sorunlarınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.