TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Discord Ses Bit Hızı Nasıl Ayarlanır?

0

Discord’u sesli iletişim için kullanıyorsanız, aramalarınızın kalitesini artırmak için Discord ses bit hızını ayarlamanız gerekebilir. Bunu Discord’un ayarlar menüsünde yapabilirsiniz. İşte Discord’da Ses Bit Hızı Nasıl Ayarlanır? Sorusunun cevabı.

Windows veya Mac’te Discord’da Ses Bit Hızını Değiştirme

Windows 10 PC veya Mac’inizde Discord web oynatıcısını veya masaüstü uygulamasını kullanıyorsanız, sunucunuzun kanal listesindeki ses kanalı adının üzerine gelerek ses bit hızını değiştirebilirsiniz. Ancak bunu yalnızca sunucu yöneticileri yapabilir.

Kanal adının üzerine geldiğinizde, kanala doğrudan katılacağınız gibi kanalın ayarlar simgesi de kendini gösterecektir. Kanalın ayarlarını değiştirmek için ayarlar simgesini seçin.

Ses bit hızı ayarlarınızda yaptığınız tüm değişiklikler otomatik olarak uygulanır. Ses bit hızını değiştirdikten sonra, sağ üst köşedeki kapat düğmesini seçerek veya klavyenizdeki Escape tuşunu seçerek bu menüyü kapatın.

Mobil Cihazlarda Discord’da Ses Bit Hızını Değiştirme

Discord uygulamasını eğer mobil cihazlarda Android, iPhone ve iPad üzerinde kullanıyorsanız, yine yapmanız gereken adımlar çok basit. Discord uygulamasını açarak sol üstteki üç çizgiye dokunun.

Dokunduktan sonra ise sunucunuza girin ve değiştirmek istediğiniz ses kanlının üzerine gelerek seçin. Ancak seçmekle kalmayıp basılı tutmanız gerekmektedir. Basılı tuttuktan birkaç saniye sonra, adı, kanal sınırını ve bit hızı ayarlarını değiştirmenize izin veren “Kanal Ayarları” menüsü görünecektir.

Discord Ses Bit Hız
Discord Ses Bit Hız

Ses bit hızını ayarlamak için karşınıza bir çubuk gelecektir. Ayarları deneye deneye kendinize göre ayarlamanız gerekmektedir. En doğru ayara ulaştığınız zaman kaydet tuşuna basmanız gerekmektedir. Kaydet tuşuna basmaz iseniz mevcut ayarınız eskiden olduğu şekle gelecektir.

Eğer ses bit hızınız çok yüksek veya düşükse bu çubuğu sürekli olarak kaydırın. Böylece en sonunda doğru çıkış hızına ulaşacaksınız. Eğer yine bir bozulma yaşarsanız ve seste bir dalgalanma olursa bu ayarı yeniden tekrarlayabilir veya bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. İşte bu kadar.

Bu yazımızda sizlere Discord’da Ses Bit Hızı Nasıl Ayarlanır? Sorusunun yanıtını detaylı bir şekilde aktardık. Tüm Discord sorunları ve sunucularıyla ilgili bilgileri sitemiz üzerinden edinebilirsiniz. Uygulama ile ister mobil için ister masaüstü için tüm soru ve sorunlarınızı dile getirebilirsiniz. Bunu yapmak için yorumlar kısmına geri bildirimlerinizi bırakabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.