TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

DNS Jumper Programıyla DNS Değiştirme 2021

0

Yasaklı olan web sitelerine girmek için kullanılan eski bir yöntem olan DNS Değiştirme yöntemi artık pek işe yaramıyor. Bu yöntemin artık işe yaramaması, yasaklanacak olan siteye uygulanan yasaklama yönteminin değiştirilmesinden kaynaklanıyor. Yine de DNS değiştirerek birçok siteye girmek mümkün. Diğer yandan birçok kullanıcının karşılaştığı “Bu Siteye Ulaşılamıyor” sorununun çözümü de DNS değiştirmekten geçiyor. Bu yazımızda ise programla DNS Değiştirme 2021 yöntemini basitçe anlatacağız.

DNS Jumper Programı

DNS Jumper programı 1 MB’dan daha az boyuta sahip olan bir DNS değiştirme programı. Program ile DNS değiştirmek oldukça kolay çünkü programın herhangi bir kurulumu bulunmuyor. Sizler için paylaşacağımız bağlantıdan programı indirebilirsiniz.

Programın Kullanımı

Programı indirdikten sonra Winrar dosyasını masaüstüne çıkartmanız yeterlidir. Programa çift tıkladığınızda aşağıdaki görselle karşılaşacaksınız. DNS Server Seç seçeneğinin altından herhangi bir DNS seçtikten sonra sol kısımda yer alan “Ayarları Kaydet” butonuna bastıktan sonra DNS adresiniz başarıyla değişecektir.

Yine sol kısımda yer alan “En Hızlı DNS” seçeneğine tıkladıktan sonra ağınız için en hızlı DNS sunucusunun testi program tarafından yapılacaktır. Testi dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. En hızlı DNS sunucusu testin en üst kısmında yer almaktadır. Bu sunucuyu seçtikten sonra ayarları kaydet yaparak ağınız için en hızlı DNS sunucusunu da seçebilirsiniz.

DNS Jumper İndir

Programı yukarıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Programın Türkçe dil desteği bulunmakla birlikte program Windows XP’de dahil olmak üzere tüm Windows işletim sistemlerinde başarıyla çalışmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.