TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Discord Sunucusuna Bot Nasıl Eklenir?

0

Oyuncuların vazgeçilmez iletişim ve haberleşme platformu Discord platformunu hemen hemen hepimiz bilmekteyiz. Burada çeşitli sunucular açılıyor ve gruplar kuruluyor. Kurulan bu sunucular arasında dilediğimiz insanlarla birlikte iletişime geçebiliyor ve oyuna beraber girebiliyoruz. Haberleşmenin bir adım ötesinde yer alan uygulama için en çok sorulan ve bilinmeyen bir konudan bahsedeceğiz.

Bu yazımızda sizlere Discord sunucusuna bot nasıl eklenir? sorusunun cevabını detaylı bir şekilde yanıtlayacağız. Adımları tek tek uygularsanız başarılı bir şekilde kolayca botu eklemiş olursunuz. Öncelikle botun ne olduğundan başlayalım.

Discord botu ne işe yarar?

Kurduğunuz sunucu özelleştirmek ve iş görür bir halde tutmak istiyorsanız botlar tam işinizi görecek cinsten. Buradaki botlar sayesinde sunucunuza gelenlerin tespitini yapabilir veya dilerseniz müzik dinlemek için botları kullanabilirsiniz. Birçok işlevi olan botları kurmanızı tavsiye ederiz.

Discord bot nasıl eklerim?

Öncelikle bot ekleme yapmak için tüm izinlere sahip olmanız gerekiyor. Aksi halde yetkiniz olmadığından işlemi gerçekleştiremezsiniz.

  1. Daha sonra Google tarayıcınızdan internete Discord yazarak siteye giriş yapın. Sunucunuza girin. Bot eklemek için Carbonitex veya top.gg sitelerini önerebiliriz. Bu sitelerden eklemek istediğiniz botları seçebilirsiniz ve daha sonra davet et butonuna basarak sunucunuza çağırabilirsiniz.

  1. Discord botunu eklemek için davet et butonuna bastıktan sonra karşınıza bir panel çıkacak. Buradan bot için çeşitli yetkilendirme izinleri isteyecek. Bota tam yetki vermeniz gerekiyor ki sunucunuzda rahatlıkla işini yapsın. Devam et veya yetkilendir tuşuna basarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

  1. Bot ekleme işlemi burada tamamlanmış oluyor. Sunucunuzun sağ tarafındaki kısma bakarsanız bot sekmesi altında davet ettiğiniz botu görebilirsiniz. Bu da sizin başarıyla botu eklediğiniz anlamına gelmektedir. Buraya eklediğiniz botu çeşitli görevlerde kullanabilirsiniz.

Discord botları için öneri

Öte yandan bot ekleme yapmadan önce botun ne işe yaradığına bakmanız gerekiyor. Her botu her işte malesef ki kullanamıyorsunuz. Her birinin ayrı ayrı görevi ve işlevi bulunmaktadır. Ona göre kaynak siteleri önerdiğimiz yerden ne işe yaradıklarına da dikkatlice bakın. Bazı sunucu sahipleri bot çalışmıyor hatası olarak geri bildirimde bulunuyor ancak bot o işlevi zaten yerine getirmiyor. Dolayısıyla bu hususa da dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.