TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

2022 İçin En İyi iPhone Tercihi

0

Apple‘ın kalitesi, yıllarca eski modellerine destek vermesi, çekici tasarımı, iyi kamerası tercih sebebi olabiliyor. Ancak iPhone satın almak isteyen kullanıcılar model seçiminde kararsız kalabiliyor.

iPhone seçimi yaparken daha iyi karar vermek adına sizler için bir liste hazırladık.

iPhone 13 Pro Max

A15 işlemciye sahip model için dört farklı renk seçeneği mevcuttur. En pahalı iPhone ile alınabilecek en iyi iPhone olarak gösterilebilir. Üç arka kameraya sahip. Telefon tasarım olarak iPhone 12 Pro Max ile neredeyse aynıdır. Ancak donanımsal olarak daha güçlüdür. Daha fazla pil ömrü sunar. Ekran olarak daha gelişmiştir. 120 Hz’ye kadar yenileme hızı sunar. Optik zoom 6x kadar yükseltilmiştir. Sadece birkaç cm uzaklıktaki nesneleri çekebilmenizi sağlayan kameraya sahiptir.

Fotoğraf cephesinde, telefoto kameradaki optik zoom 6x’e yükseltilirken, yeni bir makro fotoğrafçılık modu, sadece birkaç santimetre uzaklıktaki nesnelerin görüntülerini çekmenize olanak tanıyor. Videografçılar ayrıca yeni sinematik video modundan ve raf odaklama veya bir konudan diğerine geçmek için odak derinliğini değiştirme gibi şeylere verdiği desteğin keyfini çıkaracaklar.

Artıları:

Çok iyi kusursuz ekran
Güçlü performans
İyileştirilmiş pil ömrü
Muhteşem kamera

Eksileri:

Oldukça pahalı
Telefon büyük ve ağır
12 Pro Max’e çok benzemesi

Apple iPhone 13 Pro

İki arka kameraya sahip telefon iPhone 13 Pro Max’ten biraz daha küçük. 13 Pro Max’te bulunan ProMotion ve LIDAR tarama teknolojisine sahip değil. Telefoto lens ve Artırılmış Gerçeklik özellikleri sizin için çok önemli değilse 13 Pro Max yerine tercih edebilirsiniz. iPhone 12’ye göre biraz daha kalın ve 10 gram kadar daha ağırdır.

Artıları:

Çok iyi OLED ekran
Yüksek sesli stereo hoparlörler
Muhteşem kameralar

Eksileri:

Yüksek Hz ekranı yok
Telefoto lens yok

Apple iPhone 13 mini

Özellikle büyük telefon taşımayı sevmeyen kullanıcıların tercih etmesi gereken bir modeldir. 5G, kablosuz şarj gibi, çift kamera gibi iPhone 13’te bulunan özellikleri taşır. Küçük ama güçlüdür. Pil kapasitesi de doğal olarak daha küçüktür.

Artıları:

Küçük bir amiral gemisi
iPhone 13 ile neredeyse aynı özellikler
Muhteşem kameralar

Eksileri:

Yüksek Hz ekranı yok
Düşük pil ömrü

Apple iPhone 12

A14 işlemcili cihaz iPhone 12 Max’te bulunan ProMotion özelliğini taşımıyor. Boyut olarak iPhone 12 Max ile aynı. Daha pahalı olan muadiline göre bir avantaj. Çift kameraya sahip. Pro modeli ile arasındaki fiyat farkı tercih sebebi olabilir.

Artıları:

Çok iyi OLED ekran
Yüksek sesli stereo hoparlörler
Muhteşem kameralar

Eksileri:

64 GB hafızalı modeli
Nispeten pahalı olması

Hangi iPhone modelini almalısınız?

Birinci ölçüt genellikle fiyat olmaktadır. İstediğiniz özelliklere dikkat etmelisiniz. Bazı özellikler sizler için gereksiz olabilir. Diğer bir ölçüt de boyuttur.

Donanımsal olarak iPhone 13 ve iPhone 13 Pro aynıdır. iPhone telefonların en iyi tarafı yıllarca yazılım desteği almalarıdır.

İlginizi çekebilir:

En iyi Playstation 4 Oyunları

En iyi Playstation 5 Oyunları

En iyi VPN

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.