TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Google Chrome Uygulamalar Simgesi Nasıl Kaldırılır?

0

Google Chrome Uygulamaları yıllar içinde çok değişti. Ancak bir şey değişmedi. Dolayısıyla kullanıcılar Google Chrome Uygulamalar Simgesi Nasıl Kaldırılır? Google Chrome Uygulamalar Simgesi Nasıl Devre Dışı Bırakılır? Gibi soruların cevaplarını aramaya koyuldular.

Yer imleri çubuğundaki “Uygulamalar” düğmesi. Chrome Uygulamalarını kullanmıyorsanız, bu küçük düğme can sıkıcı olabilir. Neyse ki bu düğmeyi veya butonu devre dışı bırakmak bir o kadar da kolaydır. İşte tüm detaylar.

Google Chrome Uygulamalar simgesi nedir?

“Uygulamalar” düğmesi, Chrome Yer İşaretleri Çubuğunun varsayılan bir parçasıdır . Tıkladığınızda sizi Chrome Web Mağazası’ndanchrome://apps/ yüklenen web uygulamaları için bir başlatıcı olan sayfaya götürür . Açıkçası, bu sayfayı hiç ziyaret etmezseniz, tarayıcınızda kalıcı bir butona çok fazla ihtiyaç yoktur.

Google Chrome Uygulamalar simgesi nasıl kaldırılır?

Chrome “Uygulamaları” nın, tarayıcının sağ üst köşesindeki Uzantı menüsünden erişilebilen Chrome ” Uzantıları ” ile aynı olmadığı unutulmamalıdır. Yalnızca “Uygulamalar” düğmesini kaldıracağız.

Uygulamalar düğmesini kaldırmak için yapmanız gereken tek şey. Önce Windows , Mac veya Linux bilgisayarınızda Chrome Tarayıcıyı açın. Tarayıcınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda zaten Apps ya da Uygulamalar ismindeki butonu görebilirsiniz. Amacımızı bunu tamamen ortadan kaldırmak ve üst kısımdaki bar’da yer açmak olacaktır.

Ardından, Yer İşaretleri Çubuğunda veya “Uygulamalar” düğmesinin kendisinde herhangi bir yere sağ tıklayın. Bu, “Uygulama Kısayolunu Göster” seçeneğinin işaretini kaldırmanız gereken bir menü açar. Bu menüden kısayolu göster tikini ortadan kaldırdğınız zaman simge artık gözükmeyecektir. Böylece o kısımdaki alan için yer açılacaktır.

“Uygulamalar” simgesi artık Yer İşaretleri Çubuğunuzdan kaldırılacaktır. Hali hazırda mevcut olan, Uygulamalar simgesi aslında çok büyük bir sorun değil. Ancak onu kullanmıyorsanız ve çubukta çok sayıda yer işaretiniz varsa, fazladan alan kullanıcıların için memnuniyetle karşılanır. Dolayısıyla tarayıcının da göze hitap etmesi kullanırlık açısından kolay olması gerekir.

Bu yazımızda sizlere Google Chrome Uygulamalar Simgesi Nasıl Kaldırılır? Google Chrome Uygulamalar Simgesi Nasıl Devre Dışı Bırakılır? Sorularının yanıtını hem resimli hem de detaylı olarak sizlere aktardık. Umarız faydalı olmuştur. Google Chrome tarayıcısı ile ilgili sorunlarınızı yorum olarak belirtebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.